Orlen Wisła - Zaporoże. Zwycięstwo płocczan na sparingach

Karolina Kowalska
Orlen Wisła - Zaporoże. Zwycięstwo płocczan na sparingach Wisła Płock
Podopieczni Manolo Cadenasa w piątek i sobotę zmierzyli się towarzysko z drużyną HC Motor Zaporoże. W piątek wygrali 31:29 (19:14), w sobotę zremisowali 26:26 (12:16).

Piątkowe spotkanie połączone z prezentacją zawodników, było otwarte dla publiczności. Kibice mogli po raz pierwszy zobaczyć na płockim parkiecie w akcji Dimirija Zhytnikhova i Bartosza Konitza. Niestety ze względu na uraz zabrakło w składzie Marco Oneto. Po kilku minutach, gdy nafciarze prowadzili 5:1 wydawało się, że w Orlen Arenie szykuje się pogrom drużyny z Zaporoża. Jednak im dalej w mecz, tym Manolo Cadenas uspokajał swoich zawodników, nie pozwalając im wyprowadzać kontrataków w drugie tempo, co spowodowało, że mecz się wyrównał. Mimo to płocczanie do samego końca kontrolowali rytm gry i pokonali swoich rywali 31:29.

Drugi mecz nie zaczął się po myśli naszych zawodników. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach na początku spotkania, Manolo Cadenas poprosił o przerwę w grze, aby poukładać poczynania swojego zespołu. Wisła z minuty na minutę grała coraz lepiej, choć na po pierwszych 30. minutach schodziła do szatni przegrywając 12:16. Dopiero druga połowa przyniosła znaczną poprawę gry płockich szczypiornistów. Od 42. do 50. minuty rywale Orlen Wisły nie byli w stanie rzucić gola i do pozwoliło zmniejszyć straty. Choć nafciarze w końcówce mieli jeszcze okazję do wygrania meczu, to ostatecznie zakończył się on remisem 26:26.