Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock: wygrana wypuszczona z rąk [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wisła w ostatniej chwili wypuściła zwycięstwo z rąk
Wisła w ostatniej chwili wypuściła zwycięstwo z rąk fot. Kow / Polskapresse
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock zakończył się podziałem punktów, choć wcalnie musiał i nie powinien. Wygrana wypuszczona z rąk na pewno boli, bo skutkuje spadkiem w tabeli na 7. miejsce.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock: bardzo emocjonujące spotkanie
Mecz Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock był bardzo emocjonującym widowiskiem. Od początku przewagę mieli "nafciarze", którzy już w pierwszej połowie mogli przesądzić losy spotkania. Gole w 17. i 27. minucie strzelił Marcin Krzywicki, najpierw po podaniu Krzysztofa Janusa, a potem Janusza Dziedzica. Przy obu trafieniach nie popisał się bramkarz Sandecji. Prowadzenie mogło być bardziej okazałe, bo płocczanom należał się rzut karny. Sędzia nie dostrzegł jednak zagrania ręką.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 2:2

W drugiej połowie meczu Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock gospodarze za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania. W 66. minucie, po serii błędów płockiej obrony, do siatki trafił Gevorg Badalya i Wisła prowadziła już tylko 2:1. Kiedy mecz zbliżał się już do końca, arbiter dopatrzył się zagrania ręką Bartłomieja Sielewskiego i podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Adam Mójta i zamiast trzech punktów, Wisła wyjechała z Nowego Sącza z jednym "oczkiem".

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock 2:2 (0:2)
0:1 Marcin Krzywicki (17. asysta Krzysztof Janus)
0:2 Marcin Krzywicki (27. asysta Janusz Dziedzic)
1:2 Gevorg Badalya (66. asysta Łukasz Grzeszczyk)
2:2 Adam Mójta (89. rzut karny)

Sandecja: 80. Marcin Cabaj – 17. Marcin Makuch, 18. Peter Petran, 10. Arkadiusz Czarnecki, 16. Adam Mójta – 20. Łukasz Grzeszczyk, 22. Matej Nather, 6. Tomasz Margol (80. 8. Rafał Zawiślan), 19. Sebastian Szczepański, 99. Maciej Górski (62. 9. Piotr Kosiorowski) – 95. Fabian Fałowski (65. 19. Gevorg Badalyan)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 16. Fabian Hiszpański – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (86. 9. Łukasz Sekulski) – 8. Paweł Kaczmarek (72. 13. Tomasz Grudzień), 10. Janusz Dziedzic (72. 18. Piotr Wlazło), 7. Krzysztof Janus – 11. Marcin Krzywicki.
Sędzia: Piotr Lasyk