Rozwój Katowice - Wisła Płock: skromne zwycięstwo na koniec zgrupowania

Rozwój Katowice - Wisła Płock 0:1
Rozwój Katowice - Wisła Płock 0:1 materiały prasowe
Sparing Rozwój Katowice - Wisła Płock zakończył zgrupowanie "nafciarzy" w Kamieniu koło Rybnika. Podopieczni Marcina Kaczmarka wygrali 1:0 i przygotowują się do ostatniego sprawdzianu.

Sparing Rozwój Katowice - Wisła Płock był zaskakująco wyrównanym spotkaniem, choć widoczna była przewaga drużyny z Płocka. Już po 10 minutach "nafciarze" mogli prowadzić, ale swoich okazji nie wykorzystał Marcin Krzywicki, którego dobrymi podaniami obsłużyli Krzysztof Janus i Jacek Góralski.

Przewagę udało się udokumentować w 18. minucie. Paweł Kaczmarek dośrodkował piłkę w pole karne, a ładnego gola głową zdobył Piotr Wlazło. W 25. minucie po raz pierwszy zawodnicy Rozwoju poważnie zagrozili bramce Wisły. Duża w tym "zasługa" obrońców, ale na posterunku był Seweryn Kiełpin.Pod koniec pierwszej połowy mogło być 2:0, ale "nafciarze" nie wykorzystali dogodnych sytuacji.

Druga połowa sparingu Rozwój Katowice - Wisła Płock to wciąż dominacja płocczan. Niestety szwankowała skuteczność. Doskonałe okazję mieli Albert Taar, dwukrotnie Piotr Wlazło i Łukasz Sekulski, a Tomasz Grudzień trafił w słupek. Rozwój miał dwie dobre sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Rozwój Katowice - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 Piotr Wlazło 18.
Rozwój: Maciej Budka - Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Przemysław Gałecki, Przemysław Szkatuła - Szymon Kapias, Robert Mandrysz, Damian Gacki, Tadeusz Tyc, Adam Żak - Maciej Ropiejko.
Po przerwie wchodzili: Dawid Domański, Michał Gałecki, Robert Tkocz, Adrian Świerczyński, Rafał Wawrzyńczok, Maciej Wolny oraz zawodnik testowany.
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (60, 93. Daniel Szczepankiewicz) - 16. Fabian Hiszpański (60, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski (60. 14. Marko Rardić), 24. Kamil Hempel (60, 26. Dawid Abramowicz) - 7. Krzysztof Janus (60. 13. Tomasz Grudzień), 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło (60, 17. Damian Dombrowski), 25. Filip Burkhardt (60. 6. Albert Taar), 8. Paweł Kaczmarek (60. 22. Łukasz Kacprzycki) - 11. Marcin Krzywicki (60. 9. Łukasz Sekulski).