Wisła Płock - Miedź Legnica: remis na początek sezonu [ZDJĘCIA]

Wisła Płock - Miedź Legnica: remis "nafciarzy" na początek sezonu
Wisła Płock - Miedź Legnica: remis "nafciarzy" na początek sezonu fot. Emil Grochowski
Wisła Płock - Miedź Legnica za nami. Na początek sezonu 2013/2014 "nafciarze" zdobyli przed własną publicznością jeden punkt. Wynik trzeba uznać za dobry zważywszy na przebieg meczu i aspiracje zespołu z Legnicy.

Zanim zaczął się mecz Wisła Płock - Miedź Legnica, jeszcze raz uczciliśmy awans do I ligi. Czek od firmy Trans-Sprzęt otrzymał Jacek Góralski za tytuł najlepszego piłkarza rundy wiosennej poprzednich rozgrywek. Były gratulacje, uściski dłoni dla całej drużyny za powrót na zaplecze ekstraklasy. Później można było już przejść do meczu.

Spotkanie Wisła Płock - Miedź Legnica fatalnie ułożyło się dla gospodarzy. Już po 10 minutach "miedzianka" prowadziła 2:0 po golach Piotra Madejskiego i Jakuba Grzegorzewskiego. Podopieczni Marcina Kaczmarka jednak nie poddali się. Niesieni dopingiem czterech tysięcy gardeł "nafciarze" próbowali nawiązać walkę z zespołem, który nie ukrywa, że w tym sezonie będzie walczył o awans do T-Mobile Ekstraklasy. Niestety do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i płocczan czekało bardzo trudne zadanie.

Druga połowa meczu Wisła Płock - Miedź Legnica tym razem lepiej ułożyła się dla miejscowych. W 56. minucie w polu karnym faulowany był Marcin Krzywicki. Tomasz Midzierski otrzymał czerwoną kartkę, a Janusz Dziedzic pewnie wykorzystał "jedenastkę". Szybko strzelony gol i osłabienie rywali dodało piłkarzom Wisły skrzydeł. Kilka minut później cudowną akcję Góralskiego, Dziedzica i Krzywickiego ten ostatni zamienił na bramkę. To był ostatni gol w tym meczu Wisła Płock - Miedź Legnica. Remis na początek sezonu trzeba przyjąć z radością i pokorą. Miedź ma w swoich szeregach kilku doświadczonych graczy, a celem "nafciarzy" jest spokojne utrzymanie w I lidze. Na pewno sukcesem jest to, że sobotni mecz był 20. z rzędu spotkaniem ligowym bez porażki. Kolejny mecz piłkarze Marcina Kaczmarka rozegrają w sobotę w Łęcznej z miejscowym Górnikiem.

Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2 (0:2)
0:1 Piotr Madejski (7.)
0:2 Jakub Grzegorzewski (10.)
1:2 Janusz Dziedzic (56. karny)
2:2 Marcin Krzywicki (60.)

Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz - 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona - 18. Piotr Wlazło, (46. 10. Janusz Dziedzic) 4. Jacek Góralski (89. 5. Bartłomiej Sielewski) - 8. Paweł Kaczmarek, 25. Filip Burkhardt, 7. Krzysztof Janus - 9. Łukasz Sekulski (46. 11. Marcin Krzywicki)

Miedź: 30. Aleksander Ptak - 19. Grzegorz Bartczak, 3. Daniel Tanżyna, 24. Tomasz Midzierski, 20. Mariusz Zasada - 27. Piotr Madejski, 18. Mateusz Fedyna, 16. Radosław Bartoszewicz, 26. Piotr Kasperkiewicz, 7. Mateusz Szczepaniak - 23. Jakub Grzegorzewski

Żółte kartki: Jacek Góralski, Łukasz Nadolski - Jakub Grzegorzewski, Marcin Garuch, Mariusz Zasada