Cracovia - Wisła Płock. Nafciarze pogrążeni w marazmie. Kolejna porażka w fatalnym stylu

W meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała na wyjeździe 0:3 (0:2) z Cracovią. Po raz kolejny Nafciarze zaprezentowali się z fatalnej strony, a wynik zdaje się być najniższym wymiarem kary.

Cracovia 3:0 Wisła Płock

Kamil Pestka 9', 31', Mathias Hebo Rasmussen 69'

Skład Cracovii: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghiță (16', 3. Michal Sipľak) - 25. Otar Kakabadze, 8. Mathias Hebo Rasmussen, 10. Pelle van Amersfoor (79', 6. Sylwester Lusiusz), 4. Sergiu Hanca, 38. Jakub Myszor (70', 11. Michał Rakoczy), 33. Kamil Pestka (79', 17. Kamil Ogorzały) - 7. Rivaldinho (70', 80. Jewhen Konoplanka).

Skład Wisły: 96. Damian Węglarz - 89. Aleksander Pawlak (59', 32. Fryderyk Gerbowski), 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak 4. Adam Chrzanowski (59', 94. Dušan Lagator) - 15. Kristián Vallo, 14. Mateusz Szwoch, 92. Dominik Furman (59', 6. Damian Rasak), 11. Jorginho, 24. Marko Kolar (59', 10. Rafał Wolski) - 20. Łukasz Sekulski (78', 7. Radosław Cielemęcki).

Żółte kartki: Konoplanka - Michalski.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Wisła Płock do spotkania z Cracovią przystępowała po dwóch porażkach w słabym stylu i trudno było oczekiwać zwycięstwa. Nafciarze jednak po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo, bardzo złej strony. Co prawda mecz rozpoczął się od dobrej okazji Mateusza Szwocha, ale jego próba była niecelna. To byłoby, tak naprawdę, na tyle groźnych szans Wisły w tym spotkaniu. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 9. minucie. Gol napędził miejscowych do jeszcze lepszej gry i cały czas musieliśmy się mierzyć ze strzałami albo dośrodkowaniami. Nie byliśmy w stanie się odgryźć w żaden sposób, a miejscowi dopięli swego i po 31 minutach i dublecie Pestki prowadzili już 2:0. Do przerwy nic się nie zmieniło, a jak się okazało, po przerwie również niewiele. Może jedynie tyle, że napór Pasów zdawał się być jeszcze większy. Byliśmy zagubieni. Nie umieliśmy wymienić kilku celnych podań, a w pewnych momentach w ogóle krakowianie zamykali nas nie tyle na naszej połowie, co w polu karnym. Skutkiem tego była trzecia bramka w 69. minucie, która ustaliła wynik meczu. Nawet ten gol nie pobudził naszych zawodników. Tak samo zmiany, które dały niewiele. Ostatecznie przegraliśmy wysoko kolejny mecz z rzędu, a najbardziej wymowne po spotkaniu są statystyki strzałów. Cracovia oddała 26 strzałów przy naszych pięciu. Strzały celne? Osiem do zera dla gospodarzy. 0:3 zdaje się być zatem najniższym wymiarem kary i przebieg meczu rzeczywiście to potwierdza. Przed nami ostatnie spotkanie w tym sezonie i należy powiedzieć, że całe szczęście. Być może przerwa Nafciarzom jest potrzebna bardziej niż myślimy. Obraz dobrego sezonu zamazuje się coraz bardziej i niewiele zdaje się może go zmienić. W ostatniej kolejce, w następną sobotę, zagramy u siebie ze Stalą Mielec.

Relacja:

19:56

KONIEC

Przegraliśmy 0:3.

19:55

90+2'

Dalej bez strzału...

19:54

90+1'

Rożny dla Wisły. Rzeźniczak podał do Wolskiego, ten nieco się zakiwał, ale wywalczył róg.

19:53

90'

Dwie minuty doliczył sędzia. Jeszcze chwilka i koniec męczarni.

19:51

87' Żółta kartka

Konoplanka ukarany za zagranie ręką.

19:50

87' Strzał Cracovii

Dośrodkowanie z lewej strony. Napastnik Pasów nie trafił w piłkę w dogodnej okazji, ale dopadł do niej Hanca. Strzał zablokował jednak Rzeźniczak.

19:48

85' Strzał Cracovii

Ogorzały przyjął piłkę na 20. metrze, odwrócił się i oddał celny strzał. Na szczęście prosto w koszyczek.

19:46

83'

Strzał Wolskiego, z daleka, na wiwat...

19:45

83'

Strzały: Cracovia 24 - 4 Wisła

Strzały celne: Cracovia 7 - 0 Wisła.
Wymowne...

19:44

82' Żółta kartka

Michalski za faul na Ogorzałym.

19:43

80'

Nic się nie zmienia. Atakuje Cracovia. Kolejny korner.

19:42

79' Zmiana

Ogorzały za Pestkę i Lusiusz za Pelle.

19:40

78' Zmiana

Cielemęcki za Sekulskiego.

19:39

7138 widzów na stadionie w Krakowie.

19:38

75' Strzał Cracovii

Akcja lewą stroną. Dwa podania i strzał Kakabadze. Panie Wajda, kończ Pan ten mecz...

19:37

74' Strzał Cracovii

Rakoczy otrzymał prostopadłe podanie. Wyprzedził naszego obrońcę i uderzył z ostrego kąta, ale przestrzelił.

19:35

72'

Czy Wisła po stracie kolejnego gola ruszyła do ataku? Otóż nie. Cracovia wciąż pod naszą bramką. Kolejny korner.

19:34

70' Zmiana

Rakoczy za Myszora i Konplanka za Rivaldinho.

19:33

69' Gol dla Cracovii

Rożny zagrany przed pole karne. Mathias Hebo Rasmussen otrzymał piłkę, poprawił i uderzył po długim słupku. Piłka pomiędzy nogami Szwocha wpadła prosto do siatki.

19:32

68' Szansa Cracovii

Myszor był sam przed Michalskim i naszym bramkarzem. Nie był jednak w stanie wygrać pojedynku i został zablokowany przez defensora. Róg.

19:31

68'

Dośrodkowanie Jorginho. Łapie bramkarz.

19:30

67'

Tym razem dośrodkowywał Gerbowski z prawej strony, ale też bez problemu piłkę złapał bramkarz. Może jeszcze się przebudzimy. Może, może...?

19:28

66'

Byliśmy w polu karnym gospodarzy! Wolski poszedł sam wzdłuż pola karnego i dośrodkował po ziemi - w ręce bramkarza.

19:26

64' Strzał Cracovii

Kakabadze z bardzo daleka, ale tuż obok słupka.

19:25

62' Strzał Cracovii

Rasmussen dostał piłkę na 16. metrze. Minął naszego zawodnika i uderzył nad poprzeczką. Coraz bardziej zaczyna to przypominać trening ofensywny Cracovii...

19:24

61' Strzał Cracovii

Hanca dostał piłkę na około 20. metrze. Zwodem minął Rasaka, który poszedł "na raz" wślizgiem. Próba krakowianina jednak ponownie niecelna.

19:21

59' Zmiana

Poczwórna zmiana w Wiśle: Lagator za Chrzanowskiego, Wolski za Kolara, Rasak za Furmana i Gerbowski za Pawlaka.

19:20

58' Szansa Cracovii

Szybki atak gospodarzy. Podanie na wolne pole na lewą stronę. Zagranie w pole karne i zablokowana próba Kakabadze.