Orlen Wisła Płock wygrała z Vive Targi Kielce w trzecim meczu play-off PGNiG Superligi

DK
W sobotę, 28 maja został rozegrany trzeci mecz w klasyfikacji play-off o Mistrzostwo Polski. Zespół Orlen Wisły Płock zwyciężył z Vive Targi Kielce 32:25 (15:17).

Pierwsza połowa sobotniego meczu należała do zawodników Vive Targi Kielce. Wtedy to prowadzili dwoma punktami 15:17. Wszystko zmieniło się po przerwie. Wisła Płock już po kilku minutach wyrównała wynik na 17:17. Przez chwilę drużyny szły "łeb w łeb", do 19 punktów.

Nafciarze zaatakowali kielczan i już w 46. minucie gry prowadzili 22:20. Prowadzenie utrzymywali do końca meczu. W 52. minucie gry, kiedy prowadzili 25:20 Vive poprosiło o czas, zaraz po wznowieniu gry piłkarze z Kielc próbowali odrabiać straty. Mieli jednak zbyt mało czasu i rywalizacja ostatecznie zakończyła się wynikiem 32:25.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1. W niedzielę rozegrane zostanie czwarte spotkanie.

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 32:25 (15:17)

Bramki:
Orlen Wisła: M.Wichary, M.Seier - A.Wiśniewski(4), J.Bäckström, A.Miszka(2), D.Kuzelev(6), Z.Kwiatkowski, P.Chrapkowski(3), V.Samdahl(8, 4k), R.Kuptel, B.Kavaš(2), L.Dobelšek(3), M.Zołoteńko(1), A.Twardo(3)

Vive Targi: M.Cleverly, K.Kotliński - P.Kuchczyński(4), M.Jachlewski(2), W.Nat, D.Żółtak, R.Stojković(8, 4k), P.Grabarczyk, M.Jurecki(1), M.Zaremba, M.Jurasik, H.Knudsen, T.Rosiński(8), U.Zorman(2)

Upomnienia: A.Wiśniewski, V.Samdahl, B.Kavaš - P.Grabarczyk, D.Żółtak, T.Rosiński
Kary: Orlen Wisła 10 min (Z.Kwiatkowski 4 min, A.Twardo 4 min, A.Miszka 2 min) - Vive Targi 10 min (D.Żółtak 4 min, R.Stojković 2 min, M.Zaremba 2 min, U.Zorman 2 min)