W długi majowy weekend kursy będą odbywały się codziennie, czyli od 1 do 5 maja. Jednorazowo, w dwóch wagonikach na wycieczkę może wybrać się do 40 osób. Ciuchcia jeździ w sumie sześć razy dziennie co półtorej godziny. Start o godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17 i 18.30. Podróż całą trasą trwa około siedemdziesięciu minut. Wagoniki wyposażone zostały w system nagłaśniający, by wycieczkowicze mogli posłuchać informacji o atrakcjach turystycznych Płocka. Koszt jednorazowego biletu to 5 złotych.
Czytaj także: Majówkowo, biało-czerwono i patriotycznie w Płocku
Trasa ciuchci nie zmieniła się i jest identyczna jak w ubiegłych latach. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się na parkingu przy ul. Warszawskiej, czyli obok Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Trasa przejazdu to: ulica Warszawska – Plac Dąbrowskiego – Kościuszki – Plac Narutowicza –Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek – Grodzka (przystanek) – Plac Narutowicza - Mostowa – Rybaki (przystanek przy molo) – Sobótka (przystanek) – Kazimierza Wielkiego – Stary Rynek (przystanek przy Domu Darmstadt) – Małachowskiego – Teatralna – Plac Narutowicza – Kościuszki – Warszawska.
W związku z obchodami Święta Narodowego 3 Maja odwołany zostaje pierwszy kurs o godzinie 11.
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?