W poniedziałek 31 grudnia autobusy linii 4, 8, 9, 11, 12, 21, 24, 25, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 35 i N1 kursować będą wg rozkładu na DZIEŃ POWSZEDNI bez ograniczeń; autobusy linii 0, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23 i 26 kursować będą wg rozkładu na DZIEŃ POWSZEDNI do ok. godz. 18:30, kiedy zakończą kursowanie. Po godz. 18:30 (do ok. godz. 23) kursować będą autobusy czterech linii specjalnych (80, 81, 82, 87) – szczegółowy wykaz ostatnich kursów na liniach objętych ograniczeniami oraz trasy i schemat linii specjalnych podano w komunikacie o organizacji komunikacji w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj także: Zobacz, gdzie w Płocku można przywitać 2013 rok!
Jak dojechać autobusem na sylwestra przed ratuszem?
Rozpoczęcie imprezy zaplanowano już na godz. 21 (szczegółowy program znajduje się na stronach Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki). W drodze na Stary Rynek po godz. 22 można będzie skorzystać np. z ostatnich kursów linii zwykłych lub specjalnych:
- linii 81 z Kostrogaju o 22:38 przez Winiary, Skarpę, Miodową, Tysiąclecia
- linii N1 z Kostrogaju o 23:18 przez Skarpę, Miodową, Tysiąclecia
- linii 81 z Borowiczek o 22:47 przez Imielnicę, Podolszyce Płd. i Płn., Piłsudskiego, Chopina
- linii 87 z Podolszyc o 22:40 przez Czwartaków, Wyszogrodzką (przystanki Żytnia, Fabryczna, Wiatraki i Ogródek jordanowski) bezpośrednio do przystanku Kwiatka
- linii 87 z Ciechomic o 22:28 przez Góry, Cichą, Popłacińską
- linii 80 z Kostrogaju o 22:33 przez Bielską, Mickiewicza
Czytaj także: Miasto zaprasza na sylwestra pod ratuszem
Jak wrócić autobusem z sylwestra przed ratuszem?
Po północy kursować będą tylko autobusy linii N1 (z dwoma dodatkowymi kursami) i uruchomionej specjalnie tej nocy linii N2 na Radziwie i Ciechomice.
Z przystanku Kwiatka odjadą kolejno autobusy:
- linii N1 o godz. 0:15 w stronę Międzytorza i Podolszyc Płn. i Płd.
- linii N2 o godz. 0:30 w stronę Popłacińskiej, Kolejowej, Gór i Ciechomic
- linii N1 o godz. 0:45 w stronę Międzytorza, Podolszyc Płn. i Płd. i Borowiczek
- linii N1 o godz. 1:45 w stronę Międzytorza i Podolszyc Płn. i Płd.
- linii N1 o godz. 2:15 w stronę Międzytorza i Podolszyc Płn. i Płd.
- linii N1 o godz. 2:40 w stronę Międzytorza, Podolszyc Płn. i Płd. i Borowiczek
- linii N2 o godz. 2:45 w stronę Popłacińskiej, Kolejowej, Gór i Ciechomic
- linii N1 o godz. 3:45 w stronę Międzytorza i Podolszyc Płn. i Płd.
- linii N1 o godz. 4:30 w stronę Międzytorza i Podolszyc Płn. i Płd.
Z przystanku Bielska (na ul. Sienkiewicza) odjadą kolejno autobusy:
- linii N1 o godz. 0:41 w stronę Tysiąclecia, Skarpy i Gwardii Ludowej
- linii N1 o godz. 1:11 w stronę Tysiąclecia, Skarpy i Gwardii Ludowej
- linii N2 o godz. 1:40 w stronę Bielskiej (przy Kochanowskiego)
- linii N1 o godz. 1:56 w stronę Tysiąclecia, Skarpy, Winiar i Gwardii Ludowej
- linii N1 o godz. 2:41 w stronę Tysiąclecia, Skarpy i Gwardii Ludowej
- linii N1 o godz. 3:11 w stronę Tysiąclecia, Skarpy, Winiar i Gwardii Ludowej
- linii N2 o godz. 3:40 w stronę Bielskiej (przy Kochanowskiego)
- linii N1 o godz. 3:51 w stronę Tysiąclecia, Skarpy i Gwardii Ludowej
- linii N1 o godz. 4:41 w stronę Tysiąclecia, Skarpy, Winiar i Gwardii Ludowej
Jak wrócić z zabawy sylwestrowej w innym punkcie miasta?
Autobusy linii N1 między Gwardii Ludowej, Winiarami (tylko wybrane kursy), Skarpą, Miodową, Tysiąclecia, Starym Miastem, Międzytorzem, Podolszycami i Borowiczkami po północy kursować będą co ok. 30 do ok. 60 min. Autobusy linii N2 między Kostrogajem, Bielską, Starym Miastem, Radziwiem i Ciechomicami wykonają 2 kursy w obydwie strony. Nad ranem 1 stycznia kursować już będą pierwsze autobusy linii zwykłych (wg rozkładu jazdy na NIEDZIELE z wyjątkiem kursów oznaczonych w rozkładzie jazdy literą „d”).
Czytaj także: Kilka przydatnych porad dotyczących fajerwerków
Jak kursować będą autobusy w Nowy Rok?
1 stycznia autobusy kursować będą wg rozkładu jazdy na NIEDZIELE z wyjątkiem kursów oznaczonych w rozkładach jazdy na przystankach oraz w internecie literą „d” (dotyczy linii 2, 3, 5, 6, 7, 12, 14, 16, 17, 18, 19, 22, 23, 24).
UWAGA! 1 STYCZNIA NIE BĘDĄ KURSOWAŁY AUTOBUSY LINII 0, 10, 13, 26, 27.
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?