Lider pokonany - "wiślane derby" dla Płocka [FOTO, WIDEO]

Piłkarze Wisły Płock pokonali po niezłym meczu Wisłę Puławy 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył nowy piłkarz, Marcin Krzywicki. Trzy punkty zdobyte w meczu z dotychczasowym liderem sprawiły, że „nafciarze” wskoczyli na 6. miejsce w tabeli.

Pierwsi okazje do zdobycia gola mieli gospodarze. Najpierw jednak Rafał Wiącek uderzył zbyt słabo, a w 11. minucie Konrad Nowak strzelił tuż obok słupka. Cztery minuty później powinno być 1:0 dla płocczan. Mosart obsłużył doskonałym podaniem Jacka Góralskiego, ale górą w pojedynku z bramkarzem był niestety Nazar Penkowec. W 18. minucie piłka znów minęła bramkę „nafciarzy” tuż przy słupku. Tym razem pechowym strzelcem był Rafał Kursa. Chwilę potem boisko opuścił kontuzjowany Wiącek, a jego miejsce wszedł Stanislav Honcharuk.

Później gra toczyła się głównie w środku pola. Aż do 38. minuty, kiedy sędzia Grzegorz Jabłoński podyktował rzut karny za faul Kursy na Januszu Dziedzicu. Gospodarze nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra zwłaszcza, że już wcześniej podejmował on co najmniej dziwne decyzje. Ostatecznie do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł sam poszkodowany, ale niestety jego uderzenie zatrzymał Penkowec.

Na początku drugiej połowy na strzał piętką zdecydował się Mosart i o mały włos nie trafił do bramki gospodarzy. W 57. minucie swoim kunsztem bramkarskim mógł popisać się Seweryn Kiełpin. Z rzutu rożnego zagrywał Dawid Pożak, a do piłki najwyżej wyskoczył Honcharuk. Ładne uderzenie głową obronił na szczęście bramkarz Wisły i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. 10 minut później „nafciarze” objęli wreszcie prowadzenie. Marcin Krzywicki wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i strzałem z okolic siódmego metra dał płockiej drużynie prowadzenie. W 77. minucie mogło i powinno być 2:0. Mocne uderzenie Łukasza Hiszpańskiego końcówkami palców wybił jednak dobrze dysponowany bramkarz Wisły Puławy. Goście zafundowali sobie nerwową końcówkę po tym, jak w 82. minucie drugą żółtą kartę zobaczył Paweł Magdoń. Co dziwne, gospodarze nie dość, że nie potrafili wykorzystać przewagi, to jeszcze byli bliscy straty drugiego gola. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Płocka.

Wisła Puławy : Wisła Płock 0:1 (0:0)

0:1 Krzywicki (67.)

Wisła Puławy: Penkowec, Gawrysiak, Kursa, Skórnicki, Budzyński ( 63 Misztal) , Pożak ( 88 Kwiatkowski) , Wiącek ( 20 Honcharuk) , Orzędowski. M.Nowak ( 60 Charzewski) , Maksymiuk, K.Nowak

Wisła Płock: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Zembrowski - Hiszpański (90. Śnieć), Góralski, Sielewski, Mosart (66. Krzywicki) - Dziedzic (80. Adamczyk) - Sekulski (46. Janus)

Żółte kartki: Honcharuk ( Wisła Puławy) - Magdoń, Hiszpański , Góralski, ( Wisła Płock)

Czerwona kartka: Magdoń ( 80 za drugą żółtą)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński ( Kraków)