(© Dariusz Gdesz / Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji ostrzega przed osobami pochodzenia rumuńskiego, które oferują darmowe breloczki do kluczy. Gadżet ten ma wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.

Osoby oferujące tego typu gadżety pojawiają się w rejonie parkingów przy centrach handlowych. Breloczki są oferowane za darmo. Dzięki wbudowanemu chipowi, breloczki wykorzystywane są do śledzenia potencjalnej ofiary. Po wstępnym rozpoznaniu posesji, przestępcy dokonują kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów. W związku z powyższym policja zwraca się z apelem do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i informowanie o tego typu prezentach w szczególności dzieci, gdyż to one są najbardziej podatne na takie prezenty.

Czytaj także: 22-latek z narkotykami oraz nielegalnym alkoholem i papierosami

W Płocku i powiecie płockim funkcjonariusze nie odnotowali tego typu zgłoszeń. W przypadku pojawienia się osób oferujących darmowe gadżety w postaci breloczków, płoccy policjanci apelują o kontakt z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 16 00, 24 266 16 01lub nr 997.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!