IMPREINT warsztaty w Jabłkowie

2014-02-07 15:56:59

9-tego Stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Jabłkowie uczniowie klasy 2 prowadzonej przez Ewę Mikołajczak uczestniczyły w międzynarodowym warsztacie artystycznym zatytułowanym "Balloons" którego przedmiotem są balony malowane na koszulkach. Pomysł uczestnictwa przedstawił Jarosław Tomaszewski:
-"Koncept "Ballons" spodobał mi się swoją międzynarodową pozytywnością. Pomyślałem że uczestnictwo w takim projekcie artystycznym będzie dobrym doświadczeniem dla dzieciaków. Moja siostra (Ewa) usłyszawszy o projekcie z entuzjazmem zaoferowała realizację warsztatu w prowadzonej przez siebie klasie."
- "Dzieci były zachwycone pomysłem." mówi pani Ewa, "W końcu nie codziennie mogą bez obaw pomalować po koszulkach." dodała. "W klasie mam dziewięciorga dzieci, a ponieważ jedno było tego dnia nieobecne z powodu choroby, przy realizacji projektu wykorzystaliśmy fakt, że słowo Balloons w języku angielskim składa się z ośmiu liter. Na każdej wykorzystanej koszulce farbkami plakatowymi dzieci namalowały dowolnie ozdobiony balon z jedną z liter słowa "Balloons". Po zakończeniu pracy i upamiętniających zdarzenie zdjęciach dzieci zabrały swoje dzieła do domu czym bardzo się ucieszyły".
Koszulki zostały zakupione przy pomocy środków przekazanych na ten cel przez IMPREINT - artystę i inicjatora tego międzynarodowego warsztatu dla dzieci. Warsztat "Balloons" odbył się już w wielu krajach, w tym Anlgii, Algieria, Grecja, Niemcy, Gruzjam, Rumunia na Węgrzech. Artysta obecnie realizuje również inne projekty tego typu m.in. "Portraits" "Save me.", "H". Projekty mają charakter otwarty i każdy może wziąć w nich udział. Szczegóły na temat samych projektów i w nich uczestnictwa można znaleźć na oficjalnej stronie artysty https://www.facebook.com/IMPREINTofficial
http://www.impreint.com/

Jesteś na profilu Ilona Kaczmarek - stronie mieszkańca miasta Płock. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj