Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock. Nafciarze przegrali z Bandą Słonia. Beniaminek pozostaje w grze o utrzymanie

Damian Kelman
W spotkaniu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock grała na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Po bardzo słabym spotkaniu Nafciarze musieli uznać wyższość rywali 0:1 (0:0).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 Wisła Płock

Tomáš Poznar 74'

Skład Bruk-Betu: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek. 6. Nemanja Tekijaški, 97. Wiktor Biedrzycki, 17. Matěj Hybš (71', 3. Marcin Grabowski) - 14. Dawid Kocyła (83', 8. Samuel Štefánik), 28. Maciej Ambrosiewicz, 89. Andrij Dombrowśkyj, 22. Michal Hubínek (83'. 18. Piotr Wlazło), 11. Muris Mešanović (71', 10. Adam Radwański) - 88. Tomáš Poznar (86', 9. Kacper Śpiewak).

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak (84', 32. Fryderyk Gerbowski), 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Adam Chrzanowski, 77. Piotr Tomasik - 15. Kristián Vallo (84', 16. Bartosz Zynek), 92. Dominik Furman, 23. Filip Lesniak (68', 10. Rafał Wolski), 14. Mateusz Szwoch, 11. Jorginho (89, 91. Tomasz Walczak) - 24. Marko Kolar (84', 2. Damian Michalski).

Żółte kartki: Tekijaški, Hubínek - Jorginho.
Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

Spotkanie od samego początku nie stało na najwyższym poziomie. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć zbyt dużego zagrożenia pod żadną z bramek, a jeśli już komuś się to udawało, bliżej szczęścia byli gospodarze. Mimo wszystko w pierwszej części gry nie uświadczyliśmy ani ładnych akcji, ani tym bardziej bramek. Po przerwie początkowo obraz gry nie uległ zmianie, a z minuty na minutę wydawało się, że to Nafciarze zaczynają przeważać w spotkaniu. Tworzyliśmy sobie jakieś sytuacje, ale jednak daleko było od stuprocentowych okazji. Gdy jednak na dobre siedliśmy na połowie rywali, ci mieli rzut rożny. Początkowo udało nam się zażegnać zagrożenie, ale wtórne dośrodkowanie przedłużył jeden ze Słoni, a następnie piłkę do siatki, w 74. minucie, wpakował głową Tomáš Poznar. Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym meczu. Wiślacy, mimo że powinni gonić wynik, nie byli w stanie odpowiedzieć na trafienie miejscowych, a nawet to Nieciecza była bliżej podwyższenia wyniku. Ostatecznie zatem wracamy do Płocka z porażką 0:1. Kolejne spotkanie już za tydzień. 7 maja o 15 zagramy u siebie z Wartą Poznań.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Wisła Płock

W meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła przegrała z beniaminkiem z Niecieczy.
16:51

Koniec

Przegrywamy 0:1...

16:50

90+2' Szansa dla Niecieczy

Składna akcja gospodarzy. Radwański zagrał na 11. metr, ale jego kolega z zespołu nie był w stanie pokonać Kamińskiego.

16:49

90+1'

Znów  bez zagrożenia.

16:48

90'

Sędzia dolicza trzy minuty. Mamy rzut wolny z bocznej strefy.

16:47

89' Zmiana

Walczak za Jorginho.

16:46

89'

Śpiewak z dystansu. Łapie Kamiński.

16:45

87'

Póki co niewiele robią Nafciarze by odwrócić losy spotkania.

16:44

86' Zmiana

Śpiewak za Poznara.

16:42

84' Zmiana

Gerbowski za Pawlaka, Zynek za Vallo i Michalski za Kolara.

16:41

83' Zmiana

Wlazło za Hubinka i Stefanik za Kocyłę.

16:40

82' Żółta kartka

Jorginho ukarany za impulsywną reakcję po faulu.

16:39

81'

Mieliśmy rzut wolny, ale w walce o piłkę po dośrodkowaniu rywala faulował jeden z naszych zawodników.

16:37

79' Szansa dla Niecieczy

Strzał ze skraju pola karnego w boczną siatkę bliższego słupka. To my mieliśmy atakować!

16:36

78'

Strzał z dystansu Niecieczy zablokowany przez jednego z Nafciarzy. Kolejny korner.

16:33

76'

Nie mogliśmy zatem pochwalić naszym zawodników w gorszym momencie, ale jeszcze prawie kwadrans gry.

16:32

74' Gol dla Niecieczy

Rzut rożny wybił Jakub Rzeźniczak, ale piłka wróciła pod nogi gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony przedłużył głową jeden z miejscowych, a następnie, również głową, piłkę do siatki wpakował Poznar.

16:30

72'

Jeszcze jeden róg dla Wisły. Obrońcy wybili piłkę. Zaczynamy przeważać!

16:29

71' Zmiana

Grabowski za Hybsa i Radwański za Musanovicia.

16:28

70' Szansa dla Nafciarzy

Strzał Vallo zatrzymany przez bramkarza, a dobitka nad poprzeczką!

16:26

69'

Przycisnęli przez chwilę Nafciarze. Seria rzutów rożnych i strzał na bramkę.

16:25

68' Zmiana

Wolski za Lesniaka.

16:24

66'

Na boisku zaraz pojawi się Rafał Wolski!

16:23

65'

Piłka dość szybko przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie, ale na tym się, niestety, kończy. Kibice gospodarzy mają natomiast coraz więcej pretensji do sędziego o poszczególne decyzje.

16:20

62'

Ponownie spróbowaliśmy rozegrać krótko. Wycofana piłka szczęśliwie trafiła na 16. metr do Szwocha, ale ten uderzył niecelnie.

16:19

61'

Szybki atak Nafciarzy. Dośrodkowanie Tomasika wybite na korner.

16:17

59'

Dłuższy fragment utrzymujemy się przy piłce.

16:14

56'

Atak lewą flanką Nafciarzy, ale nie wywalczyliśmy nawet rzutu rożnego.

16:12

54'

Zażegnane niebezpieczeństwo i Wisła przy piłce.

16:11

53'

Próbował Kocyła sprzed szesnastki, ale obrońca zablokował strzał. Rożny dla gospodarzy.