18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dyskutowali w ratuszu o gospodarowaniu przestrzennym

UM Płock
W czwartek w ratuszu, przy licznym udziale mieszkańców, rozmawiano o projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Płocka. Wśród uczestników debaty sporą grupę stanowili działkowcy, którzy chcieli dowiedzieć się o przyszłość swoich ogrodów działkowych.

Prezydent Andrzej Nowakowski uspokoił działkowców, że władze miasta nigdy nie zamierzały likwidować działek. – W ratuszu nie ma też żadnych planów przenoszenia istniejących ogrodów za Wisłę. Tereny określone w studium, jako miejsca przeznaczone na nowe ogrody działkowe, to propozycja dla ludzi, którzy działek nie mają, a chcieliby korzystać z takiej formy rekreacji – podkreślał prezydent.

Czytaj także: Będą debatować o zmianach klimatycznych w powiecie

Zauważył też, że studium proponuje kierunki rozwoju miasta i wskazuje dominujące, ale nie jedyne, funkcje określonych obszarów. Projekt studium przygotował zespół projektantów z firmy Inplus z Olsztyna. Proces przygotowania dokumentu oraz zawarte w nim najważniejsze wnioski przedstawił członek zespołu Szymon Truszczyński. – Najpierw wykonaliśmy inwentaryzację urbanistyczną miasta. Później analizowaliśmy uwarunkowania wynikające m.in. ze stanu środowiska przyrodniczego, wielkości i jakości zasobów wodnych czy wymogów ochrony środowiska przyrody i krajobrazu kulturowego.

Projektant przedstawił też bariery rozwoju miasta. – Niekoniecznie należy je odbierać jako zjawiska negatywne, często są to atuty miasta, które jednakże determinują kierunki rozwoju, np. istniejące zabytki, tereny rekreacyjne czy lotnisko. Z projektem studium można zapoznać się w ratuszu w Biurze Obsługi Klienta (wejście od ul. Zduńskiej) na stanowisku nr 5 lub poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Płocka w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://bip.ump.pl/?do=komunikaty&get=ogloszenia w zakładce komunikaty i ogłoszenia (ogłoszenie z 24 sierpnia 2012 r.).

Czytaj także: Szukanie pracy w płockiej filii Politechniki

Każdy ma prawo złożenia uwag do projektu studium. Uwagi i wnioski należy składać na piśmie do prezydenta Płocka, adres do korespondencji: plac Stary Rynek 1, 09-400 Płock, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w terminie do 13 listopada 2012 roku.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto