Wisła Płock - Legia Warszawa. Wojskowi pokonani po raz pierwszy! Nafciarze lepsi w Derbach Mazowsza!

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała 2:1 (0:0) z Legią Warszawa. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Lewandowski i Łukasz Sekulski. We wtorek druga odsłona derbów Mazowsza. Tym razem Nafciarze z Wojskowymi zagrają w Pucharze Polski.

Wisła Płock 2:1 Legia Warszawa

Mateusz Lewandowski 56', Łukasz Sekulski 73' - Josué 62' (k)

Kibice, którzy przyszli na stadion, przez pierwsze pół godziny musieli ocierać oczy ze zdumienia i tym razem, niestety, nie miało to pozytywnego wydźwięku. Goście mieli znaczącą przewagę i zamknęli nas na naszej połowie, ale do dogodnych sytuacji było daleko, chociaż parę razy było naprawdę gorąco. Nafciarze z biegiem czasu zaczęli się budzić i właśnie ostatnich 10-15 minut należało do Wiślaków, którzy tym razem opanowali boiskowe wydarzenia, ale tak jak po drugiej stronie - akcji nie było za wiele i do szatni drużyny schodziły bez bramek.

Po przerwie pierwszych 10 minut było bardzo słabych z obu stron, ale właśnie wtedy rozpoczęły się emocje, a stało się tak - najpierw - za sprawą Mateusza Lewandowskiego, który wykończył doskonałe dośrodkowanei strzałem głową. Minęło ledwo pięć minut, a błąd w naszej szesnastce popełnił Sulek, który spóźnił się ze wślizgiem i faulował rywala. Goście mieli rzut karny, którego na bramkę zamienił Josue. Mecz stał się bardzo wyrównany - obie strony atakowały, ale swego dopięli Nafciarze dzięki znakomitej kontrze Wolskiego z Sekulskim. Rafał przebiegł pod pole karne z piłką i wypuścił Sekula na prawej stronie, a ten z zimną krwią zamienił sytuację na bramkę i zdobył drugą bramkę dla Wisły, która okazała się być zwycięska!

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 18. Martin Šulek (79' 21. Igor Drapiński), 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Adam Chrzanowski, 5. Anton Krywociuk - 14. Mateusz Szwoch (74' 23. Filip Lesniak), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak (59' 89. Aleksander Pawlak) - 10. Rafał Wolski, 17. Mateusz Lewandowski (59' 20. Łukasz Sekulski), 11. Davo (75' 95. Damian Warchoł).

Skład Legii: 1. Kacper Tobasz - 6. Mattias Johansson (82' 28. Makana Baku), 55. Artur Jędrzejczyk, 17. Maik Nawrocki - 13. Paweł Wszołek, 18. Patryk Sokołowski (63' 67. Bartosz Kapustka) 99. Bartosz Slisz (90+1' 20. Ernest Muçi), 27. Josué, 25. Filip Mladenović - 19. Carlitos, 39. Maciej Rosołek (63' 9. Blaž Kramer).

Żółte kartki: Szwoch, Lesniak - Josué, Rosołek, Baku, Mladenović.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Frekwencja: 4300.

Relacja

• KONIEC! Wygrywamy 2:1!
  • 90+8' Jeszcze jeden faul. Nie możemy tego zremisować!
  • 90+7' Przepiękny powrót Krywociuka! Jeszcze kartka dla rywala!
  • 90+7' Gramy na połowie Legii
  • 90+6' Doskonałe zagranie Drapińskiego. Mamy wolnego, a kartkę otrzymał Baku!
  • 90+5; Gramy dalej
  • 90+5' Mecz się przedłuży, kończymy w osłabieniu.
  • 90+4' Jednak wstał i schodzi o własnych siłach!
  • 90+4' Kuba opuści boisko na noszach...
  • 90+3' Na boisku leży też Rzeźnik i domaga się zmiany. Tylko że takiej już nie mamy... Oby był w stanie dogarć do końca.
  • 90+2' Brzydko faulowany był Warchoł przy próbie kontry.... Sędzia nie zamierza jednak dawać kartek.
  • 90+1' Muci za Slisza.
  • 90+1' Doliczonych zostało 5 minut.
  • 90' Leży na murawie nasz zawodnik. Co ciekawe, sędzia nie widział tam faulu.
  • 89' Róg ponownie wybity przez naszch obrońców.
  • 88' Groźny strzał gości z szesnastu metrów - zablokowany!
  • 87' Kartka dla Lesniaka za przeszkadzanie we wznowieniu gry.
  • 86' Piłka wybita. Powtórka Wolskiego z lewej flanki, uderzał Sekul, ale instynktownie piętką nie był w stanie trafić w światło bramki.
  • 85' Kolejny atak Wisły i wywalczony korner!
  • 84' Było groźnie! Mieliśmy rzut wolny, po którym dwukrotnie uderzał Krywociuk - raz interweniował bramkarrz, raz z linii wybił obrońca!
  • 82' Strzał głową Legii ląduje nad poprzeczką. Zmiana Baku za Johannsona.
  • 80' Kolejny róg bez powodzenia. oście atakują.
  • 79' Drapiński za Sulka. Drugi róg dla Legii.
  • 78' Ucierpiał jeden z naszych graczy. Będzie potrzebna zmiana.
  • 77' Dobre wybicie przez obrońców. Legia dalej w ataku i kolejny róg.
  • 76' Rożny dla Legii.
  • 75' Zmiany w Wiśle. Lesniak za Szwocha i Warchoł za Davo.
  • 73' Kontra Wisły zakończyła się w najlepszy z możliwych sposobów! Wolak długo holował piłkę pod pole karne, aż wreszcie zagrał na prawą stronę do Sekulskiego, a ten spokojnym płaskim strzałem pokonał bramkarza! Znów prowadzimy!
  • 72' Strzał Kapustki prosto w ręce Kamyka, ale tracimy szybko piłkę.
  • 71' KAMIŃSKI! Ależ szczęśćie naszej drużyny! Doskonała piłka na piąty metr. Kramer wyskoczył i główkował bardzo mocno, ale prosto w nogi naszego goalkeepera - uff! Róg.
  • 70' Będziemy w szoku, jeśli Josue wytrwa do końca meczu. Strasznie irytujący zawodnik w stosunku do zawodników i sędziego...
  • 68' Długa piłka do Sekulskiego. Wydawało się, że nasz napastnik odda strzał, ale pokonał go obrońca.
  • 65' Raz jeszcze strzela Josue - prosto w ręce.
  • 65' Kamyk broni! Jeden z graczy minał dwóch naszych obrońców i uderzył pod poprzeczkę - na szczęście w środek bramki. Róg.
  • 63' Zmiany w Legii - Kramer i Kapustka za Sokołowskiego i Rosołka.
  • 62' Josue trafia. Kamyk wyczuł intencje, ale strzał był precyzyjny.
  • 61' Sulek spóźnił się ze wślizgiem i faulował jednego z gości.
  • 60' Karny dla Legii...
  • 60' Rożny nic nam nie dał, ale zostajemy na połowie gości.
  • 59' Rożny dla Wisły. Podwójna zmiana. Pawlak za Rasaka i Sekulski za Lewandowskiego.
  • 56' Przepiękna akcja Wisły! Zagranie na prawe skrzydło, tam jeden z naszych graczy posłał idealne ciasteczko na piąty metr, a Lewy strzałem głową skontrował piłkę, skąd przyszła, i wyprowadził nas na prowadzenie!
  • 55' Groźne dośrodkowanie gości, ale zakończone niecelnym strzałem głową.
  • 54' Doskonale piłkę wyszarpał Rzeźnik. Mieliśmy szansę na dobrą okazję, ale podanie Davo do Wolaka było zbyt mocne.
  • 53' Dużo słabszy początek drugiej połowy. Sporo niedokładności i gry w środkowej strefie.
  • 51' Niedokładne wybicie piłki przez Kamyka pozwoliło Josue oddać strzał sprzed pola - niecelny.
  • 48' Spokojny początek drugiej połowy. 4300 widzów.
  • 46' Bez zmian - gramy!
  • Zawodnicy wracają na murawę witani brawami.
  • Można powiedzieć, że gdyby nie chwilowa "odklejka" Josue, w pierwszej połowie nie mielibyśmy większych emocji. Pierwsze 20-30 minut pod dyktando Legionistów, ale końcówka już zdecydowanie na naszą korzyść. Było kilka strzałów z dystansu i po jednej groźnej okazji, ale póki co do bramek daleko.
  • Przerwa. 0:0.
  • 45' Mamy rzut wolny z dalszej odległości. Sędzia chyba nic nie doliczy, więc prawdopodbine ostatnia szanas.
  • 44' Zdecydowanie lepszy fragment Nafciarzy. Brakuje konkretów, lecz jesteśmy na połowie przyjezdnych.
  • 43' Wybite dośrodkowanie i próba strzału z daleka Rasaka - daleko od celu.
  • 42' Pierwsza piłka wybita. Później mieliśmy szansę na powtórkę. Gościom udało się wybić na korner. Może gol do szatni?
  • 41' Mamy faul w bocznej strefie. Będzie wrzutka.
  • 39' Nic nie dała wrzutka. Po chwili w pole karnym był Lewandowski i też przegrał pojedynek z defensorem.
  • 38' Chwilowa przewaga Nafciarzy. Róg.
  • 36' Złe wyjście z piłką gości. Przejął ją Wolski i pobiegł w pole karne, ale przegrał pojedynek z obrońcą.
  • 34' Żółta kartka dla Rosołka za uderzenie naszego zawodnika/
  • 33' Wrzutka do Lewandowskiego, ale nasz napastnik był blokowany.
  • 31' Jeszcze jeden rzut rożny dla gości i znów wybity. Tym razem przez Lewandowskiego.
  • 30' Żółta kartka dla Szwocha i Josue. Za co dla Mateusza? Nie wiemy.
  • 29' Małe zamieszanie na boisku. Zawodników gości troszeczkę poniosły emocje.
  • 28' Uf! Błąd przy wyprowadzeniu - za krótkie podanie do Kamińskiego, ale na szczęście nasz bramkarz w porę dopadł do piłki i wybił ją na aut.
  • 27' Dłuższy atak pozycyjny Legii, ale nawet nie podeszli pod nasze pole karne.
  • 25' Sulek! Strzał z daleka tuż nad poprzeczką!
  • 24' Strzał Sokołowskiego sprzed pola karnego - również w ręce Kamyka.
  • 23' Próba prostopadłego zagrania do Davo, ale bramkarz Legii wyszedł w porę z bramki.
  • 21' Wreszcie mamy tochę piłki przy nodze, ale na razie na swojej połowie.
  • 19' Poklepali warszawiacy i oddali strzał sprzed pola karnego - zablokowany. Po chwili to samo z dośrodkowaniem - róg.
  • 19' Strzał z dystansu z woleja Legii - prosto w ręce Kamyka.
  • 18' Wreszcie kontra Nafciarzy! Wolski wypuścił na prawej flance Sulka, który pomknął pod pole karne i zagrał do Lewego, ale ten posłal piłkę nad bramką rywali! Najgroźniejsza okazja w spotkaniu, wreszcie.
  • 17' Strzał Mladenovicia - wysoko nad poprzeczką.
  • 16' Bardzo źle wyglądają nasze poczynania z piłką, a w zasadzie - nie mamy jej prawie w ogóle.
  • 14' Groźna akcja Legii. Długa wrzutka, dośrodkowanie spod linii końcowej z powietrza i próa woleja - nad poprzeczką. Panowie, budzimy się!
  • 12' Znów róg rozegrany na krótko i do tyłu. Dośrodkowanie zakończone próbą przewrotki - nieudane. Po chwili druga wrzutka wybita przez obronę.
  • 11' Raz jeszcze róg dla Legii - trochę nas zamknęli goście pod bramką.
  • 11' Pierwszy strzał - Mladenovic próbował uderzenia z lewej strony, ale piłka trafiła pod nogi Wszołka. Ten dośrodkował i jeden z napastników uderzał głową, ale tak, że Kamyk nie miał prawa tego wpuścić.
  • 10' Wycofanie piłki z kornera i nici z zagrożenia, ale Legia ma aut na naszej połowie.
  • 9' Kolejny rożny dla Legii.
  • 8' Mogło być groźnie. Strata Rasaka i długa prostopadła piłka do Carlitosa, ale na miejscu był Chrzanowski, który wślizgiem wybił futbolówkę!
  • 7' Faul na Kamińskim przy próbie wyprowadzenia piłki. Sędzia Jakubik trochę zaspał.
  • 5' Próba kontrataku Wisły. Długa piłka - Davo próbował zagrać futbolówkę piętą, ale nie dał rady jej opanować.
  • 4' Niebezpieczeństwo zażegnane, ale goście ciągle mają piłkę.
  • 4' Jeszcze jeden korner.
  • 3' Atak prawą stroną warszawiaków. Wywalczyli rzut rożny.
  • 3' Teraz Legia w posiadaniu. Na razie spokojny początek.
  • 1' Nafciarze chcieli rozpocząć mecz od ciekawego zagrania. W pole karne Legii pobiegł Rzeźniczak, ale przegrał pojedynek główkowy. Konstruujemy akcję.
  • 1' Gramy!
  • 20:29 - Nafciarze rozpoczna mcz.
  • 20:27 - Jesteśmy po hejnale. Zaraz gramy.
  • 20:25 - Zawodnicy wybiegają na murawę!
  • 20:18 - Dziś Wisła z jedną zmianą w składzie. Łukasza Sekulskiego zmienił Mateusz Lewandowski.
  • 20:16 - Przed meczem mamy uroczystość upamiętnienia medalem jedynego zdobywcę medalu olimpijskiego przez płocczanina.
  • 20:15 - Nafciarze do dzisiejszego meczu przystępują po remisie na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1. Legia natomiast wygrała u siebie z Warta Poznań 1:0.
  • 20:11 - Ławka Legii: 31. Cezary Miszta, 29. Lindsay Rose, 5. Yuri Ribeiro, 14. Ihor Charatin, 67. Bartosz Kapustka, 20. Ernest Muçi, 28. Makana Baku, 11. Róbert Pich, 9. Blaž Kramer.
  • 20:10 - Ławka Wisły: 99. Barłomiej Gradecki, 20. Łukasz Sekulski, 21. Igor Drapiński, 22. Miroslav Gono, 23. Filip Lesniak, 24. Marko Kolar, 27. Milan Kvocera, 89. Aleksander Pawlak, 95. Damian Warchoł
  • Nasza relacja rozpocznie się około 20 minut przed pierwszym gwizdkiem.