Antoni Więczkowski w półfinale Mistrzostw Europy w Muay Thai. W ćwierćfinale pokonał Białorusina na punkty

Screenshot z Youtube / Ring-A
W Turcji odbywają się Mistrzostwa Europy IFMA w Muay Thai. W turnieju bierze udział młody płocczanin Antoni Więczkowski. Dziś odbyła się jego ćwierćfinałowa walka, w której pokonał rywala z Białorusi.

Mistrz Polski i zdobywca Pucharu

Antoni Więczkowski jest obecnie Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w swojej kategorii wiekowej. 15-letni zawodnik w przeszłości również znajdował się na podium narodowych rozgrywek, ale dzięki ostatniemu sukcesowi otrzymał szansę wyjazdu na Mistrzostwa Europy IFMA (International Federation of Muaythai Associations), które rozgrywane są w Turcji.

Płocczanin w półfinale!

Antoni Więczkowski startuje w kategorii wiekowej 14-15 lat w wadze do 57 kilogramów. Pierwsze walka naszego zawodnika w ramach turnieju odbyła się we wtorek, 15 lutego. Kilka minut po 13 wyszedł do ringu, by zmierzyć się z rówieśnikiem z Białorusi Uladzimirem Siamionau. Walka odbyła się na pełnym dystansie - trzy rundy po dwie minuty. Pierwsze starcie, decyzją sędziów, na punkty wygrał Białorusin, jednak w dwóch kolejnych rundach reprezentant Płocka i Polski nie dał żadnych szans swojemu rywalowi. W obu odsłonach był stroną dominującą oraz napierającą. Naciskał na swojego przeciwnika, okładając go kolejnymi ciosami i kopnięciami, co nie umknęło uwadze sędziów. Antek wygrał na punkty 29:28 i już w środę zmierzy się w półfinale z Rosjaniniem Davidem Karginovem, który, również na punkty, pokonał przedstawiciela Wielkiej Brytanii Zaca Leigha Jarvisa. Półfinałowy rywal Polaka, chociaż również decyzją sędziów, nie miał kłopotów ze swoim ćwierćfinałowym przeciwnikiem i zwyciężył 30:27, a wcześniej w rundzie wstępnej wyeliminował Portugalczyka Pedro Coelho. Zmagania możecie śledzić w serwisie YouTube na kanale organizacji.