Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock. Nafciarze bezlitośni dla przeciwników! Demolka w Zabrzu!

SPR Wisła Płock
W spotkaniu 23. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock zagrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Nafciarze od początku byli stroną dominującą, już do przerwy wygrywając 16:10, a całe spotkanie 34:20.

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 3, Marek Daćko, Tin Lučin 7, Jan Jurecić 1, David Fernández 2, Abel Serdio 4, Zoltán Szita 1, Przemysław Krajewski 2, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 1, Mikołaj Czapliński 3, Niko Mindegía 3, Dmitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 5.

Skład Górnika: Jakub Skrzyniarz, Paweł Kazimier - Dawid Molski, Jakub Sladkowski, Jakub Szabat, Krzysztof Łyżwa 1, Dmytro Artemenko 4, Paweł Krawczyk 2, Lubomir Ivanytsia, Paweł Dudkowski 6, Sebastian Kaczor 1, Igor Bykowski, Michał Adamuszek, Dmytro Ilchenko 1, Piotr Rutkowski 2, Damian Przytuła 3.

Kary: Jurecić 27', 34' - Łyżwa 33', Ilchenko 37'.

Sędziowie: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski (Zielona Góra).

Górnik Zabrze 20:34 Wisła Płock

Nafciarze wyszli na to spotkanie maksymalnie skupieni i zmotywowani, co przełożyło się na doskonały początek i prowadzenie 8:3 w 13. minucie. Cuda w bramce wyczyniał Loczek, a w ataku brylowali głównie Niko, który asystował i Lucin, który co chwila trafiał do bramki. Przewaga Wisły nie podlegała żadnej wątpliwości, lecz w końcówce nieco zeszli oni z tonu, chociaż i tak do przerwy wysoko prowadzili. Po przerwie natomiast widzieliśmy niemal identyczny obraz. Mocny początek i kolejne bramki dla Wiślaków, których przewaga i zwycięstwo nie podlegało żadnym dyskusjom. Ostatecznie wygraliśmy zatem 34:20, a MVP spotkania został Adam Morawski, który odnotował 48% skuteczności między słupkami.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock

Nafciarze w 23. serii PGNiG Superligi mierzą się z Górnikiem Zabrze.
20:26

MVP

MVP spotkania został Adam Morawski, który zanotował 48% skuteczności!

20:24

60' 20:34. KONIEC

Gol Kosorotova kończy spotkanie! Pewnie pokonujemy przeciwników!

20:23

59' 20:33

Słaby rzut Dimy broni bramkarz i 20. bramkę dla gospodarzy rzuca Dudkowski.

20:21

58' 19:33

Strata Nafciarzy i trafia Przytuła.

20:20

56' 18:33

Dudkowski rzuca z karnego.

20:18

55' 17:33

Po wznowieniu trafia Kosorotov.

20:17

55' 17:32. CZAS

Piłka dla Wisły po niecelnym rzucie i o czas prosi Xavi Sabate.

20:16

53' 17:32

Dudkowski i szybka odpowiedź Dimy.

20:15

53' 16:31

Długą akcję Wisły kończy Dima!

20:14

51' 16:30

Wszedł Witkowski i od razu powstrzymał rywali.

20:13

51' 16:30

Po dwóch golach gospodarzy, dwie bramki Nafciarzy. Morawski zatrzymuje kołowego i trafia Krajewski.

20:12

50' 16:29

Trafia Fernandez.

20:11

49' 16:28

Rutkowski pod presją czasu.

20:10

48' 15:28

Kazimier zatrzymuje Abela.

20:09

47' 15:28

Po czterech golach z rzędu Wisły, trafia Dudkowski.

20:08

47' 14:28

Czapla szybko się rehabilituje. Obrona Loczka i bramka skrzydłowego! Mamy dwa razy więcej goli.

20:07

46' 14:27

Długą akcje zabrzan kończy błąd, ale w kontrataku zatrzymany też Krajewski. Po chwili przejmujemy piłkę i tym razem pudłuje Czapla.

20:05

45' 14:27. CZAS

Trzecia bramka z rzędu Nafciarzy. Trafia Czapla i o ostatni czas prosi Lijek.

20:04

44' 14:26

Nafciarze robią swoje. Trafił Serdio, a następnie Daszek po kontrze.

20:03

43' 14:24

Ponownie Dudkowski. Tym razem z karnego.

20:01

41' 13:24

Przełamanie Górników po siedmiu minutach. Dudkowski, ale szybko odpowiada Lucin - co ciekawe - z prawego rozegrania.

20:00

41' 12:23

Powiększamy systematycznie przewagę. Kosorotov.

19:59

40' 12:22

Rzut Krawczyka blokują Nafciarze, a następnie piłkę zbija Loczek. Kosorotov zatrzymany przez Skrzyniarza. Mamy dalej piłkę.

19:58

39' 12:22

Kolejna strata Górnika, a na dziesięciobramkowe prowadzenie wyprowadza nas Daszek!

19:56

37' 12:21. KARA

Przeciwnicy zgubili piłkę. Nasz rzut obronił bramkarz, ale na ławkę kar powędrował jeszcze zawodnik gospodarzy po faulu na Daszku. Piłkę mają jednak miejscowi.

19:55

36' 12:21

Długą akcję Wisły wykańcza Daszek!

19:54

35' 12:20

Szybka wymiana bramek. Trafili Szita i Krawczyk.

19:53

34' 11:19. KARA

Jurecić faulował na karnego i powędrował na lawkę kar. Rzutu z siódmego metra nie wykorzystał jednak Przytuła!

19:52

33' 11:19

Niesamowita próba Niko. Rzut niemal z miejsca i pewna bramka.

19:51

33' 11:18. KARA

Znów rywali zatrzymuje Loczek. Wisła rusza do ataku, ale faulem zatrzymuje nas Łyżwa, który wędruje na ławce kar.