Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn: "nafciarze" blisko Final Four [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 33:24
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 33:24 fot. Joanna Kołodziejska
"Nafciarze" są bardzo blisko Final Four Pucharu Polski. Mecz Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn zakończył się wynikiem 33:24 i sprawa awansu wydaje się być już rozstrzygnięta.

Mecz Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn rozpoczął się od mocnego uderzenia płocczan. Po sześciu minutach było już 6:1. W ataku dobrze spisywali się Petar Nenadić, Kamil Syprzak i Valentin Ghionea, a między słupkami Marin Sego skutecznie naprawiał nieliczne błędy obrońców. Później "nafciarze" nieco zwolnili tempo, ale wciąż utrzymywali przewagę kilku bramek. Kiedy tylko goście zbytnio się zbliżyli, o czas poprosił Manolo Cadenas i w dosadnych słowach motywował swoich podopiecznych. Przyniosło to spodziewany skutek, wicemistrzowie Polski zdobyli bowiem pięć bramek i znów odskoczyli rywalom. Na koniec pierwszej połowy to zespół MMTS pięciokrotnie trafił do siatki i po 30 minutach Wisła prowadziła "tylko" 17:13.

Drugą połowę meczu Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn lepiej rozpoczęli przyjezdni, a konkretnie Przemysław Zadura, który dwukrotnie pokonał Sego i MMTS przegrywał już tylko dwiema bramkami. Szybko jednak sytuacja wróciła do normy i znów to płocczanie dominowali na boisku. Po 45 minutach Orlen Wisła prowadziła już 27:17. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali 33:24 i są jedną nogą w półfinale Pucharu Polski.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 33:24 (17:13)
Orlen Wisła: M.Šego (38% 14/34, 0/3 k), M.Wichary ( 0/1 k) - V.Ghionea(10, 1/2k), A.Wiśniewski(1), I.Nikčević(2), V.Zrnić(2, 0/1k), K.Syprzak(7, 0/1k), M.Toromanović(2), Z.Kwiatkowski, P.Nenadić(6, 1/2k), M.Lijewski(1), A.Montoro, I.Milas, J.Kević(2)
MMTS: K.Szczecina (38% 7/22, 2/2 k), P.Kiepulski (26% 6/21, 0/2 k) - M.Seroka, A.Nogowski(1, 1/1k), G.Szczepański(1), M.Daszek(2), W.Jędrzejewski(1), T.Klinger(3), K.Sadowski, P.Rosiak(4, 3/3k), P.Zadura(5), P.Genda(2), A.Łangowski(5)
Upomnienia: K.Syprzak, J.Kević, M.Lijewski - W.Jędrzejewski, P.Rosiak
Kary: Orlen Wisła 6 min (Z.Kwiatkowski 2 min, A.Wiśniewski 2 min, A.Montoro 2 min) - MMTS 8 min (W.Jędrzejewski 2 min, P.Zadura 2 min, P.Rosiak 2 min, A.Łangowski 2 min)