197 osób zmierzyło się w Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka

Daniel Świerżewski
197 zawodników zmierzyło się w VII Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka. Takim zainteresowaniem zawody nie cieszyły się nigdy. Płock okazał się bardzo gościnny dla uczestników z innych miast. Wśród amatorów królowali zawodnicy z Warszawy, a na podium Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB stanęli goście z Kalisza, Polkowic i Poznania. W zawodach wystartowała też liczna grupa zawodników z płockiego zespołu PTT Delta.

Amatorzy mieli do pokonania 400m w wodzie, 8km na rowerach i 2km biegnąc. Pierwsze miejsce zajął Jakub Seroczyński, a drugi był Michał Poboży. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Maciesz. Wśród pań najlepiej zaprezentowały się Elżbieta Mzyk (23. miejsce w klasyfikacji generalnej( i Aleksandra Rudzińska (32. Miejsce).

W samo południe wystartowali „zawodowcy”. Musieli oni pokonać 750m wpław, 20km rowerami i 5km biegnąc. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kaźmierczak. Drugi był Krzysztof Augustyniak, a trzecie miejsce zajął Filip Przymusiński. Wśród kobiet najlepiej wypadła Agnieszka Cieślak (14. miejsce) i Agata Pecyna (27. lokata).