Juniorki Jutrzenki zajęły 5. miejsce w mistrzostwach Polski

Daniel Świerżewski
Tomasz Miecznik
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Polski juniorek w piłce ręcznej. Ostatecznie po tytuł sięgnęły zawodniczki KSS Kielce, które po dogrywce pokonały MKS Vistal-Łączpol Gdynia 38 : 35. Jutrzenka w meczu o 5. miejsce wygrała z UKS Dąbrówka Gniezno 34 : 29.

W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany i zawodniczki z Płocka zakończyły ją jednobramkową przewagą. Jednak od 40. minuty na parkiecie rządziła już tylko jedna drużyna. Gospodynie turnieju odskoczyły rywalkom i nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Najskuteczniejsze w szeregach Jutrzenki były Sylwia Neitsch, która strzeliła 15 goli i Paulina Zaremba, autora 11 trafień.

Apetytu na strefę medalową nie udało się zaspkoić, ale zarównko zawodniczki, jak i sztab szkoleniowy Jutrzenki mogą być zadowolone.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Dąbrówka Gniezno 34:29 (16:15)
AZS PWSZ Jutrzenka Płock: Paulina Sirojć, Monika Obrębalska, Borysławska Martyna (2), Kwasiborska Martyna (4), Kotarska Aleksandra, Jasińska Martyna, Charzyńska Edyta (5), Laskowska Natalia (1), Neitsch Sylwia (11), Zaremba Paulina (11), Dąbrowska Aleksandra, Rędzińska Aleksandra, Lewandowska Oliwia