Sześcioosobowa pielgrzymka rowerowa z Płocka dotarła w piątek wieczorem na plac św. Piotra w Rzymie. Jej uczestnicy - członkowie Parafialno - Uczniowskiego Klubu Sportowego "Viktoria" pokonali 2200 km, by dojechać na beatyfikację Jana Pawła II.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rowerzyści wyruszyli z Polski 20 kwietnia, Święta Wielkanocne spędzili w Niemczech, goszcząc u polskich ojców paulinów. Trasę do Rzymu pokonali sztafetowo.

Czytaj także: Diecezja płocka przed beatyfikacją Jana Pawła II

- Mimo wszystko pokonać te 2,2 tys. kilometrów jest ciężko, bo to i góry, i przeciwny wiatr, a czasem deszcz. Trzeba mieć kondycję, sprawne rowery, no i wiarę, która nas tu doprowadziła - powiedział Leszek Brzeski, opiekun grupy.

- Tysiące ludzi przyjechało tu różnymi środkami komunikacji: samolotami, autobusami - my rowerami. Myślę, że Jan Paweł II zasługuje na to, żebyśmy tu byli. Jak tylko się dowiedzieliśmy, że beatyfikacja będzie 1 maja od razu zapadła decyzja o wyjeździe i ruszyły przygotowania - dodał.

Czytaj także: W Płocku stanie obelisk upamiętniający wizytę Jana Pawła II

Najmłodszy uczestnik wyprawy ma 16 lat, najstarszy 48. - Jechało się dobrze. Deszcz, wiatr to nie są trudności nie do pokonania. Dla mnie Jan Paweł II już za życia był świętym człowiekiem i bardzo go szanowałem. Kochał młodych ludzi i sport - mówił Wojciech Opszyński, uczestnik wyprawy.

To już trzecia pielgrzymka Parafialno - Uczniowskiego Klub Sportowego "Viktoria" do Rzymu. Poprzednio byli w Wiecznym Mieście w 2003 r. na 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, i w 2006 r. - rok po śmierci papieża.


PRZECZYTAJ KONIECZNIE:


* "Małachowianka" otrzyma dotację z UE
* Mazowiecka Konserwator Zabytków odwołana
* W Płocku przewrócił się dźwig. Operator wyskoczył z kabiny
* Policja w Płocku podsumowuje Święta Wielkanocne. Było bezpiecznie
* Dwa wernisaże w Płockiej Galerii SztukiKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!