Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy: zwycięstwo mimo kiepskiego początku [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock pewnie pokonała Azoty Puławy
Orlen Wisła Płock pewnie pokonała Azoty Puławy źródło: Orlen Arena
Mecz Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy zakończyłsię wygraną wicemistrzów Polski, ale przez pierwszych kilka minut kibice zgromadzeni w Orlen Arenie przecierali oczy ze zdumienia. Liczy się jednak wynik końcowy i zwycięstwo mimo kiepskiego początku na pewno cieszy.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy: "nafciarze" odpalili z opóźnieniem
Do takich początków meczów kibice Wisły nie są przyzwyczajeni. Po pierwszych kilku minutach goście z Puław prowadzili 3:0. Po pięciu minutach przewaga jeszcze wzrosła i tablica świetlnia pokazywała rezultat 3:7. Gdy padła kolejna bramka dla przyjezdnych, zdenerwowany Manolo Canedas wziął czas. To ewidentnie podziałało na jego podopiecznych, bo Wisła zaczęła grać nieco lepiej. "Nafciarze" tracili mniej bramek, ale wciąż mieli problemy z ich strzelaniem. W 15. minucie meczu Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy płocczanie przegrywali już tylko 9:10. Na pierwsze prowadzenie trzeba było jeszcze trochę poczekać. Po 24. minutach Orlen Wisła prowadziła 13:11 i zobywała kolejne gole. Bogdan Kowalczyk próbował jakoś wpłynąć na swoich zawodników, ale do przerwy obrazy gdy nie uległ już zmianie i wicemistrzowie Polski prowadzili 18:12.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy: w drugiej połowie stara dobra Wisła
Druga część meczu Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy to już zdecydowana przewaga płocczan. Po dziewięciu minutach zespół trenera Cadenasa prowadził 25:16 i spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Co prawda zawodnicy Azotów strzelili trzy bramki z rzędu, ale to było wszystko na co było stać gości. Na dziesięć minut przed końcem przewaga Wisły znów wynosiła dziewięć "oczek". Ostatecznie mecz Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy zakończył się wygraną 36:31. Teraz przed "nafciarzami" kolejna potyczka w Lidze Mistrzów.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 36:31 (18:12)
Orlen Wisła: M.Wichary, M.Šego - A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(9, 2/2k), M.Góralski, I.Nikčević(6), K.Syprzak(2), M.Toromanović(2), Z.Kwiatkowski, P.Nenadić(5, 0/1k), B.Kavaš(2), M.Jurkiewicz(4), M.Lijewski(2)
Azoty: R.Grzybowski, M.Stęczniewski, J.Sobol(7, 2/2k), A.Skrabania(3), P.Krajewski(3), M.Jankowski, M.Kus(1), K.Łyżwa(2), A.Babicz(3), M.Szyba(3), R.Przybylski(1), P.Masłowski(8)
Upomnienia: Z.Kwiatkowski, K.Syprzak - P.Krajewski, M.Szyba

Kary: Orlen Wisła 12 min (B.Kavaš 4 min, A.Wiśniewski 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min, M.Toromanović 2 min, K.Syprzak 2 min) - Azoty 8 min (M.Kus 4 min, M.Jankowski 2 min, P.Masłowski 2 min)