Final Four: Porażka Wisły Płock w Orlen Arenie. Vive Kielce z Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

DK
Orlen Wisła Płock po raz kolejny przegrała z Vive Kielce. Tym razem podczas niedzielnego Final Four Pucharu Polski. Kielczanie rozgromili Nafciarzy na własnym boisku, bo tegoroczny puchar odbył się w naszym mieście. Ostateczny wynik: Wisła przegrała 22:35 (9:19). Co się stało Michałowi Zołoteńce? | Ile zarobili piłkarze ręczni podczas Final Four?

Płockiej drużynie nie udało się sprawić niespodzianki, choć od początku bardzo się starała. W 10 min. jeszcze był remis 5:5, a potem Vive zaczęło grać skutecznie w obronie, co całkowicie wybiło Nafciarzy z rytmu i pozwoliło kielczanom z minuty na minutę powiększać przewagę.

Goście strzelali dokładnie w te miejsca, gdzie nie było Mortena Seiera, a płocczanie z uporem trafiali w Marcusa Cleverlego. W rezultacie w 17. min gospodarze przegrywali 6:10, a w 23. - 6:14.

Po przerwie piłkarze ręczni Vive nadal powiększali przewagę udowadniając, że są najlepszą polską drużyną. W tym sezonie obydwa zespoły spotkały się dwa razy w płockiej hali, w obu przypadkach goście wychodzili z tych pojedynków zwycięsko.

Szczegółowe wyniki na stronie drugiej...