Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Multimedia Happy End czyli optymistyczne kino w SDK

Karolina Kowalska
multimedia happy end
multimedia happy end materiały prasowe
Optymistyczna propozycja filmowa w Spółdzielczym Domu Kultury. W czwartek, 26 marca o godz. 18, rozpocznie się pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End czyli Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wstęp wolny!

Po raz pierwszy do Płocka zawita pofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, którego dwunasta edycja odbyła się w stolicy Podkarpacia w październiku ubiegłego roku. Kinem optymistycznym SDK rozpoczyna cykl pokazów filmów niezależnych pod hasłem MultimediaOFF. Będą się one odbywały w co drugi czwartek miesiąca od 9 kwietnia do wakacji.

W ramach przeglądu pokazanych zostanie pięć filmów nagrodzonych na Happy Endzie w 2014 r.

Zdobywca Grand Prix festiwalu - „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.

„44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył na festiwalu Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego.

„Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani.

„Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

„Galumphing” to inspirujący dokument Kamili Józefowicz o niezwykłej kobiecie, która zamieszkała samotnie na dzikim wybrzeżu Brazylii i prowadzi życie w zgodzie z naturą.

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.

Zobacz także: Malarstwo współczesne w Płockiej Galerii Sztuki

Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Płock.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto