Final Four: Płock pokonał Legnicę 31:15 (10:6). Orlen Wisła w finale Pucharu Polski!

Damian Kazak
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock
W pierwszym meczu półfinałowym Final Four PGNiG Pucharu Polski szczypiorniści Wisły pokonali Reflex Miedź Legnica 31:15(10:6) i zagrają w niedzielę w meczu finałowym.

Na początku spotkania Wisła dość szybko przegoniła Miedź. W 19. minucie Nafciarze prowadzili już 7:3. Miedziacy pod koniec pierwszej połowy próbowali odrabiać straty, lecz ostatecznie zakończyła się ona z wynikiem 10:6.

Druga część meczu była już o wiele bardziej emocjonująca. Wiślacy dosłownie wystrzelili do przodu i z minuty na minutę przewaga nad Miedzią wzrastała. Orlen Wisła Płock przeszła do finału Final Four wygrywając z Miedzią Legnica 31:15.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Orlen Wisły został wybrany Piotr Chrapkowski(wybierali trenerzy Miedzi). W drużynie Miedzi najlepszym zawodnikiem trenerzy Wisły wybrali Adama Świątka.

Zobacz: Zdjęcia z półfinałów Pucharu Polski

Orlen Wisła Płock - Reflex Miedź Legnica 31:15 (10:6)

Orlen Wisła: M.Seier, M.Wichary - J.Bäckström(3), A.Miszka, A.Wiśniewski(8), W.Jędrzejewski, D.Kuzelev(6, 3k), Z.Kwiatkowski(2), A.Twardo(3), M.Zołoteńko, L.Dobelšek, B.Kavaš(2), R.Kuptel, V.Samdahl, P.Chrapkowski(7),

Miedź: L.Kryński, A.Banisz - A.Brygier, P.Piwko, P.Swat, A.Skrabania(1), M.Boneczko, J.Paluch, G.Garbacz(2), T.Fabiszewski(1), V.Huzejev(3, 1k), A.Świątek(6, 2k), B.Buchwald(1), A.Szabat(1),

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, V.Samdahl - J.Paluch, T.Fabiszewski, B.Buchwald