Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin: bez niespodzianki w Płocku [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:22
Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:22 fot. Joanna Kołodziejska
Bez niespodzianki w Orlen Arenie. Mecz Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy, choć początek spotkania nie wyglądał zbyt obiecująco.

Pierwszego gola w meczu Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin zdobyli goście, ale wicemistrzowie Polski dość szybko wypracowali sobie przewagę, która wahała się od dwóch do czterech goli. Gorąco zrobiło się w 10. minucie, kiedy Zagłębie strzeliło na 7:8. Wtedy Manolo Cadenas poprosił o czas dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry obraz niewiele się zmienił. Goście próbowali dogonić rywali, ale Wisła konsekwentnie budowała przewagę. Bardzo dobrą decyzją trenera okazało się wpuszczenie na boisko Petara Nenadicia. Gdy Serb zdobył gola na 19:13, wszyscy zgromadzeni w Orlen Arenie nie mieli już chyba wątpliwości, kto zgarnie dwa punkty w tym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:15.

Po zmianie stron z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Wichary, który w pierwszych dziesięciu minutach tylko raz dał się pokonać zawodnikowi Zagłębia. Na wielkie słowa uznania zasłużył też Angel Montoro. Druga połowa była już nieco mniej emocjonująca, bo losy meczu były już rozstrzygnięte. Przewaga gospodarzy cały czas rosła, a "miedziowi" nie byli w stanie nic na to poradzić. Mecz zakończył się wygraną Orlen Wisły 36:22.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:22 (20:15)
Orlen Wisła: A.Morawski (27% 4/14, 0/1 k), M.Wichary (59% 15/25, 1/2 k) - V.Zrnić(2, 1/1k), A.Wiśniewski(3), V.Ghionea(4, 2/3k), I.Nikčević(1), M.Toromanović(1), K.Syprzak(5, 3/3k), Z.Kwiatkowski, N.Eklemović, J.Kević(4, 1/1k), B.Kavaš(4), A.Montoro(7), P.Nenadić(5, 2/2k), I.Milas
Zagłębie: P.Małecki (15% 2/10, 0/3 k), B.Dudek (25% 4/16, 1/4 k), M.Kubiszewski (33% 5/12, 0/3 k) - D.Rosiek(4), Ł.Kuźdeba(1), J.Paluch, M.Stankiewicz(6), L.Michałów(1), W.Gumiński(3, 2/3k), M.Wolski, D.Woźniczka(1), B.Starzyński, A.Kulenović(5)
Upomnienia: A.Wiśniewski, K.Syprzak, A.Montoro - Ł.Kuźdeba
Kary: Orlen Wisła 2 min (Z.Kwiatkowski 2 min) - Zagłębie 4 min (J.Paluch 4 min)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani