Tegoroczna powódź stała się dla wszystkich Polaków sprawdzianem dobrej organizacji, ludzkiej solidarności, odpowiedzialności, ale też szlachetności i wspaniałomyślności. Mazowszanie zdali ten egzamin na medal, a ci najbardziej zaangażowani w zwalczanie i niwelowanie skutków wiosennego kataklizmu uhonorowani zostali w Płocku, przez marszałka Adama Struzika, dyplomami uznania wręczonymi podczas XI Edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego, 8 listopada.

Wszyscy pamiętamy tegoroczną walkę z żywiołem, który boleśnie dotknął setki tysięcy mieszkańców Polski, a wielu pozbawił dorobku całego życia. Poza podstawowymi rzeczami, które sukcesywnie były dostarczane powodzianom, wciąż rosły nowe potrzeby. Wiele rodzin straciło domy – niektórym z nich zaproponowano lokale zastępcze, innym zaoferowano kontenery mieszkalne, zarówno czasowe, jak i na pobyt stały.

Również Mazowsze dotkliwie odczuło skutki żywiołu. Koordynacja działań związanych z niwelowaniem poniesionych strat i pomocą powodzianom powierzona została pełnomocnikom specjalnie powołanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik zaapelował także do gmin i przedsiębiorstw o pomoc poszkodowanym. Potrzebne było wszystko – jedzenie, ubrania, pasza dla zwierząt, woda, wyposażenie mieszkań. W całym województwie rozpoczęły się zbiórki darów. Przekazano potrzebującym rzeczy materialne, środki finansowe, a także setki ton zboża. Każdy odruch dobrego serca był wspaniałym gestem dla powodzian, którzy w rozpaczliwej sytuacji nie czuli się osamotnieni i zdani tylko na siebie.

Marszałek dziękując darczyńcom, sponsorom, przedsiębiorcom, a także gminom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji pomocy powodzianom, podkreślił, że udzielone wsparcie – rzeczowe jak i finansowe – było dla poszkodowanych wspaniałym gestem, pozwalającym przetrwać ciężkie chwile w poczuciu solidarności i wzajemnej pomocy.


Wyraź swoją opinię na ten temat! Skomentuj!
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
W naszym Kalendarzu nie ma imprezy, na którą się wybierasz? Poinformuj!

Możesz również wysłać do nas cynk na plock@naszemiasto.pl

Chcesz ZA DARMO zareklamować swoją firmę? Dodaj ją do naszego Katalogu Firm!


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kkw (gość)

Podczas powodzi stracilismy caly swoj dobytek. dziekuje wszystkim firmom i instytucjom ktore nam wtedy pomogly. to wsparcie naprawde bylo czuc. Bardzo dobrze, ze zostaliscie nagrodzeni.