3 seria PGNIG Superliga: Grupa Azoty Unia Tarnów - Orlen Wisła. Wisła wygrywa w Arenie Jaskółka! Bezproblemowe zwycięstwo Nafciarzy

SPR Wisła Płock
W meczu 3. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała 35:23 (16:11) z Grupą Azoty Unią Tarnów. MVP spotkania został Tin Lucin, który również był najlepszym strzelcem spotkania - rzucił osiem bramek.

Grupa Azoty Unia Tarnów 23:35 Orlen Wisła Płock

Skład Unii: Marek Bartosik, Patryk Małecki - Konrad Wątroba, Albert Sanek 1, Paweł Podsiadło 4, Shuichi Yoshida 1, Jakub Kowalik 2, Keisuke Matsuura 2, Michał Słupski, Aleksander Pinda, Jakub Sikora 5, Taras Minotskyi 5, Przemysław Mrozowicz, Ajdin Zahirović 2, Korneliusz Małek 1, Kenya Kasahara.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Krystian Witkowski - Michał Daszek 3, Tin Lučin 8, Tomás Piroch 4, Marcel Sroczyk 4, Abel Serdio 4, Leon Šušnja, Daniel Sarmiento, Przemysław Krajewski 3, Gonzalo Perez Arce 2, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 2, Lovro Mihić, Dimitrij Żytnikow 3, Sergei Kosorotov 2.

Kary: Sanek 25', Yoshida 30', Kowalik 52' - Terzić 10', 26', Šušnja 16', Serdio 19', Lučin 36'.
Sędziowie: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Jeśli kibice obawiali się, że Nafciarze ponownie wejdą słabo w ligowym mecz, już pierwsze minuty pokazały, że tym razem tak nie będzie. Nafciarze szybko i skutecznie zdobywali bramki, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Gdy uciekliśmy na 4-5 bramek, utrzymywaliśmy tę przewagę aż do przerwy, schodząc do szatni z wynikiem 16:11. Po przerwie natomiast nasza gra była spokojna, a zawodnicy wiedzieli co mają robić. Spokojnie podwyższali przewagę, bijąc bezradnych tarnowian, by ostatecznie wygrać 35:23.

Relacja

• Koniec. Wygrywamy 35:23!
  • 60' Pilipovic zatrzymał rzut rywali - 23:35
  • 59' Sroczyk trafia - 23:35
  • 59' Gol z koła - Małek - 23:34
  • 58' Niecelna próba naszego zawodnika - 22:34
  • 58' Gonzalo Perez przejął piłkę i przeprowadził kontrę, ale zatrzymał go bramkarz. Będziemy jednak mieć piłkę - 22:34
  • 57' Piroch sam zabawił się z obroną i pokonał bramkarza -22:34
  • 56' Bartosik zatrzymał Sarmiento, a Sikora trafił z kontry -22:33
  • 56' Bramka ze skrzydła. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki - 21:33
  • 55' Przejęcie Krajka zakończone bramką! - 20:33
  • 54' Piroch w samo okienko! - 20:32
  • 54' Ponownie sygnaliacji i piękna bramka bieżna ze środka - 20:31
  • 53' Serdio z koła - 19:31
  • 52' Sygnalizacja gry pasywnej, ale trafiają gospodarze - 19:30
  • 52' Słupek Pereza z siódmego metra, szkoda - 18:30
  • 51' Kara dla Kowalika i karny dla Nafciarzy - 18:30
  • 51' Rzut ze środka - 18:30
  • 51' Piroch mocno, ale zatrzymany przez goalkeepera - 17:30
  • 50' Serdio wywalczył sobie pozycję, ale uderzył w bramkarza. Zostajemy jednak w posiadaniu piłki - 17:30
  • 50' Zagranie nogą gracza miejscowych - 17:30
  • 49' Niecelny rzut gospodarzy i z kontry Krajek - 17:30
  • 49' I jeszcze raz Lucin! Tym razem po kontrataku! - 17:29
  • 48' Ponownie Lucin! - 17:28
  • 47' Przełamanie Unii - Matsuura - 17:27
  • 47' Lucin! Bomba w siatce! - 16:27
  • 46' Błąd kroków i znów Wisła w ataku - 16:26
  • 46' Kosa bez problemów zdobywa gola - 16:26
  • 45' Wymuszony rzut pod presją czasu nad poprzeczką. Mamy szansę odskoczyć na 10 bramek - 16:25
  • 45' Długa akcja Tarnowa - 16:25
  • 44' Pilipovic broni rzut z drugiej linii, a bramkę zdobywa Dawydzik - 16:25
  • 43' Dima zagrywał w nogi kołowego. Strata - 16:24
  • 43' Podsiadło pokonał Pilipovicia - 16:24
  • 42' Rzut karny dla miejscowych - 15:24
  • 42' Dima z pierwszej linii - 15:24
  • 41' Strata gospodarzy - 15:23
  • 41' Ostatni czas Tarnowa - 15:23
  • 40' Kowalik próbował wkrętki, ale nie trafił w bramkę. W odpowiedzi bramka Daszka - 15:23
  • 39' Abel z koła - 15:22
  • 39' Faul w ataku na Kosorotovie. - 15:21
  • 39' Kosorotov z drugiej linii - 15:21
  • 38' Podanie Daszka przejęte przez Matsurę, a gospodarze trafiają do pustej bramki - 15:20
  • 37' Pierwsza bramka Matsuury - 14:20
  • 37' Indywidualna akcja Dimy - 13:20
  • 36' Bramka Tarnowa i kara dla Lucina - 13:19
  • 35' Nafciarze za to szybko i skutecznie - Lucin - 12:19
  • 35' Długa akcja gospodarzy zakończona obroną Pilipovicia po wymuszonym rzucie - 12:18
  • 34' Niecelna próba Dimy - 12:18
  • 34' Pierwsza bramka w drugiej połowie Tarnowa - 12;18
  • 33' Mihić zatrzymany przez bramkarza - 11:18
  • 33' Faul w ataku Sanka - 11:18
  • 32' Daszek po wejściu w pierwszą linię - 11:18
  • 32' Rzut ze środka niecelny - 11:17
  • 31' Dawydzik trafia dość szczęśliwie. Bramkarz odbił piłkę, ale ta wturlała się do bramki - 11:17
  • 31' Zagrywał rozgrywający na skrzydło, ale nie bylo tam żadnego zawodnika. Mamy piłkę - 11:16
  • 31' Unia rozpoczęła drugą połowę.
  • Zawodnicy już na parkiecie. Zaraz wracamy do gry.
  • Spokojna gra Wiślaków w pierwszej części gry. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie i utrzymujemy je przez resztę połowy. Mieliśmy parę błędów, ale nadrabiamy dobrą grą w obronie.
  • Przerwa. Wygrywamy 16:11!
  • 30' Daszek! - 11:16
  • 30' Kara dla Yoshidy - 11:15
  • 29' Kowalik drugi raz powtórzył ten sam rzut - 11:15
  • 29' Zgubili piłkę tarnowianie, ale w porę ją odzyskali. Drugi czas dla gospodarzy - 10:15
  • 28' Szybko odpowiadają Nafciarze - Krajek - 10:15
  • 28' Rzut bieżny Kowalika - 10:14
  • 27' Lucin z drugiej linii, ale mocno niecelnie - 9:14
  • 27' Tarnów również z koła - Yoschida - 9:14
  • 26' Serdio z koła - 8:14
  • 26' Bramka z prawego rozegrania - 8:13
  • 26' Ponownie na ławce kar ląduje Terzić - 7:13
  • 25' Jeszcze kara dla Sanka - 7:13
  • 25' Sarmiento do koła i Serdio trafia - 7:13
  • 25' Czas dla Nafciarzy - 7:12
  • 24' Prosta strata Wisły. Sarmieno wyrzucił piłkę w aut. Wyciągnęli nam pomocną dłoń tarnowianie - mamy piłkę - 7:12
  • 23' Zgubiliśmy piłkę po złym podaniu Lucina do Sroczyka, ale i gospodarze nie wykorzystują kontry - Witkowski ponownie lepszy od japońskiego skrzydlowego - 7:12
  • 22' Faul w ataku kołowego Unii - 7:12
  • 22' Gonzalo z karnego - kozłem, między nogami bramkarza! - 7:12
  • 21' Karny dla Nafciarzy wywalczył Piroch - 7:11
  • 20' Matsura chciał zaskoczyć po krótkim rogu, ale nie pokonał Witkowskiego - 7:11
  • 20' Dobrze bronią gospodarze. Wymuszony rzut z dystansu obroniony przez Małeckiego - 7;11
  • 19' Zahirovic z karnego - 7:11
  • 19' Trzecia kara dla Wisły - Serdio - 6:11
  • 18' Kolejna strata Wisły. Na szczęście miejscowi nie wykorzystują kontry, a w odpowiedzi robi to Lucin! - 6:11
  • 18' Strata Wisły i Sikora do pustej - 6:10
  • 17' Nafciarze w ataku - 5:10
  • 16' Mamy chwilowe problemy techniczne. W międzyczasie gospodarze wykorzystali rzut karny, a dla nas rzucił Piroch. Karę otrzymał natomiast Susnja - 5:10
  • 14' Rzut karny za obronę w kole - 4:9
  • 13' Piroch wywalczył piłkę w obronie, a po kontrze trafił Sroczyk - 4:9
  • 13' Sroczyk z trudnej sytuacji ze skrzydła! - 4:8
  • 12' To samo zrobili teraz tarnowianie. Zaraz koniec naszej kary - 4:7
  • 11' Nie mogliśmy proadzić sobie w ataku i w efekcie straciliśmy piłkę po grze pasywnej - 4:7
  • 11' Wyrzucili piłkę w aut miejscowi. Możemy odskoczyć na cztery trafienia - 4:7
  • 10' Jednak rzut wolny dla gospodarzy. - 4:7
  • 10' Karny i kara dla Terzica za faul na kołowym - 4:7
  • 9' Perez dobija rzut! Wcześniej trafiliśmy w słupek - 4:7
  • 9' Środkowy Tarnowa minął Susnję i zdobył bramkę - 4:6
  • 8' To nic! Lucin wyskakuje i bombarduje bramkę! - 3:6
  • 8' Gra pasywna. Mamy mało podań - 3:5
  • 7' Mocny strzał z dystansu i Witkowski bez szans - 3:5
  • 6' Jeszcze jedna strata Nafciarzy - 2:5
  • 6' Niecelny rzut z prawego rozegrania, ale i my zgubiliśmy piłkę, a w kontrze rywala zatrzymał Witkowski! - 2:5
  • 5' Czas dla Unii - 2:5
  • 5' Błyskawiczna odpowiedźLucina! - 2:5
  • 5' Podsiadło po raz drugi trafia po krótkim roku - 2:4
  • 4' Strata gospdoarzy wykorzystana przez Sroczyka w kontrze! - 1:4
  • 4' Piroch indywidualnie i bardzo celnie! - 1:3
  • 3' Długa akcja Tarnowa zakończona stratą - 1:2
  • 2' Bramka z lewego rozegrania i szybka odpowiedź Lucina - 1:2
  • 1' Dobra akcja i bramka Dimy - 0:1
  • 1' Nafciarze zaczęli spotkanie! - 0:0
  • 17:01 - Jeszcze czekamy na rozpoczęcie.
  • 16:59 - Minuta ciszy w związku ze śmiercią jednej z sympatyczek miejscowych.
  • 16:58 - Nafciarze już na parkiecie. Za moment prezentacja gospodarzy.
  • 16:53 - Niebawem rozpocznie się prezentacja zespołów.
  • 16:45 - Czy uda nam się wejść w ligowy mecz lepiej niż w wdóch pierwszych seriach? Mamy nadzieję, że nie będziemy oglądać niepotrzebnej nerwówki.
  • 16:38 - W dzisiejszym meczu będziemy mieli okazję zobaczyć Sroczyka i Witkowskiego. Krystian był w kadrze na meczu z Porto, ale nie pojawił się na boisku.
  • 16:33 - Szanujemy rywali, ale nie ma co ukrywać. Musiałaby się stać prawdziwa tragedia, żeby Nafciarze przegrali dzisiejsze spotkanie. Obyśmy zatem zakończyli je bez żadnych urazów.
  • 16:27 - Nafciarze do meczu przystąpią naładowani zwycięstwem w Lidze Mistrzów z FC Porto. Tarnowianie również grali w tygodniu - zaległy mecz 1. serii - ale przegrali z Górnikiem Zabrze.
  • 16:18 - O 17:00 rozpocznie się spotkanie 3. serii PGNiG Superligi w Tarnowie. Czekamy jeszcze na skład gospodarzy.