18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać? [ZDJĘCIA]

Redakcja
Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać?
Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać? fot. Emil Grochowski
Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać? Do piątku w holu przed aulą Urzędu Miasta można oglądać prace, które wzięły udział w konkursie na koncepcję zagospodarowania tego terenu. W piątek można będzie porozmawiać z przewodniczącą sądu konkursowego i autorką zwycięskiej propozycji.

Jar Brzeźnicy w Płocku ma pięć kilometrów długości i ok. 169 hektarów powierzchni. Jest naturalnym, niezurbanizowanym obszarem, który oddziela osiedla mieszkaniowe Płocka od terenów, które charakteryzuje ciągły rozwój przemysłu. Jest idealnym miejscem, by stać się obszarem dla rekreacji, sportu i turystyki, także dla rozwoju przemysłu turystycznego. Przedmiotem konkursu, który pod koniec ubiegłego roku ogłosił i rozstrzygną Urząd Miasta było wykonanie pracy – koncepcji zagospodarowania przestrzennego tego miejsca. Ma ona wskazać najlepsze rozwiązanie sposobu wykorzystania Jaru Brzeźnicy, szczegółowe warunki zabudowy, rozwiązań komunikacyjnych oraz zasad uzbrojenia terenu w infrastrukturę techniczną. Ma ona także stworzyć ofertę inwestycyjną i atrakcyjne miejsce rekreacji oraz wypoczynku dla samych płocczan, a także mieszkańców regionu.

Czytaj także: Remont Małachowianki w Płocku - prace wkraczają w nową fazę [ZDJĘCIA]

Jar Brzeźnicy w Płocku - najlepszy projekt przyjechał z Łodzi
Na konkurs wpłynęło pięć prac, za najlepsze uznane zostało opracowanie Joanny Jaskułowskiej z Łodzi. Z uzasadnienia sądu konkursowego: - Projekt został nagrodzony za szczególne podejście do walorów przyrodniczych i krajobrazowych jaru rzeki Brzeźnicy. Funkcja korytarza ekologicznego, oczyszczenie wód i zagospodarowanie wód opadowo-roztopowych zostały potraktowane jako elementy wiodące w tworzeniu wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjnej. Wzmożenie meandrowania koryta rzecznego, spiętrzenia wody, zwiększenie powierzchni zbiorników retencyjnych i budowa zbiorników sedymentacyjnych wraz z działaniami chroniącymi zbocza jaru zapewnią równowagę przyrodniczą niezbędną do przeprowadzenia kolejnych inwestycji i późniejszego racjonalnego z nich korzystania.

Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać? [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Styczniowa sesja Rady Miasta Płocka wyjątkowo zgodna [ZDJĘCIA]

Jar Brzeźnicy w Płocku
W programie użytkowym parku wyróżnia się wykorzystanie elementów krajobrazu kulturowego z propozycją rekonstrukcji młyna wodnego stanowiącego ważny element wodnego parku i ekologiczno-kulturowej ścieżki edukacyjnej. Praca pokazuje logikę inwestycyjną, szeregując kolejność prac od zabezpieczających, przez sanitarne i niezbędne inwestycje przeciwzalewowe do lokowania bogatego programu edukacyjno-rekreacyjnego. Dzięki tak rozumianemu etapowaniu inwestycji realizacja parku może zostać rozłożona na lata, a środki może miasto zdobywać z różnych programów finansujących.

Jar Brzeźnicy w Płocku
Prace konkursowe można oglądać do piątku. Także w piątek o godz. 12.30 będzie można spotkać na wystawie sędziów sądu konkursowego oraz autorkę zwycięskiej koncepcji. Urząd Miasta kończy też postępowanie na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem studium wykonalności zagospodarowania Jaru Brzeźnicy.

Jar Brzeźnicy w Płocku - jak może wyglądać? [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto