Mazowszanie mają wielkie serce

Tegoroczna powódź stała się dla wszystkich Polaków sprawdzianem dobrej organizacji, ludzkiej solidarności, odpowiedzialności, ale też szlachetności i wspaniałomyślności. Mazowszanie zdali ten egzamin na medal, a ci najbardziej zaangażowani w zwalczanie i niwelowanie skutków wiosennego kataklizmu uhonorowani zostali w Płocku, przez marszałka Adama Struzika, dyplomami uznania wręczonymi podczas XI Edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego, 8 listopada.

1/5
Fot. Damian Kazak

Galę rozdania nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego prowadził Tomasz Kamel.

Wszyscy pamiętamy tegoroczną walkę z żywiołem, który boleśnie dotknął setki tysięcy mieszkańców Polski, a wielu pozbawił dorobku całego życia. Poza podstawowymi rzeczami, które sukcesywnie były dostarczane powodzianom, wciąż rosły nowe potrzeby. Wiele rodzin straciło domy – niektórym z nich zaproponowano lokale zastępcze, innym zaoferowano kontenery mieszkalne, zarówno czasowe, jak i na pobyt stały.

Również Mazowsze dotkliwie odczuło skutki żywiołu. Koordynacja działań związanych z niwelowaniem poniesionych strat i pomocą powodzianom powierzona została pełnomocnikom specjalnie powołanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik zaapelował także do gmin i przedsiębiorstw o pomoc poszkodowanym. Potrzebne było wszystko – jedzenie, ubrania, pasza dla zwierząt, woda, wyposażenie mieszkań. W całym województwie rozpoczęły się zbiórki darów. Przekazano potrzebującym rzeczy materialne, środki finansowe, a także setki ton zboża. Każdy odruch dobrego serca był wspaniałym gestem dla powodzian, którzy w rozpaczliwej sytuacji nie czuli się osamotnieni i zdani tylko na siebie.

Marszałek dziękując darczyńcom, sponsorom, przedsiębiorcom, a także gminom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji pomocy powodzianom, podkreślił, że udzielone wsparcie – rzeczowe jak i finansowe – było dla poszkodowanych wspaniałym gestem, pozwalającym przetrwać ciężkie chwile w poczuciu solidarności i wzajemnej pomocy.
∨ Czytaj dalej
Wyraź swoją opinię na ten temat! Skomentuj!
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
W naszym Kalendarzu nie ma imprezy, na którą się wybierasz? Poinformuj!

Możesz również wysłać do nas cynk na plock@naszemiasto.pl

Chcesz ZA DARMO zareklamować swoją firmę? Dodaj ją do naszego Katalogu Firm!


Iwona Dybowska Iwona Dybowska

Więcej na temat

Komentarze (1)

avatar
avatar
kkw (gość)

Podczas powodzi stracilismy caly swoj dobytek. dziekuje wszystkim firmom i instytucjom ktore nam wtedy pomogly. to wsparcie naprawde bylo czuc. Bardzo dobrze, ze zostaliscie nagrodzeni.

Wybierz kategorię