(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Większość związków z PKN Orlen podpisała porozumienie płacowe Zarząd PKN Orlen i 10 z 11 działających tam związków zawodowych podpisali kompromisowe porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń w tej spółce w 2012 r. Porozumienia nie podpisała Solidarność 80.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe PKN Orlen, zgodnie z porozumieniem od 1 kwietnia 2012 r. nastąpi obligatoryjny wzrost płacy dla każdego pracownika spółki o 200 zł, natomiast od sierpnia realizowane będą w spółce podwyżki uznaniowe, naliczane w wysokości średnio 150 zł miesięcznie dla pracownika. W porozumieniu ustalono także wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 2400 zł brutto - w dwóch turach po 1200 zł, w marcu oraz w grudniu.

- Zarząd PKN Orlen podpisał już uchwałę o wzroście wynagrodzeń w koncernie w 2012 r. – podało biuro prasowe spółki. Według PKN Orlen, negocjacje płacowe między zarządem a działającymi tam związkami zawodowymi prowadzono od kilku tygodni, a porozumienie w tej sprawie zostało zaakceptowane "przez wszystkie reprezentatywne" organizacje związkowe.

Czytaj także: Piotr Chełmiński powołany na członka zarządu PKN Orlen

- Bardzo nas cieszy, że mimo dużej rozbieżności wstępnych stanowisk, obydwu stronom negocjacji udało się wypracować kompromis w ciągu kilku tygodni konstruktywnych rozmów. Ważne jest to, że w porozumieniu istotny akcent położyliśmy na uznaniowy wzrost wynagrodzeń, przeznaczając na ten cel większą niż zwykle sumę, dzięki czemu umożliwiamy menedżerom docenienie pracowników osiągających najlepsze wyniki w pracy. – powiedział prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.

Krzysztof Barcikowski, przewodniczący największej organizacji związkowej w PKN Orlen - Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego – powiedział, że jest zadowolony z przebiegu i efektów negocjacji płacowych. - To były trudne negocjacje, ale tym razem udało się nam wypracować kompromis – oświadczył Barcikowski. Podkreślił, że zawarte porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń w PKN Orlen w 2012 r. jest pierwszym od lat, które Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego płockiego koncernu zawarł z zarządem spółki w terminie. - Czyli można powiedzieć, że byliśmy usatysfakcjonowani – dodał.

Czytaj także: PKN Orlen podnosi ceny benzyny i oleju napędowego

Porozumienia płacowego w sprawie podwyżek płac w PKN Orlen w 2012 r. nie podpisał działający tam związek Solidarność 80.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!