Wisła Płock - GKS Bełchatów: lider pokonany! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po dobrym meczu Wisła pokonała GKS Bełchatów 1:0
Po dobrym meczu Wisła pokonała GKS Bełchatów 1:0 fot. Emil Grochowski
Lider pokonany! Mecz Wisła Płock - GKS Bełchatów zakończył się zwycięstwem "naficarzy" 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Janus. Wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, ale najważniejsze są trzy punkty.

Mecz Wisła Płock - GKS Bełchatów był znakomitym widowiskiem. Kibice na trybunach stworzyli świetną atmosferę, do której dopasowały się oba zespoły. Pierwszą groźną okazję stworzyli goście. Mateusz Mak dobrze dograł do Michała Renusza, a ten strzelił nad Sewerynem Kiełpinem. Na szczęście w bramce stał Paweł Magdoń i skończyło się na strachu. W 17. minucie padła bramka. Krzysztof Janus minął kilku obrońców i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Arkadiusz Malarz był bezradny. Goście z Bełchatowa rzucili się do odrabiania strat. Groźne były w ich wykonaniu stałe fragmenty gry, ale za każdym razem dobrze spisywał się Kiełpin.

Drugą część meczu Wisła Płock - GKS Bełchatów lepiej rozpoczęli podopieczni Marcina Kaczmarka. W 52. minucie Marcin Krzywicki strzelił gola na 2:0, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Kilka minut później napastnik Wisły miał stuprocentową sytuację, ale przeniósł piłką kilkanaście centrymentrów obok słupka. Niemal do samego końca meczu Wisła Płock - GKS Bełchatów atakowali goście, a "nafciarze" nastawili się na kontry. Prawdziwy horror nastąpił w 85. minucie. Marcin Flis zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę" dla Wisły. Niestety Janusz Dziedzic strzelił nad bramką. Wtedy do głosu doszedł Bełchatów. Kilka razy swoimi umiejętnościami musiał popisać się Kiełpin, a raz Wiśle pomogła poprzeczka. Końcowy gwizdek wszyscy przyjęli z wielką radością i ulgą.

Wisła Płock – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 Krzysztof Janus 17 (bez asysty)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 16. Fabian Hiszpański – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (67. 18. Piotr Wlazło), – 8. Paweł Kaczmarek (90. 13. Tomasz Grudzień), 10. Janusz Dziedzic, 7. Krzysztof Janus – 11. Marcin Krzywicki (76. 9. Łukasz Sekulski).

GKS: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 24. Maciej Wilusz, 5. Paweł Baranowski, 94. Marcin Flis – 3. Grzegorz Baran, 20. Patryk Rachwał (70. 4. Damian Szymański), 30. Kamil Wacławczyk, 16. Mateusz Mak (86. 45. Bartłomiej Bartosiak) – 26. Michał Renusz (46. 8. Andreja Prokić), 9. Michał Mak.
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)
Żółte kartki: Krzywicki, Sielewski – Wacławczyk, Baranowski,
Widzów: 2.500