Nowy szef mazowieckiej policji Cezary Popławski został zaprzysiężony w czwartek. Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Radomiu młodszy inspektor Rafał Batkowski od piątku będzie kierował Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Inspektor Popławski ostatnio przez ponad rok był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Obecny na czwartkowej uroczystości komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński podkreślił, że nowy szef mazowieckiej policji znany jest z profesjonalizmu, dobrego przygotowania i dobrej realizacji zadań. - Myślę, że tutaj, na Mazowszu, gdzie występuje wiele zdarzeń z kategorii ruchu drogowego, insp. Popławski - jako były naczelnik wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi – jeszcze bardziej poprawi w tym obszarze działania policji – powiedział Działoszyński.

Czytaj także: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów mazowieckiej policji [ZDJĘCIA]

Komendant główny policji zaznaczył, że także byłego szefa mazowieckiej policji Rafała Batkowskiego czekają w Poznaniu nowe wyzwania Dodał, że były komendant wielkopolskiej policji nadinspektor Krzysztof Jarosz przeszedł z końcem maja na stanowisko szefa śląskiej policji. - Dlatego w Poznaniu potrzeba bardzo dobrego fachowca, a komendant Batkowski jest odpowiednią osobą - wyjaśnił Działoszyński.

Czytaj także: Komenda Miejska Policji w Radomiu ma nowego szefa

Nowy szef mazowieckiej policji - sylwetka


Nowy szef mazowieckiej policji, inspektor Cezary Popławski ma 46 lat. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 r., w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 r. został komendantem komisariatu policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem sekcji ruchu drogowego w komendzie w Nowym Sączu. Od 2004 r. kierował sekcją ruchu drogowego komendy policji w Zgierzu (Łódzkie). Od 2006 r. był naczelnikiem wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi. Od lutego ub.r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji ds. prewencji w Łodzi.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Koryfeusz (gość)

służyłem pod jego komendą, jeszcze w czasach gdy zaczynał pracę, zawsze był w gotowości pomagać i uczyć podwładnych nigdy nie potrafił odmówić pomocy, bardzo dobry fachowiec i gość który zna się na tej pracy jak mało kto. Osobiście cieszę się bardzo że został doceniony i awansowany na to stanowisko.