Wisła Płock - Flota Świnoujście: zwycięstwo skromne, ale zasłużone [WIDEO]

Zdecydowanym faworytem meczu Wisła Płock - Flota Świnoujście byli "nafciarze". Zespół ze Świnoujścia ma ostatnio problemy ze zdobywaniem punktów i to właśnie z takimi zespołami koniecznie trzeba wygrywać. Wiśle się to udało. Zwycięstwo 1:0, choć skromne, było jak najbardziej zasłużone.

Wisła Płock - Flota Świnoujście
Od samego początku meczu Wisła Płock - Flota Świnoujście gospodarze chcieli narzucić swój styl gry i jak najszybciej objąć prowadzenie. Udało się już w 14. minucie. Jacek Góralski doskonale podał do Krzysztofa Janusa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem w krótki róg dał gospodarzom prowadzenie. Później tempo nieco siadło, Wisła spokojnie kontrolowała przebieg zawodów, a Flota nie potrafiła poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Serweryna Kiełpina. W 34. minucie była realna szansa na 2:0. Góralski popisał się świetnym rajdem, ale tuż przed polem karnym został powstrzymany przez jednego z obrońców. Po chwili bramka padła po strzale Janusza Dziedzica, ale sędzia gola nie uznał odgwizdując faul zawodnika Wisły.

Wisła Płock - Flota Świnoujście 1:0

W drugiej połowie meczu Wisła Płock - Flota Świnoujście gospodarze nastawili się na kontry, co dawało więcej pola do popisu gościom. Swój "udział" w tym mieli też zawodnicy Marcina Kaczmarka, którzy nie ustrzegli sę kilku rażących błędów. Po jednym z nich, na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Wrzesień, ale "nafciarzy" uratowała poprzeczka. Wisła także miała swoje szanse, ale Tomasz Grudzień i Łukasz Sekulski nie wykorzystali sytaucji sam na sam.

Wisła Płock – Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
1:0 Krzysztof Janus (14. asysta Jacek Góralski)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 16. Fabian Hiszpański – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (64. 18. Piotr Wlazło), – 8. Paweł Kaczmarek (87. 9. Tomasz Łukasz Sekulski), 10. Janusz Dziedzic, 7. Krzysztof Janus – 11. Marcin Krzywicki (75. 13. Tomasz Grudzień).
Flota: 1. Szymon Gąsiński – 3. Radosław Jasiński, 17. Michał Stasiak, 4. Piotr Kieruzel, 7. Mateusz Szałek – 6. Marek Opałacz, 18. Krzysztof Bodziony (60. 13. Charles Nnamani, 67. 20. Ensar Arifović), 8. Marek Niewiada, 19. Mateusz Wrzesień, 11. Rafał Grzelak – 21. Bartosz Śpiączka (60. 9. Ndbuisi Nnamani)
Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)
Żółte kartki: Góralski – Grzelak, Szałek, Niewiada
Widzów: 1.500