Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Trzydzieści minut wiślackiej masakry. Wysokie zwycięstwo Nafciarzy!

W meczu 5. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała 37:21 (21:9) z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. MVP meczu po raz kolejny został Marcel Jastrzębski. Najlepszymi strzelcami byli natomiast Piroch i Sroczyk, którzy zdobyli po dziewięć bramek.

Orlen Wisła Płock 37:21 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Tin Lučin 5, Tomás Piroch 9, Kosuke Yasuhira 1, Marcel Sroczyk 9, Abel Serdio 1, Leon Šušnja, Krzysztof Komarzewski 4, Przemysław Krajewski 3, Gonzalo Pérez Arce 3, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 1, Dimitrij Żytnikow, Sergei Kosorotov 1.

Skład Piotrkowianina: Kacper Ligarzewski, Damian Chmurski, Artur Kot - Tomasz Wawrzyniak 1, Piotr Jędraszczyk, Antoni Doniecki 1, Marcin Matyjasik 3, Marcin Szopa, Eryk Pstrąg 2, Piotr Swat 2, Marcel Filipowicz, Filip Surosz 3, Romas Pożarek, Kamil Mosiołek 4, Krystian Krajewski 2, Adam Pacześny 3.

Kary: Terzić 7, 30', Serdio 30', Krajewski 40', Dawydzik 43', Piroch 47' - Pstrąg 28', Mosiołek 43', Krajewski 47', Surosz 47', Filipowicz 58'.
Czerwona kartka: Doniecki 57' (za brutalny faul).
Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (Szczecin).

Nafciarze zaczęli mecz od totalnej demolki swoich rywali, głównie w poczynaniach defensywnych. Mocna obrona, skuteczny Jastrzębski i łatwe kontry Wiślaków doprowadziły do wysokiego prowadzenia. W ósmej minucie było już 5:0, a później płocczanie prezentowali się jeszcze lepiej. Piotrkowianin nie istniał, Wisła rzucała i do szatni zeszliśmy, wygrywając 21:9. W drugiej połowie natomiast znacząco spuściliśmy tonu. Nie musząc się zbytnio nadwyrężać, długimi fragmentami toczyła się gra gol za gol. Nafciarze popełnili trochę więcej błędów, a w bramce gorzej spisywał się Pilipović. Ostatecznie jednak minimalnie poprawiliśmy naszą przewagę i wygraliśmy 37:21.

Relacja

• Koniec! Wygrywamy 37:21!
  • 60' Przejęcie i kontra Krajka! - 37:21
  • 60' 15 sekund do końca. Goście przy piłce - 36:21
  • 59' Matyjasik, ależ zmieścił rzut ze skrzydła! Szybko odpowiada Lucin - 36:21
  • 58' Ponownie Perez! - 35:20
  • 58' Rzut Surosza zbity na poprzeczkę. Atak Nafciarzy i kara za faul na rękę Yasuhiry - 34:20
  • 57' Perez! - 34:20
  • 57' Brutalny faul na Yasuhirze. Czerwona kartka dla Donieckiego - 33:20
  • 56' Mocny i precyzyjny rzut z drugiej linii - 33:20
  • 56' Ładna wrzutka, ale sędziowie odgwizdali przekroczenie pola - 33:19
  • 56' Pilipović łapie rzut w ręce - 33:19
  • 55" Przekroczenie linii pola karnego przez Pereza - 33:19
  • 55' Czas dla Nafciarzy - 33:19
  • 55' Wymuszony rzut nad poprzeczką - 33:19
  • 54' Blok Wisły, ale śędziowie odgwizdali faul Pereza - 33:19
  • 54' Krajewski ze skrzydła - 33:19
  • 53' Matyjasik w szybkim ataku - 32:19
  • 53' Faul w ataku , ale zatrzymany w kontrze Komar - 32:18
  • 52' Komarzewski ze skrzydła - 32:18
  • 51' Strata i kontra Swata - 31:18
  • 51' Mocny rzut z biodra - 31:17
  • 50' Piroch po indywidualnym wejściu - 31:16
  • Wiślacy zdecydowanie zwolnili tempo po przerwie. Tylko 9 bramek przez prawie 20 minut. Szkoda, bo była szansa na 40 goli, ale i tak będzie wysoka wygrana.
  • 50' Surosz trafia. Czas dla Wisły - 30:16
  • 49' Piroch fauluje w ataku - 30:15
  • 49' Gol Mosiołka - 30:15
  • 48' Lucin po wejściu w pierwszą linię - 30:14
  • 47' Kara dla Surosza za dyskusje - 29:14
  • 47' Przechwyt gości i kontra. Faulował Piroch - kara - 29:14
  • 47' Kara dla Krajewskiego z Piotrkowa - 29:14
  • 46' Zgubili piłkę przyjezdni - 29:14
  • 45' Piroch w ręce Chmurskiego - 29:14
  • 45' Jastrzębski! Szopa zatrzymany - 29:14
  • 44' Piroch! - 29:14
  • 43' Kary dla Dawydzika i Mosiołka - 28:14
  • 42' Ładna wkrętka Mosiołka - 28:14
  • 42' Serdio! Doskonale odnalazł go Dima - 28:13
  • 42' Strata gości - niecelne podanie do skrzydła. W międzyczasie do bramki wrócił Jastrzębski - 27:13
  • 41' Komar zatrzymany przez bramkarza - 27:13
  • 40' Bramka i kara dla Krajka - 27:13
  • 40' Blok Wisły i kontra Sroczyka! - 27:12
  • 39' Sroczyk zatrzymany - 26:12
  • 39' Znów Pacześny - 26:12
  • 37' Pacześny z koła. Strata Lucina, a Pilipović zatrzymuje Krajewskiego! - 26:11
  • 37' Strata gości - zbyt długa gra. Łatwa kontra Komara - 26:10
  • 36' Ostatni czas gości - 25:10
  • 36' Ponownie blok i oborona Jastrzębskiego. Sroczyk do pustej! - 25:10
  • 35' Dziesiąty gol gości! Szybko odpowiada Sroczyk - 24:10
  • 34' Piroch zatrzymany przez Chmurskiego, a goście gubią piłkę w kontrze i trafia Komar! - 23:9
  • 34' Słupek Nafciarzy, ale utrzymujemy sięprzy piłce - 22:9
  • 33' Powrócił Rosjanin i przejął piłkę! - 22:9
  • 33' Błąd Dimy i strata - 22:9
  • 32' Wyrzucili piłkę w aut goście! - 22:9
  • 32' Piroch - 22:9
  • 32' Goście po bloku i broni Marcel, brawo! - 21:9
  • 31' Dima z biodra - obok słupka - 21:9
  • 31' Wisła wznowiła grę!
  • Trudno coś mądrego powiedzieć po tej połowie, bo raczej wszystko jest klarowne. Nafciarze demolują rywala pod każdym względem. Jesteśmy potężni w defensywie, Jastrzębski robi swoje między słupkami, a w ataku raczej nie mmay problemów z wykończeniem. Gdyby nie kilka błędów z rzędu Yasuhiry mogłoby być jeszcze wyżej!
  • Przerwa. 21:9
  • 30' Końcowa syrena. Mamy wolny - 21:9
  • 30' Karę otrzymał też Terzic - nie wiemy do końca za co 21:9.
  • 30' Czas dla Wisły. 6 sekund do końca - 21:9
  • 30' Jędraszczyk i kara dla Serdio - 21:9
  • 30' Lucin! Bomba z daleka! - 21:8
  • 29' Niecelna próba z koła - 20:8
  • 29' Wyszarpał piłkę Mihić i miał przed sobą pustą bramkę - dwudziesty gol! - 20:8
  • 28' Błąd wznowienia i trafia Komar! - 19:8
  • 28' Lucin! Bramkarz odbił piłkę, ale szczęśliwie wpadła do siatki - 18:8
  • 28' Przejęcie Nafciarzy i szybki wyrzut do Mihicia. Ten był faulowany - karny i kara dla Pstrąga - 17:8
  • 27' Yasuhira w słupek - 17:8
  • 26' Mihić z koła - piłka w siatce - najpierw jednak rozbrzmaił się gwizdek. Karny - 17:8
  • 26' Pacześny z koła - 17:8
  • 25' Ładna i długa akcja Nafciarzy. Piroch wypatrzył Serdio, ale obrotowy trafia w poprzeczkę - 17:7
  • 25' Pstrąg nad poprzeczką - 17:7
  • 24' JASTRZĘBSKI! Zatrzymany Jędraszczyk i wreszcie Yasuhira ! - 17:7
  • 23' Yasuhira do koła, lecz nie złapał piłki Abel - 16:7
  • 23' Jastrzębski! Kolejna obrona! - 16:7
  • 22' Piroch się nie zatrzymuje - indywidualna akcja zakończona bramką - 16:7
  • 21' Bramka z prawego rozegrania po wejściu w pierwszą linię - 15:7
  • 21' Jędraszczyk zatrzymany przez Jastrzębskiego i ponownie piłkę zgubił Japończyk - 15:6
  • 19' Jastrzębski zatrzymuje kołowego! Piłkę w aut wyrzuca Yasuhira - 15:6
  • 19' Zgubili piłkę goście, a w rywala w kontrze wpadł Kosuke. Faul w ataku - 15:6
  • 18' Piękna bramka gości z drugiej linii, ale szybko odpowiada Piroch - 15:6
  • 17' Przechwyt Komarzewskiego wykorzystuje w kontrze...Kosa! Piłka od poprzeczki wpada do siatki. Czas dla gości - 14:5
  • 17' Pojawił się na boisku Yasuhira i od razu zanotował asystę do Pirocha - 13:5
  • 16' Jastrzębski! Zatrzymany Surosz! - 12:5
  • 16' Pstrąg w słupek, lecz Piotrkowianin utrzymał piłkę - 12:5
  • 15' Bramka gości i szybka odpowiedź Sroczyka - jest w gazie młody skrzydłowy - 12:5
  • 14' Kolejna strata i piękny lob Sroczyka! - 11:4
  • 14' Kolejne problemy z siecią. Przepraszamy. Na boisku 10:4 - Nafciarze dobrze grają w obronie i dorzuca swoje Jastrzębski.
  • 12' Obrona Jastrzębskiego i bramka Pirocha - 8:2
  • 10' Goście mieli sporo szczęścia, ale piłka po słupku wpadła do bramki. W odpowiedzi Sroczyk - 7:2
  • 9' Piroch! - 6:1
  • 8' Piotr Swat wreszcie trafia dla gości. Zrekompensował się za karnego - 5:1
  • 8' Próba technicznego rzutu z siedmiu metrów, ale tak się nie pokona Jastrzębskiego! Nafciarze w odpowiedzi tylko w słupek - 5:0
  • 7' Cały czas mamy problemy z siecią, stąd nasza relacja nie jest zbyt płynna. Jastrzębski broni rzut, ale będzie karny i kara dla Terzicia - 5:0
  • 7' Znów przechwyt i bramka Sroczyka! Czas dla gości - 5:0
  • 7' Goście ze skrzydła w poprzeczkę, a dla Wisły - Piroch! - 4:0
  • 5' Raz jeszcze przechwycił Perez, leczniecelnie rzucał Żytnikow. Po chwili jeszcze jedno przejęcie i bramka Krajka - niszzcymy w obronie! - 3:0
  • 4' Kolejne przejęcie i gol Pereza! - 2:0
  • 3' Przechwyt Krajewskiego i bramka z kontry Sroczyka - 1:0
  • 2' Długo goście rozgrywali akcję, ale stracili piłkę. Sroczyk pobiegł z kontrą, lecz zagrał nogą i znów w akcji pozycyjnej Piotrkowianin - 0:0
  • 1' Piotrków zaczął mecz! 0:0
  • 13:01 - Mieliśmy drobne problemy techniczne. Zaraz pierwsze podanie. Zaczną goście.
  • 12:50 - Zawodnicy udali się do szatni. Na trybunach bardzo niska frekwencja...
  • 12:48 - W dzisiejszym meczu goście mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców. Z Piotrkowa przyjechała grupka kibiców z flagą.
  • 12:40 - Witamy z Orlen Areny! Za 20 minut rozpocznie się mecz!