Rusza nabór do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych w Płocku

Rusza nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2013/14.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Janusz Wójtowicz / Polskapresse)

Rekrutacja do miejskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock zostanie przeprowadzona w terminie: od 7 do 22 marca 2013 r. W celu usprawnienia rekrutacji na każdym etapie tego procesu zostaje uruchomiony elektroniczny system naboru.

Czytaj także: Radni zdecydowali o likwidacji Gimnazjum nr 2

Aby zapisać dziecko:
- do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy wypełnić elektroniczną Kartę zgłoszenia dziecka do placówki znajdującą się na stronie internetowej https://przedszkola-plock.nabory.pl/, która będzie aktywna od dnia 7 marca br.
- do klas I szkół podstawowych – należy wypełnić elektroniczną Kartę zgłoszenia dziecka do placówki znajdującą się na stronie internetowej: https://sp-plock.nabory.pl/, która będzie aktywna od dnia 7 marca br.

Uwaga Rodzice dzieci 6-letnich (ur. w 2007 r.) Dzieci sześcioletnie od 1 września 2013 roku mogą:
- realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu z pełną, odpłatną ofertą żywieniową,
- realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w bezpłatnym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej,
- rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej (zgodnie z decyzją rodziców).

Rok szkolny 2013/14 jest ostatnim, w którym rodzice decydują o podjęciu nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej przez dziecko 6-letnie.
∨ Czytaj dalej

W klasach pierwszych, do których będą uczęszczać sześciolatki, dodatkowo zostaną zatrudnione osoby wspierające rozwój dzieci. Następny rok 2014/15 będzie szczególnie trudny z uwagi na fakt, że naukę rozpoczną jednocześnie dwa roczniki – dzieci sześcioletnie oraz siedmioletnie.

Czytaj także: Ruszyła VI edycja konkursu grantowego "Fundusz Grantowy dla Płocka"

Uwaga Rodzice dzieci 5-letnich (ur. w 2008 r.). Dzieci pięcioletnie od 1 września 2013 roku mają obowiązek realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu z pełną, odpłatną ofertą żywieniową
lub w bezpłatnym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię