Jaworzno zdobyte! Wisła Płock pokonała na wyjeździe GKS Tychy 1:0

Wisła Płock
Jaworzno zdobyte! Wisła Płock - GKS Tychy 1:0
Jaworzno zdobyte! Wisła Płock - GKS Tychy 1:0 Wisła Płock
Wisła Płock - GKS Tychy. W sobotę Wisła spotkała się w Jaworznie z GKS-em Tychy. Tyszanie, po przegranym meczu z Chojniczanką i zaledwie jednym ligowym zwycięstwie w sezonie, chcieli rozpocząć zwycięską passę. Nafciarze z kolei, podbudowani zdobyczą punktową w meczu z Sandecją Nowy Sącz, mierzyli w kolejne punkty.

Stroną zdecydownie przeważającą już od pierwszych minut był zespół Wisły. Nasi piłkarze dobrze rozprowadzali piłkę i stwarzali sobie groźne sytuacje. Niestety, brakowało wykończenia. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się również Misztal, który kilkakrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki. Tyszanie skupiali się na defensywnie i akcjach z kontrataku, jednak ich nieliczne sytuacje nie przyniosły zagrożenia dla Wisły.

Również w drugiej połowie nafciarze pewnie przeważali. W 50. minucie doskonałym strzałem popisał się Paweł Magdoń. Piłkę zmierzającą w prawy górny róg bramki czubkami palców na rzut rożny wybił Misztal. Kolejne minuty to nieprzerwany napór piłkarzy Wisły. GKS dwoił się i troił przed własnym polem karnym i skutecznie blokował nasze ataki.

Dopiero w 78. minucie dane nam było zobaczyć jedynego, zasłużonego i zwycięskiego gola, gdy piłkę ręką w polu karnym zagrywał jeden z obrońców gospodarzy, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Krzysztof Janus i pewnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u.

Od tego momentu gospodarze starali się zdobyć wyrównanie, jednak dobrze zorganizowana obrona Wisły skutecznie zniweczyła ich plany.

Już w środę o godzinie 18:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego spotkamy się z tyszanami po raz kolejny, tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy na trybuny!

GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:0)

0:1 Krzysztof Janus 78. (karny)

GKS: 12. Piotr Misztal- ( 3. Mateusz Grzybek, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 88. Marcin Wodecki (67, 20. Pavol Ruskovský), 6. Mariusz Zganiacz, 14. Robert Dymowski (81, 9. Paweł Smółka), 10. Wojciech Trochim, 21. Marcin Radzewicz (55, 7. Damian Szczęsny) - 11. Maciej Kowalczyk.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 4. Jacek Góralski, 3. Maciej Kostrzewa (62, 10. Piotr Ruszkul) - 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 22. Łukasz Kacprzycki (75, 2. Patryk Stępiński) - 41. Dimitar Iliev (81, 5. Bartłomiej Sielewski).