Stal Mielec - Wisła Płock. Nafciarze remisują na Podkarpaciu. Zdecydowała bramka w doliczonym czasie!

Damian Kelman
Krzysztof Kapica
W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała 1:1 (0:1) ze Stalą Mielec. Bramkę na wagę remisu zdobył Damian Warchoł strzałem głową w doliczonym czasie spotkania!

Stal Mielec 1:1 Wisła Płock

Piotr Wlazło 19' (k) - Damian Warchoł 90+1'

Pierwsza połowa ponownie nie była najlepsza w wykonaniu Nafciarzy. Gospodarze przeważali, a nasza drużyna nie potrafiła stworzyć żadnego zagrożenia. Co więcej, nawet nie potrafiliśmy wejść w pole karne miejscowych. Wreszcie, w 19. minucie, Furman przypadkowo kopnął rywala i sędzia słusznie wskazał na rzut karny, chociaż potrzebował do tej decyzji pomocy VAR-u. Pomimo straty gola, nie potrafiliśmy przejąć inicjatywy i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej części dalej miejscowi byli stroną dominującą, ale po kilku minutach i zmianach trenera Pavola Stano to Wiślacy przejęli inicjatywę i zaczęli przeważać. Mieliśmy kilka sytuacji i strzałów z dystansu, ale bramka mielczan wydawała się być zaczarowana. Gdy wydawało się, że wyjedziemy z Podkarpacia z porażką, w 91. minucie piłkę z prawego skrzydła w pole karne posłał... Sekulski! Do główki w trudnej sytuacji dopadł Warchoł i strzałem głową pokonał bramkarza, dając nam cenny punkcik!
Skład Stali: 41. Bartosz Mrozek - 74. Kamil Kruk, 18. Piotr Wlazło, 4. Marcin Flis - 17. Fabian Hiszpański, 16. Paweł Żyra, 77. Adam Ratajczyk (77' 11. Mikołaj Lebedyński), 23. Krystian Getinger - 24. Maciej Wolski, 99. Said Hamulic (85' 6. Leândro), 7. Maciej Domański (70' 32. Fryderyk Gerbowski).

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 5. Anton Krywociuk (73' 77. Piotr Tomasik), 4. Adam Chrzanowski, 3. Steve Kapuadi - 89. Aleksander Pawlak, 14. Mateusz Szwoch (73' 95. Damian Warchoł), 8. Dominik Furman, 22. Miroslav Gono (54, 11. Davo), 10. Rafał Wolski, 21. Igor Drapiński (54' 15. Kristián Vallo) - 17. Mateusz Lewandowski (54' 20. Łukasz Sekulski).

Żółte kartki: Mrozek, Getinger - Krywociuk, Szwoch, Chrzanowski.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 4412.

Relacja

• Koniec. Remisujemy 1:1
  • 90+3' Kiepska wrzutka Davo i od bramki zacznie goalkeeper.
  • 90+3' Idziemy po komplet punktów!
  • 90+1' Wreszcie! Dośrodkowanie z prawej strony Łukasza Sekulskiego i z trudnej sytuacji głową piłkę do siatki wbił Warchoł! Brawo! 1:1!
  • 90+1' Sędzia dolicza cztery minuty.
  • 90' Bijemy głową w mur...
  • 89' Gramy po obwodzie przed polem karnym gospodarzy, ale nie potrafimy zajść dalej.
  • 88' Żółta kartka dla sztabowca Stali.
  • 86' ALEŻ SZANSA! Dośrodkowanie Furmana na piąty metr do Warchoła, a ten z woleja uderzył prosto w środek bramki - Mrozek wyjął i powstrzymał nas przed bramką.
  • 84' Zmiana w Stali. Leandro za Hamulicia.
  • 83' Atakują Nafciarze, ale nie mogą przedrzeć się przez dobrą obronę miejscowych.
  • 81' Getinger żółta kartka.
  • 80' Warchoł! Piłka z lewej strony do Damiana, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem. Dobitka Davo wylądowała w nogach obrońców.
  • 80' Strzał Tomasika z daleka. Obok bramki.
  • 79' Kartka dla Chrzanowskiego za faul taktyczny w środkowej strefie.
  • 77' Zmiana w Stali - Lebedyński za Ratajczyka.
  • 76' Vallo z dystansu - obok bliższego słupka.
  • 75' 4412 widzów na dzisiejszym meczu.
  • 74' Żółta kartka dla Mrozka za grę na czas.
  • 73' Zmiany w Wiśle - Tomasik za Krywociuka i Warchoł za Szwocha.
  • 73' Furman uderzył z dystansu. Piłka skozłowała przed bramkarzem - rożny.
  • 72' Sekulski otrzymał piłkę na lewej stronie pola karnego. Próbował podać do Wolskiego, lecz defensorzy wybili w aut.
  • 70' Gerbowski wchodzi na boisko za Domańskiego.
  • 70' Davo niedokładnie dośrodkował w pole karne.
  • 68' Strzał głową Hamulica. Wydawało się, że niegroźny, ale sprawił kłopoty Kamińskiemu. Na szczęście bramkarz złapał na raty.
  • 68' Zagrożenie zażegnane. Stal przy piłce.
  • 67' I fragment Stali. Korner.
  • 65' Krótkie rozegranie nic nie dało.
  • 64' Wrzutka Davo wybita przez Flisa. Róg.
  • 63' Lekka przewaga Wisły, ale nie została potwierdzona konkretami.
  • 61' Wolski próbował prostopadłego podania, ale niedokładnie.
  • 59' Zbyt przeciągnięte dośrodkowanie Pawlaka.
  • 57' Hamulic w kontrze - strzał ze skraju pola karnego - zablokowany.
  • 56' Krywociuk składał się do nożyc, ale mocno skiksował.
  • 54' Zmiany w Wiśle. Davo za Gono, Vallo za Drapińskiego i Sekulski za Lewandowskiego.
  • 53' Będzie potrójna zmiana w Wiśle, ale jeszcze za moment.
  • 51' Obrońca wybił wrzutkę Furmana...
  • 50' Mamy rzut wolny na połowie gospodarzy w bocznej strefie. Może wreszcie doczekamy się dobrej wrzutki ze stałego fragmentu.
  • 49' Wrzutka Ratajczyka, ale zbyt wysoka.
  • 48' Bezradni Nafciarze na początku drugiej części. Miejscowi grają piłką.
  • 47' Gospodarze w natarciu.
  • 46' Grają gospodarze.
  • Zawodnicy już na murawie. Chyba zaczniemy bez zmian - dziwna decyzja.
  • Kolejna słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Nie potrafimy zrobić nic w ataku. Stal też nie miała wielu dogodnych sytuacji, ale w kluczowej sytuacji Furman, przypadkowo, ale jednak, kopnął przeciwnika i gospodarze mogli zdobyć bramkę z karnego. Jest co zmieniać po przerwie...
  • Przerwa. Przegrywamy.
  • 45+2' Nic z tego...
  • 45+2' Rożny dla Wisły. Będzie bramka do szatni?
  • 45+1' Wycofana piłka z prawej strony. Gono przepuścił między nogami, ale Furman nie mógł dobrze uderzyć.
  • 45+1' Zagramy dwie minuty dłużej.
  • 45' Zaczęła się ostatnia minuta, a gospodarze rozgrywają piłkę na swojej połowie.
  • 42' Wrzutka na Hamulicia, ale ten nie był w stanie dobrze uderzyć głową.
  • 41' Obrońcy wybili piłkę, a po chwili Furman źle przyjął na skrzydle i bramkarz wznowi grę od bramki.
  • 40' Wyszliśmy z kontrą. Na lewej stronie pomknął Wolski i zagrał do Pawlaka na prawą. Ten dobiegł do szesnastki i próbował dośrodkować. Mamy róg.
  • 38' Bardzo pewni w obronie są dziś mielczanie. Niewiele jesteśmy w stanie zrobić na ich połowie, nie mówiąc już nawet o stworzeniu jakiegoś zagrożenia pod bramką.
  • 36' Przewaga Nafciarzy była chwilowa. Znów warunki dyktują miejscowi...
  • 33' Ratajczyk! Broni Kamiński! Krótko rozegrany wolny, piłka do Ratajczyka, który minał dwóch obrońców i uderzył pod poprzeczkę - na szzcęście w środek bramki, dlatego Kamyk mógł popisać się interwencją. Rożny natomiast nie przyniósł gospodarzom korzyści.
  • 33' Żółta kartka dla Szwocha za przerwanie konty.
  • 32' Dobrze niwelują nasze atuty gospodarze. Kilka minut spokojnej gry w środkowej strefie.
  • 29' Próba dlugiej piłki do Lewandowskiego. Trochę za mocne podanie.
  • 27' Kontra Stali - Hamulic uderzył zewnętrzną częścią stopy sprzed szesnastki, ale nie trafił w bramkę. To nie FIFA, panie Hamulic.
  • 26' Wreszcie widoczna przewaga Nafciarzy. Dośrodkowanie Drapińskiego i blisko wygrania główki był Lewy.
  • 25' Lewandowski! Dobre podanie Furmana. Prostopadła piłka i sam na sam był Lewy przed bramkarzem, ale przegrał pojedynek.
  • 23' Jest i pierwszy strzał Nafciarzy. Gono zagrał do Wolskiego, który dość przypadkowo kopnął piłkę w bramkę - prosto w goalkeepera.
  • 23' Rzut rożny Stali wyłapany przez Kamyka. Był jeszcze faul na naszym bramkarzu. Źle to wygląda, nawet nie oddaliśmy jeszcze strzału.
  • 20' Zasłużone prowadzenie Stali. Może nie mieli oni dobrych okazji, ale prowadzili i atakowali. Wisła znów musi się obudzić, bo po raz kolejny źle zaczęliśmy spotkanie.
  • 19' Wlazło pewnie wykorzystuje "jedenastkę". Przegrywamy 0:1
  • 18' Karny dla Stali...
  • 17' VAR. Chyba będzie karny dla gospodarzy po kopnięciu Furmana we Flisa.
  • 15' Było zamieszanie po rożnym, ale ostatecznie wybiliśmy piłkę.
  • 15' Cały czas w ataku gospodarze. Kolejny róg.
  • 13' Żółta kartka dla Krywociuka za "stempel".
  • 13' Krótko rozegrany rzut wolny i ostatecznie przejęliśmy piłkę, ale szybko ją straciliśmy.
  • 12' Faul Drapińskiego na Hiszpańskim około 35 metrów od naszej bramki.
  • 10' Hamulic minął na zamach Kapuadiego i oddał strzał w naszym polu karnym. Na szczęście uderzył prosto w Kamińskiego.
  • 9' Spokojny początek spotkania. Poza sytuacją Domańskiego nic się nie działo.
  • 6' Wisła znów próbuje skonstruować akcję od tyłu.
  • 5' Póki co gra toczy się na naszej połowie.
  • 3' Rzut rożny zakończony strzałem, ale daleko od bramki.
  • 3' Było groźnie! Strzał Domańskiego z prawej strony pola karnego prosto w Kamińskiego, który trzymał bliższy słupek.
  • 2' Spokojny początek meczu. Wisła rozgrywa akcje od tyłu.
  • 1' Nafciarze zaczęli mecz!
  • 14:58 - Piłkarze wychodzą na boisko!
  • 14:56 - Lada moment zawodnicy pojawią się na murawie.
  • 14:50 - Do dzisiejszego meczu przystąpimy w niespotykanym składzie. W pierwszej jedenastce pierwszy raz pojawią się Drapiński i Gono.
  • 14:45 - Oba zespoły przystępują do ligowej rywalizacji po pucharowych porażkach. Wisła przegrała 0:3 z Legią, a Stal, takim samym wynikiem, ze Stalą Mielec. Co ciekawe, wszystkie bramki mielczanie stracili w dogrywce. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0.
  • 14:40 - Już tylko dwadzieścia minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego.
  • Ławka gości: 69. Bartłomiej Gradecki, 11. Davo, 15. Kristián Vallo, 20. Łukasz Sekulski, 23. Filip Lesniak, 25. Jakub Rzeźniczak, 27. Milan Kvocera, 77. Piotr Tomasik, 95. Damian Warchoł
  • Ławka gospodarzy: 1. Mateusz Kochalski, 11. Mikołaj Lebedyński, 15. David Poreba, 39. Michael Wyparło, 6. Leândro, 92. Bartłomiej Ciepiela, 32. Fryderyk Gerbowski.
  • Relacja rozpocznie się około 20 minut przed meczem.