MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock. Wysoka wygrana Nafciarzy na Pomorzu! Dwukrotnie większa zdobycz bramkowa!

W meczu 8. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała 36:18 (21:11) z MMTS-em Kwidzyn. Najwięcej bramek dla Nafciarzy rzucił Kosorotov - sześć, a MVP został gracz gospodarzy - Nikodem Kutyła.

MMTS Kwidzyn 18:36 Orlen Wisła Płock

Emocji w Kwidzynie nie było w zasadzie od początku spotkania, gdyż Nafciarze w 7. minucie wygrywali już 5:2. Dobrze funkcjonowała nasza obrona, która nie pozwalała na wiele miejscowym, a i swoje dorzucal doskonale dysponowany Pilipovic. To pozwoliło nam już do przerwy prowadzić 21:11. Po przerwie w zasadzie obraz gry się nie zmienił. Kwidzyn był bezradny i dorzucił tylko siedem trafień, a Nafciarze popełnili kilka prostych błędów w ataku, co sprawiło, że nie rzuciliśmy czterdziestu bramek. Ostatecznie jednak wygraliśmy 36:18, zdobywając dwa razy więcej goli od naszych rywali.

Skład MMTS-u: Oliwier Chruściel, Bartosz Dudek, Łukasz Zakreta - Patryk Grzenkowicz 1, Robert Orzechowski, Michał Peret, Robert Kamyszek, Nikodem Kutyła 7, Kacper Majewski 1, Alan Guziewicz 1, Filip Wawrzyniak 2, Michał Potoczny 1, Bartosz Nastaj 2, Jakub Szyszko 2, Ryszard Landzwojczak 1, Wiktor Jankowski.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 5, Tomás Piroch 1, Kosuke Yasuhira 5, Marcel Sroczyk 4, Abel Serdio 1, Leon Šušnja 3, Krzysztof Komarzewski 4, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Pérez Arce 2, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 2, Dimitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 6.

Kary: Landzwojczak 27', Kutyła 45' - Daszek 41', Dawydzik 50'.
Sędziowie: Filip Fahner (Głogów) i Łukasz Kubis (Wrocław).

Relacja

• Koniec! Wygrywamy, rzucając dwa razy więcej bramek - 18:36
  • 60' Sroczyk! Mamy dwa razy więcej bramek - 18:36
  • 60' Jastrzębski zatrzymuje lewe skrzydło! - 18:35
  • 59' Faul w ataku i bramka Pereza - 18:35
  • 59' Przejęcie PEreza i skuteczna kontra Hiszpana - 18:34
  • 58' Jastrzębski zatrzymuje kołowego, a Yasuhira blyskawicznie trafia po kontrze! - 18:33
  • 57' Strata Nafciarzy - niedokładne zagranie do koła - 18:32
  • 57' Faul w ataku MMTS-u - 18:32
  • 57' Dawydzik zatrzymany - 18:32
  • 56' Jastrzębski broni rzut z drugiej linii, ale dobija Wawrzyniak - 18:32
  • 55' Przejęcie Sroczyka i gol Yasuhiry! - 17:32
  • 54' Długa akcja i ostatecznie gra paasywna, ale i my straciliśmy piłkę w kontrze - 17:31
  • 53' Czas dla gospodarzy - 17:31
  • 53' Faul w ataku Sroczyka - 17:31
  • 52' Szyszko pokonał Jastrzębskiego, który zameldował się w bramce - 17:31
  • 52' Kosorotov z drugiej linii w dolny sektor - 16:31
  • 51' Wrzutka do Nastaja i doskonała obrona Pilipovicia! - 16:30
  • 51' Strata MMTS-u, ale przejęli piłkę gospodarze - 16:30
  • 50' Kara dla Dawydzika - 16:30
  • 50' Daszek z siódemki! - 16:30
  • 49' Dawydzik wywalcza karnego - 16:29
  • 48' Pilipovic raz jeszcze! Ciekawe tylko, czemu nie oglądamy zmiany w bramce? Dotychczas bramkarze w lidze dostawali po połówce, nawet jak szło im bardzo dobrze - 16:29
  • 48' Yasuhira samodzielnie i skutecznie - 16:29
  • 47' Kosa w słupek i kontra miejscowych - 16:28
  • 47' Strata MMTS-u - 15:28
  • 46' Kosa wyczyszcza linię obronną Daszkowi, a ten wchodzi w pierwszą linię i zdobywa bramkę! - 15:28
  • 46' Mihić zatrzymany przez Dudka, ale mamy piłkę - 15:27
  • 45' Kara dla Kutyły - 15:27
  • 45' Broni Pilipovic! - 15:27
  • 44' Daszek gubi piłkę, a Kutyła z kontry w słupek. Po chwili szybki atak Mihicia i też słupek! - 15:27
  • 43' Wawrzyniak sam z prawego rzoegrania - 15:27
  • 43' Daszek indywidualnie! - 14:27
  • 42' Guziewicz z drugiej linii - 14:26
  • 41' Kosorotov w swoim stylu! - 13:26
  • 41' A przy karnym karę otrzymał Daszek - 13:25
  • 41' Jednak rzut karny. Trafia Kutyła - 13:25
  • 40' Próba wrzutki do skrzydłowego, ale ten wpadł w pole karne. Znów mamy piłkę - 12:25
  • 39' Pilipovic broni, Susnja rzuca z kontry! - 12:25
  • 39' Tragicznie gra MMTS - strata, ale Mihić przegrywa z Dudkiem - 12:24
  • 38' Lovro ze skrzydła - 12:24
  • 37' Znów strata kwidzynian - 12:23
  • 37' Faul w ataku Guzewicza, ale niedokładnie podajemy do Susnji - 12:23
  • 36' Ależ podanie Yasuhiry do Serdio! Bramka! - 12:23
  • 36' Potoczny sam ze środka - 12:22
  • 35' Strata MMTS-u I Kosa otwiera wynik w drugiej części! - 11:22
  • 34' Pilipovic znów zatrzymuje rywala - 11:21
  • 34' Wyrzucamy piłkę w aut - 11:21
  • 33' Obrona Pilipovicia - 11:21
  • 32' Faul w ataku Dasza - 11:21
  • 32' Długa akcja gospodarzy zakończona błędem kroków - 11:21
  • 31' Gramy dalej! - 11:21
  • Wrócili zawodnicy na parkiet. Zaraz garmy.
  • Spokojne prowadzenie Nafciarzy. Od początku jesteśmy lepszą drużyną i w znaczący sposób zaznaczyliśmy swoją przewagę. Dobra skuteczność w ataku i doskonała postawa Pilipovicia. Jest szansa na 40 bramek!
  • Przerwa. Wygrywamy 21:11
  • 30' Kosorotov! Bomba z drugiej linii - 11:21
  • 30' Czas dla Wisły - 11:20
  • 29' Jeszcze jedna kontra - Mihić! - 11:20
  • 29' Kutyła i szybka odpowiedź Komara! - 11:19
  • 28' Do piłki niespodziewanie podchodzi Daszek i trafia! - 10:18
  • 27' Kosa niecelnie, ale będziemy mieli karnego - 10:17
  • 27' Kara dla Landzwojczaka - 10:17
  • 27' Nie złapał piłki kołowy MMTS-u - 10:17
  • 26' Znów tracimy piłkę i znów broni Kristian! - 10:17
  • 25' Pilipovic zatrzymuje Szyszko! - 10:17
  • 25' Faul w ataku Kosorotova i po kontrze karny dla Kwidzyna - 10:17
  • 24' Tym razem błąd Nafciarzy, a gospodarze w kontrze w poprzeczkę! - 10:17
  • 24' Strata MMTS-u. Kosa zatrzymany, ale atakujemy - 10:17
  • 23' Komar ze skrzydła - skutecznie! - 10:17
  • 22' Szyszko nad poprzeczką - 10:16
  • 21' Mieliśmy chwilowe problemy. Gra toczyła się bramka za bramkę, aż wreszcie dwie akcje z rzędu wykorzystał Sroczyk. Obecnie jest 10:16
  • 18' Ponownie Kutyła! Piąta bramka - 8:12
  • 17' Tym razem Piroch skutecznie - 7:12
  • 16' Piroch zatrzymany i szybko trafia Kutyła - 7:11
  • 16' Pilipović broni! - 6:11
  • 15' Kontra Wisły - bramka Krajka i czas dla gospodarzy! - 6:11
  • 14' Yasuhira! W swoim stylu! - 6:10
  • 14' Karny zamieniony na bramkę przez Szyszko - 6:9
  • 13' Daszek nad głową bramkarza! - 5:9
  • 12' Jeszcze jedna bramka Kutyły - 5:8
  • 11' Daszek tylko w poprzeczkę, a po chwili trafia Kosuke - 4:8
  • 10' Strata Kosy i obrona Pilipovicia! - 4:7
  • 10' Nastaj z prawego rozegrania po wejściu w pierwszą linię - 4;7
  • 10' Strata gospodarzy i z kontry - Susnja! - 3:7
  • 9' Sroczyk po długiej akcji - 3:6
  • 8' Kutyła skutecznie z drugiej linii - 3:5
  • 7' Obrona po bloku Kristiana i bramka w szybkim ataku Leona! - 2:5
  • 6' Nastaj z drugiej linii zza bloku i szybka odpowiedź Komara - 2:4
  • 6' Tym razem Dima z lewej strony! - 1:3
  • 5' Niecelna próba Kutyły - słupek - 1:2
  • 4' Dima z prawego rozegrania, a może nawet ze skrzydła - trudna pozycja naszego środkowego, ale sktueczny rzut! - 1:2
  • 3' Kutyła z ostrego konta z rozegrania - 1:1
  • 2' Kosorotov indywidualnie! 0:1
  • 2' Pilipovic zaczyna od obrony! 0:0
  • 1' Strata Wisły w ataku.
  • 1' Gramy!
  • 18;00 - Nafciarze rozpoczną spotkanie.
  • 17;55 - Nafciarze wybiegają na parkiet.
  • 17:54 - za moment rozpocznie się prezentacja.
  • 17:46 - Do kadry meczowej wraca dziś Marcel Jastrzębski. Poza składem natomiast Daniel Sarmiento.
  • 17:41 - Wisła w ostatniej kolejce wygrała z kaliszanami 29:23, a Kwidzyn wreszcie przełamał serię porażek i pokonał Unię Tarnów 26:25.
  • 17:40 - Za dwadzieścia minut rozpocznie się rywalizacja w Kwidzynie!
  • Relacja rozpocznie się około 20 minut przed początkiem spotkania.