BHT Petra Płock na piątym miejscu w Klubowych Mistrzostwach Europy

BHT Petra Płock w rozgrywanych we włoskim Palermo Klubowych Mistrzostwach Europy ostatecznie zajęła piąte miejsce. W kluczowym spotkaniu płocczanie wygrali ze swoim grupowym rywalem niemieckim BHC Sand Devils 2:1.

Łatwa przeprawa w grupie

Petra fazę grupową przeszła bez ani jednej porażki, wygrywając wszystkie cztery spotkania, jednocześnie przegrywając tylko jedną połowę. W ostatnim spotkaniu z BHC Sand Devils wygrali po serii shoot-out i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej, w której w ćwierćfinale zagrali z hiszpańskim CBMP Ciudad de Malaga.

Porażka w ćwierćfinale

Mecz ćwierćfinałowy nie ułożył się niestety po myśli płocczan i ulegli oni rywalom 0:2, przegrywając poszczególne połowy odpowiednio sześcioma i czterema punktami. Jak się okazało później, Petra nie przegrała z byle kim, bo Hiszpanie w półfinale wygrali 2:1 z węgierskim HIR-SAT BHC i dziś o 16:30 zagrają o złoty medal mistrzostw.

Walka o miejsca 5-8

Petra, mimo porażki w ćwierćfinale, cały czas pozostawała w grze i musiała zmierzyć się z dwoma rywalami w walce o miejsca 5-8. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane jeszcze wczoraj. Wówczas pokonaliśmy niemiecki Beachmopeten, a do wyłonienia zwycięscy BHT Petra Płock ponownie potrzebowała serii shoot-out, w której to wygrali 7:4 i było jasnym, że w niedzielne południe zagrają o piąte miejsce, a jak się okazało później, ich rywalem miał być grupowy rywal - BHC Sand Devils.

Petra kończy na piątym miejscu

Mecz z Niemcami miał podobny przebieg jak pierwsza rywalizacja tych drużyn. Pierwszą połowę wygrali nasi rywale - 24:22. Petra nie poddała się jednak i walczyła do końca, ostatecznie, po równie zaciętej połowie, wygrywając 16:15 i doprowadzając do serii shoot-out. Tutaj ponownie lepsi okazali się płocczanie. Wygrana 8:6 zapewniła im piąte miejsce z jedynie jedną porażką z jedną z dwóch najlepszych drużyn całego turnieju.