Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz. Nafciarze wysoko wygrywają! Teraz czas na awans do Final Four Ligi Europejskiej!

Biuro Prasowe PGNiG Superligi / Energa MKS Kalisz
W spotkaniu 24. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock podejmowała Energę MKS Kalisz. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Nafciarzy 39:28 (21:15). Teraz Wiślaków czeka bardzo ważny rewanż w ćwierćfinale, którego stawką jest awans do Final Four Ligi Europejskiej

Orlen Wisła Płock 39:28 Energa MKS Kalisz

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 4, Marek Daćko, Tin Lučin 5, Jan Jurecić 5, Abel Serdio 2, Leon Šušnja 3, Zoltán Szita, Przemysław Krajewski, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 6, Mikołaj Czapliński 3, Niko Mindegía 1, Dmitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 8.

Skład MKS-u: Mikołaj Krekora, Łukasz Zakręta - Piotr Krępa 2, Bartłomiej Tomczak, Robert Kamyszek 3, Kacper Adamski 11, Mateusz Kus 3, Michał Drej 1, Mateusz Góralski 1, Gracjan Wróbel, Marek Szpera 3, Konrad Pilitowski 3, Maciej Pilitowski, Miłosz Bekisz 1, Stanisław Makowiejew.

Kary: Kamyszek 25', Drej 49'.
Sędziowie: Adam Dejna, Kamil Raszewski (Tczew).

Goście postanowili zaskoczyć naszą drużynę i przez całe spotkanie zdejmowali bramkarza w akcjach ofensywnych i atakowali 7 na 6. Nafciarze przez długi czas nie potrafili sobie poradzić z tym zabiegiem, czego efektem był bardzo wyrównany wynik i praktycznie grę bramka za bramkę. Jedynie Krystian Witkowski, co jakiś czas, był w stanie powstrzymywać zapędy rywali. Wszystko w szeregach przyjezdnych posypało się w 25. minucie, wraz z pierwszą karą dla kaliszan. Od tego momentu szło nam już łatwiej i radziliśmy sobie z naporami, powiększając przewagę i prowadząc do przerwy 21:15. Warto podkreślić bardzo dobrą skuteczność w ataku naszej drużyny w tej części gry. W przerwie Xavi Sabate musiał przedstawić bardzo konkretne wskazówki względem gry w obronie na siedmiu atakujących, a być może coraz większą rolę odgrywało zmęczenie. Fakty były jednak takie, że coraz częściej i łatwiej przejmowaliśmy piłki, a swoje w bramce dokładał Loczek, który bronił w tej części gry. Nasza przewaga systematycznie jeszcze rosła, ale niestety, w pewnym momencie się zacięliśmy. W tej części słabiej wyglądały nasze ataki, ale za to więcej goli wrzucaliśmy do pustej bramki. Wydawało się, że Nafciarze wreszcie rzucą 40 goli, ale jednak nie udało się tego dokonać, a mecz skończyliśmy z 39 bramkami, wygrywając 39:28. Teraz przed Wiślakami arcyważne spotkanie w ćwierćfinale Ligi Europejskiej. Będziemy bronić dwubramkowej przewagi po pierwszym meczu z Kadetten Schaffhausen. Ten mecz odbędzie się na koniec majowego weekendu we wtorek, 3 maja, o godzinie 20:45. Zapraszamy do Orlen Areny!

Relacja:

• Kacper Adamski MVP spotkania.
  • 39:28 - KONIEC. Szita w słupek w ostatniej akcji.
  • 60' 39:28 - Adamski niecelnie. Mamy 20 sekund.
  • 60' 39:28 - Przejął Susnja, ale niecelnie podał. Znów atakują goście.
  • 59' 39:28 - Broni Morawski i do pustej trafia Lucin! Będzie 40?
  • 58' 38:28 - Jurecić ponownie.
  • 58' 37:28 - Gol ze skrzydła.
  • 57' 37:27 - Strata gości i gol Jurecicia po kontrze!
  • 56' 36:27 - Raz jeszcze Adamski, ale odpowiada szybko Niko!
  • 55' 35:26 - Lucin przerywa niemoc Nafciarzy!
  • 55' 34:26 - Adamski bez szans i czas dla Xaviego Sabate.
  • 54' 34:25 - Karny dla gości.
  • 54' 34:25 - Kosa rzuca w biegu, ale obok bramki.
  • 53' 34:25 - Morawski zatrzymuje rzut z drugiej linii, ale dobija Krępa.
  • 52' 34:24 - Daszek niecelnie lobuje.
  • 51' 34:24 - Goście w komplecie. Nafciarze atakują.
  • 50' 34:24 - Szpera obok słupka.
  • 50' 34:24 - Adamski w słupek, ale sędziowie odgwizdują faul w ataku Czaplińskiego.
  • 49' - Jeszcze karę otrzymał Michał Drej.
  • 49' 34:24 - Potężny rzut Kosorotova!
  • 48' 33:24 - Marek Szpera po bloku do siatki i wreszcie atakujemy pozycyjnie.
  • 47' 33:23 - Bomba Adamskiego i znów Mihić do pustej :)
  • 46' 32:22 - Ładna wrzutka i bramka Pilitowskiego, a Nafciarze ponownie do pustej - ponownie Mihić.
  • 45' 31:21 - Loczek zatrzymuje rzut z lewego rozegrania, ale bramkarz gości powstrzymuje Leona.
  • 44' 31:21 - Przejmujemy i na rzut przez całe boisko pokusił się Susnja!
  • 44' 30:21 - Znów Adamski i znów do pustej Mihić ze środka.
  • 43' 29:20 - Sergei się poprawia - gol!
  • 43' 28:20 - Kosa prosto w bramkarza, ale pozostajemy w ataku.
  • 42' 28:20 - Adamski celnie.
  • 42' 28:19 - Karny dla MKS-u.
  • 41' 28:19 - Strata Szpery i raz jeszcze Mihić - znów do pustej.
  • 40' 27:19 - Przejęcie i kolejna łatwa bramka - Mihić.
  • 40' 26:19 - Strata Nafciarzy.
  • 39' 26:19 - Szpera z drugiej linii.
  • 39' 26:18 - Przejęcie Wisły i Daszek biegnie, by rzucić do pustej.
  • 38' 25:18 - Dobry blok defensywy Nafciarzy. Atakują goście.
  • 37' 25:18 - Kolejna pechowa bramka - tym razem Konrad Pilitowski, a Nafciarze trafiają w słupek po próbie ze środka do pustej bramki.
  • 37' 25:17 - Loczek zatrzymuje próbę Szpery. Piłka trafia w słupek i wraca do gości.
  • 36' 25:17 - Daszek na środku wchodzi w pierwszą linię i pokonuje goalkeepera.
  • 35' 24:17 - Pechowa bramka. Adamski po bloku i Loczek zmylony...
  • 34' 24:16 - Dima wbiega w pierwszą linię i trafia z prawej strony!
  • 33' 23:16 - Adamski z drugiej linii.
  • 33' 23:15 - Mihić doskonale odczytuje zamiary rywali. Przejmuje piłkę, rajd przez boisko i gol do pustej!
  • 32' 22:15 - Ależ wejście w mecz! Dwie kolejne interwencje Loczka, ale atakują goście.
  • 31 22:15 - Morawski i Daszek do pustej!
  • 31' 21:15 - Przyjezdni w ataku, cały czas w siódemkę!
  • Drużyny wróciły na parkiet. Zaraz wracamy do gry. Przypominamy, że teraz zaczynać będą goście.
  • Nafciarze, póki co, są niemal bezbłędni w ataku. Parę strat popełnił Szita i sporadyczne piłki odbił bramkarz, a poza tym wszystkie akcje kończą się pozytywnie, co przełożyło się na 21 bramek w pierwszych 30 minutach.
  • A w trakcie przerwy ponownie oglądamy pokaz młodych adeptek tańca!
  • Trochę czasu zajęło Nafciarzom uporanie się z atakującymi przez całą połowę w siódemkę rywalami, ale dzięki temu mogliśmy też zdobyć kilka łatwych goli. W końcówce, mniej więcej od momentu kary, gra przyjezdnych zaczęła się sypać. Popełniali więcej błędów, a i czujni byli nasi obrońcy, którzy przejęli kilka piłek. Swoje zrobił w bramce Witkowski, odbijając kilka trudnych rzutów i ostatecznie, pomimo drobnych problemów, wygrywamy do przerwy sześcioma golami.
  • 21:15 - PRZERWA
  • 30' 21:15 - Witkowski znów zatrzymuje lewe skrzydło, a do siatki z kontry trafia Jurecić!
  • 30' 20:15 - Lucin wskakuje w pole karne i zdobywa bramkę!
  • 29' 19:15 - Kus z koła.
  • 29' 19:14 - Jurecić przejął piłkę, a pierwszy do kontry - Susnja - zdobywa bramkę!
  • 28' 18:14 - Kosa. Uciekamy na cztery gole!
  • 28' 17:14 - Niko do Abela. Broni bramkarz, ale mamy karnego.
  • 27' 17:14 - Witkowski zatrzymuje próbę z drugiej linii. Wygrywamy przewagę 2:0.
  • 26' 17:14 - Strata kaliszan i gol Czapli do pustej bramki!
  • 26' 16:14 - Pierwszy raz mamy okazję bronić 6 na 6. Goście w osłabieniu nie mogą zagrać w przewadze, ale i tak atakują bez bramkarza.
  • 25' 16:14 - Do bramki wszedł Krekora, ale nie zatrzymał Kosorotova!
  • 25' 15:14 - Kara dla Kamyszka i karny dla Wisły.
  • 24' 15:14 - Mocny rzut Kamyszka.
  • 24' 15:13 - Jurecić ze skrzydła.
  • 23' 14:13 - Goście niecelnie do skrzydła i mamy piłkę.
  • 23' 14:13 - Szybka odpowiedź Daszka.
  • 23' 13:13 - Znów strata Szity i gol Dreja.
  • 22' 13:12 - Witkowski zatrzymuje próbę z lewego skrzydła!
  • 22' 13:12 - Znów skutecznie Kosa.
  • 21' 12:12 - Karny po faulu na Niko.
  • 21' 12:12 - Szita niecelenie i Adamski po kontrze.
  • 20' 12:11 - Kamyszek ze środka.
  • 20' 12:10 - Konrad Pilitowski po wejściu w pierwszą linie, ale odpowiada Susnja!
  • 19' CZAS DLA GOŚĆI.
  • 19' 11:9 - Kosorotov z siódmego metra.
  • 18' 10:9 - Witkowski zatrzymuje Kusa. Mamy rzut karny.
  • 17' 10:9 - Kosorotov z biodra.
  • 17' 9:9 - Goście niecelnie do koła. Mamy piłkę.
  • 17' 9:9 - Dima zatrzymany przez bramkarza.
  • 16' 9:9 - Kus z koła.
  • 15' 9:8 - Szpera z drugiej linii, ale wykorzystujemy fakt, że goście zmieniają bramkarza do obrony. Do pustej trafił Lucin!
  • 15' 8:7 - Strata i rzut do pustej Czaplińskiego.
  • 14' 7:7 - Witkowski zatrzymuje rzut z lewego skrzydła, ale próba Wisły do pustej bramki złapana przez obrońcę. Znów atakują goście.
  • 13' 7:7 - Kosa ponownie zatrzymany.
  • 13' 7:7 - Adamski po kontrze na remis.
  • 12' 7:6 - Krępa z koła.
  • 12' 7:5 - Kamyszek z lewego rozegrania, a następnie faul w ataku Nafciarzy.
  • 11' 7:4 - Kosa zatrzymany przez bramkarza, lecz skutecznie dobija Czapla!
  • 11' 6:4 - Witkowski broni rzut z drugiej linii!
  • 10' 6:4 - Adamski zablokowany, a kontrę wykorzystuje Jurecić.
  • 10' 5:4 - Lucin zatrzymany przez bramkarza.
  • 9' 5:4 - Bramka Góralskiego z prawego skrzydła.
  • 9' 5:3 - Przerwa. Błąd na tablicy wyników.
  • 9' 5:3 - Kus z koła, a Nafciarze źle wznawiają grę i znów goście w natarciu.
  • 8' 5:2 - Faul w ataku gości i Lucin wykorzystuje pustą bramkę.
  • 7' 4:2 - Witkowski broni rzut Szpery, ale po chwili Zakręta zatrzymuje Serdio.
  • 7' 4:2 - Ponownie Dima do koła i Abel gol!
  • 6' 3:2 - Odzyskujemy piłkę.
  • 6' 3:2 - Kosa przez plecy do skrzydła, ale odczytuje zamiary Góralski i znów goście w ataku.
  • 5' 3:2 - Nieudana próba zagrania do koła przez Adamskiego. Mamy piłkę.
  • 4' 3:2 - Abel z koła po podaniu Dimy.
  • 4' 2:2 - Ponownie Adamski.
  • 3' 2:1 - Dima po wejściu w pierwszą linię!
  • 3' 1:1 - Kacper Adamski z drugiej linii.
  • 2' 1:0 - Długi atak Kalisza, który od początku atakuje w siedmiu zawodników.
  • 1' 1:0 - Poszkodowany sam wymierza sprawiedliwość!
  • 1' 0:0 - Karny po akcji Kosorotova.
  • 1' 0:0 - Ruszyli!
  • 17:59 - Zaraz zaczynamy - Wisła w ataku.
  • 17:57 - Mecz poprzedziła jeszcze minuta ciszy dla zmarłego kibica Nafciarzy - Jacka Olszanowskiego. Spoczywaj w pokoju.
  • 17:55 - Czas na Nafciarzy!
  • 17:53 - Zawodnicy gości prezentują się na parkiecie.
  • 17:52 - Powoli zaczynamy prezentację.
  • 17:50 - Przed meczem będziemy mogli zobaczyć jeszcze pokaz taneczny. Właśnie się zaczyna.
  • 17:48 - Nafciarze schowali się już do szatni, a to oznacza tylko jedno - niedługo zaczynamy!
  • 17:45 - Dotychczasowe cztery mecze w Płocku z MKS-em kończyły się wygranymi Nafciarzy, ale z każdym kolejnym przewaga była, o dziwo, coraz mniejsza. Wygrywaliśmy po kolei 35:22, 30:18, 30:23 i w tamtym sezonie 30:25. Jak będzie dziś?
  • 17:40 - Dzisiejsze spotkanie to nie koniec majówkowego grania dla Nafciarzy. We wtorek czeka nas jeszcze ważniejsze starcie, którego stawką będzie awans do Final Four Ligi Europejskiej. O 20:45 zagramy rewanż z Kadetten. Już teraz zapraszamy na trybuny!
  • 17:35 - W barwach gości będziemy mogli zobaczyć dziś dwóch dobrze znanych w Płocku zawodników - Kacpra Adamskiego i Mateusza Góralskiego.
  • 17:32 - W ostatniej kolejce kaliszanie rozgromili Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:20, natomiast Nafciarze jeszcze wyżej pokonali Górnik Zabrze 34:20, a we wtorek wygrali z Kadetten Schaffhausen 33:31.
  • 17:30 - Do spotkania jeszcze pół godziny, tak więc zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi.
  • 17:29 - Dzisiejsze spotkanie posędziują Adam Dejna i Kamil Raszewski z Tczewa.
  • 17:26 - Witamy z Orlen Areny! Już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się rywalizacja Nafciarzy z kaliszanami!