Orlen Wisła Płock - FC Porto. Powrót zwieńczony wygraną! Nafciarze wygrywają w Lidze Mistrzów!

W swoim pierwszym meczu po powrocie do Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock wygrała z FC Porto 27:23 (14:10). Najlepszym strzelcem Nafciarzy był Gonzalo Perez Arce autor siedmiu trafień.

Orlen Wisła Płock - FC Porto

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Krystian Witkowski - Michał Daszek, Tin Lučin 3, Tomás Piroch, Kosuke Yasuhira, Abel Serdio 2, Leon Šušnja, Daniel Sarmiento 1, Przemysław Krajewski 2, Gonzalo Perez Arce 7, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 4, Dimitrij Żytnikow 5, Sergei Kosorotov 3.

Skład Porto: Nikola Mitrevski, Sebastian Frandsen - Pedro Veitia Valdés 2, Victor Iturriza, Jakob Mikkelsen 3, Diogo Oliveira 5, Nikolaj Læsø 1, Rui Silva, Daymaro Salina 4, Ignacio Plaza Jimenez, Jack Thurin 1, Leonel Fernandes, Diogo Branquinho 2, António Areia 1, Miguel Alves 3, Fábio Magalhães 1.

Kary: Żytnikow 12', 27', Perez Arce 21', Šušnja 49' - Iturriza 6', Salina 16', 32', Magalhães 38'.
Czerwona kartka: Ignacio Plaza Jimenez 58' (za uderzenie w twarz).
Sędziowie: Robert Schulze i Tobias Tönnies (Niemcy).

Nafciarze zaczęli mecz od doskonałej postawy w defensywie. Długo rywale nie mogli przebić naszej obrony, a my odpowiadaliśmy szybkimi atakami. Doskonałą postawę w tyłach prezentowaliśmy w zasadzie przez całą pierwszą część meczu, co pozwoliło przeciwnikom na zdobycie tylko 10 bramek w pierwszej części. My z kolei zdobyliśmy ich 14 i do szatni schodziliśmy, wygrywając 14:10. Po przerwie długo obraz gry wyglądał podobnie, ale w pewnym momencie zaczęliśmy radzić sobie gorzej w ataku. Gubiliśmy piłki i byliśmy nieskuteczni, przez co Porto odpowiadało szybkimi atakami i bramkami. W ostatnich 10 minutach udało im się nawet dojść nas na jedną bramkę - 23:22 - i mieli szansę na remis, ale zmarnowali swoją okazję. Wisła natomiast zachowała zimną krew i dorzuciła kolejne bramki, przypieczętowując wygraną 27:23. Wracamy do Ligi Mistrzów w najlepszym stylu! Dwa punkty i czas na PSG!

Relacja

• Nic się nie zmieniło! 27:23!
  • Jednak jeszcze rzut wolny po końcowej syrenie.
  • Koniec! Wygrywamy na inaugurację 27:23!
  • 60' Strata, ale zepsuł kontrę Gonzalo - 27:23
  • 60' - MIHIĆ W KONTRZE! NIE PRZEGRAMY TEGO MECZU! - 27:23
  • 59' Perez zatrzymany, lecz trafia po dobitce! - 26:23
  • 59' Rzut karny za faul na Serdio - 25:23
  • 58' Czerwona kartka dla Plazy Jimeneza za uderzenie w twarz Kosorotova. - 25:23
  • 58' Daszek niecelnie, lecz byłfaulowany - 25:23
  • 57' Wkrętka z koła - 25:23
  • 57' Czas dla Porto. Ostatnia szansa przyjezdnych, by powalczyć o punkty. - 25:22
  • 57' KO-SO-RO-TOV! ALEŻBOMBA! - 25:22
  • 56' Ponownie Pilipović! Zatrzymuje rzut z drugiej linii! - 24:22
  • 56' Gubią piłkę Portugalczycy! Krajek po kontrataku! - 24:22
  • 55' Abel zatrzymany przez bramkarza... - 23:22
  • 54' Pilipović! Atakujemy! - 23:22
  • 54' Czas dla Porto. Mieliśmy szczęście, bo goście doprowadzili do dogodnej sytuacji. Trener przerwał ich akcję - 23:22
  • 54' Tym razem Kosorotov niedokładnie do Daszka... Kolejna strata - 23:22
  • 53' Sarmiento niedokładnie do Serdio... Kontra zatrzymana przze Pilipovicia!!! - 23:22
  • 52' Szyba akcja i bramka Veity Valdesa - 23:22
  • 52' Sarmiento zatrzymany. Wydawało się, że był faul, ale goście w ataku - 23:21
  • 51' Oliveira wszedł w pierwszą linię i lobem zdobył gola - 23:21
  • 51' Sarmiento! Sam z drugiej linii z kozłem - 23:20
  • 50' Próbowali rozegrać do pustej bramki goście, ale rzut z kozłem ląduje nad poprzeczką! Uff - 22:20
  • 50' Dobra obrona Wisły, ale Porto atakuje - 22:20
  • 49' Kara dla Susnji - 22:20
  • 49' Lucin! Mocny rzut z drugiej linii i bramkarz bez szans - 22:20
  • 49' Daszek faulowany. Atakujemy dalej - 21:20
  • 48' Sabate prosi o czas. Gorszy fragment Wisły w ataku - 21:20
  • 48' Thurin celnie z siódmego metra - 21:20
  • 48' Karny dla Porto za obronę w polu. - 21:19
  • 48' Daszek zatrzymany. Piłka trafia jeszcze w poprzeczkę - 21:19
  • 47' Znów szybko wykorzystują nasz błąd rywale - 21:19
  • 47' Strata Dimy - 21:18
  • 46' Areia w poprzeczkę! - 21:18
  • 46' Karny dla Porto - 21:18
  • 45' Rzut bieżny Dimy i bramka! - 21:18
  • 45' Kosorotv próbował sam przedrzeć się przez obronę - faulowany - 20:18
  • 44' Szybka bramka Porto - 20:18
  • 44' Abel zatrzymany - 20:17
  • 44' Pilipović zatrzymuje rywali! - 20:17
  • 43' Faul w ataku Nafciarzy - 20:17
  • 42' Kosa zablokowany i szybka bramka Porto - 20:17
  • 42' Gra pasywna. Mamy trzy podania - 20:16
  • 41' Szybka odpowiedź gości - 20:16
  • 41' Magia! Dima i Kosa wyprowadzili obronę w pole, a Mihić dopełnił formalności - 20:15
  • 40' Miguel Alves z prawego skrzydła - 19:15
  • 40' Poprzeczka Serdio, niestety - 19:14
  • 39' Gol z drugiej linii - 19:14
  • 39' Gonzalo Pereeeez! Szybka akcja w przewadze i skuteczny Hiszpan! - 19:13
  • 38' Kara dla Maghalhaesa i jednak piłka dla Wisły. Był rzut w kierunku głowy - 18:13
  • 38' Pilipović broni głową! Goście wciąż zostają w ataku - 18:13
  • 37' Strata! Kołowy Porto wpadł w koło. Lucin z kontry! - 18:13
  • 36' Doskonałe rozegranie! Kosa - Abel i Dima z wyczyszczonej pozycji - 17:13
  • 35' Gol dla gości, ale chyba był faul w ataku - 16:13
  • 34' Kosorotov z drugiej linii! - 16:12
  • 33' Ależ błąd naszej obrony i bramkarza - rzut po krótkim słupku z rozegrania - 15:12
  • 33' Pilipović zatrzymał rzut z drugiej linii. Nie udało nam się jednak skutezcnie zebrać piłki i Porto cały czas w natarciu - 15:11
  • 32' Perez! Nie myli się dzisiaj Hiszpan! - 15:11
  • 32' Dima faulowany. Rzut karny i kara dla Saliny - 14:11
  • 31' Gol z koła - 14:11
  • 31' Porto wznowiło grę - 14:10
  • Wiślacy też już na boisku. Jeszcze dwie minuty przerwy.
  • Goście wrócili na parkiet. Nafciarze jeszcze w szatni.
  • Doskonała połowa w wykonaniu Wisły, jeśli chodzi o grę w obronie. W ataku nie było wcale dużo gorzej. Kilka razy dał się zatrzymać Mihić, a poza tym gramy na wysokiej skuteczności. Oby tak dalej i będziemy mieli piękny początek kolejnej przygody z Europą!
  • Przerwa! Wygrywamy 14:10
  • 30' Kosa! - 14:10
  • 30' Kosa faulowany. Kolejna szansa, ale mniej podań - 13:10
  • 30' Mamy grę pasywną. 17 sekund - 13:10
  • 30' Czas dla Wisły. Pół minuty do końca - 13:10
  • 30' Ładna bramka po wrzutce w pole karne - 13:10
  • 29' Zbyt duża liczba podań po naszej stronie - strata - 13:9
  • 28' Niecodzienna sytuacja. Pilipovic zatrzymał rzut, a piłka odbiła się od rywala i wpadła do bramki. Zawodnik był jednak w naszym polu karnym, dlatego mamy piłkę! - 13:9
  • 28' Lucin! Z prawego rozegrania! - 13:9
  • 27' Przekroczył linię kołowy Porto przy rzucie. Mamy piłkę - 12:9
  • 27' Kara dla Dimy - 12:9
  • 27' Piroch złapany na faul ataku - 12:9
  • 26' Pilipovic! Teraz doskonale powstrzymał rywala! - 12:9
  • 26' Doskonała akcja, ale Lucin zatrzymany przez bramkarza - 12:9
  • 25' Gol z prawego skrzydła. Lepiej mógł interweniować nasz bramkarz - 12:9
  • 25' Dima sam, minął obrotem obrońcę i zdobył bramkę! - 12:8
  • 24' Faul w ataku! Kontra Mihica zatrzymana, ale mamy piłkę - 11:8
  • 23' Ależ bramka Dimy! Piękny rzut z biodra - 11:8
  • 23' Magalhaes indywidualnie - 10:8
  • 22' Mihić! Doskonała akcja, jak po sznurku! - 10:7
  • 21' Wyczyszczona pozycja na lewym skrzydle i bramka - 9:7
  • 21' Lucin z drugiej linii - zatrzymany. Jeszcze kara dla Pereza, który, według sędziów, przetrzymał piłkę - 9:6
  • 20' Kontra gości - 9:6
  • 19' Gol z koła Saliny - 9:5
  • 18' Perez Arce nie do zatrzymania! - 9:4
  • 18' Przejście linii w ataku kołowego. Znów Wisła atakuje - 8:4
  • 17' Sarmiento - Serdio - GOL! - 8:4
  • 17' Gramy w ataku na dwa koła z Terziciem i Serdio, ale na razie nie możemy przebić się przez osłabionych gości - 7:4
  • 17' Prosta strata i gol po kontrze przyjezdnych - 7:4
  • 16' Faul w ataku kołowego Porto i kara - 7:3
  • 16' Daszek w ręce obrońcy. Goście w ataku - 7:3
  • 15' Nad poprzeczką! Niecelna próba gości. Mamy piłkę - 7:3
  • 14' Mihić! Wreszcie celnie! - 7:3
  • 14' Niesamowite! Susnja blokuje rzut do pustej bramki! - 6:3
  • 13' Zmiany do ataku - Lucin i Sarmineto na boisku - 6:3
  • 13' Gol z drugiego koła - 6:3
  • 12' Kara dla Dimy za zagranie nogą w obronie - 6:2
  • 12' Daszek przez blok - zatrzymany - 6:2
  • 12' Gol po bloku, zabrakło szczęścia - 6:2
  • 11' Bardzo mądrze i cierpliwie gramy w ataku, doprowadzając do doskonałych sytuacji.
  • 11' Gonzalo ponownie! - 6:1
  • 10' Pilipovic zatrzymuje kołowego! - 5:1
  • 10' Doskonale weszliśmy w mecz, jeśli chodzi o fazę obrony. Porto na razie nie może znaleźć na nas sposobu. Oby tak dalej! - 5:1
  • 10' Czas dla gości! - 5:1
  • 10' Abel z koła! - 5:1
  • 9' Portugalczycy ponownie wyrzucają piłkę w aut! - 4:1
  • 8' PEREEEEZ! - 4:1
  • 8' Rzut po krótkim rogu z lewego rozegrania zatrzymany przez Pilipovicia - 3:1
  • 7' Mogliśmy przejąć piłkę, ale pechowo odbiła się od nogi Susnji. - 3:1
  • 7' Mihić zatrzymany w dogodnej sytuacji... - 3:1
  • 6' Celna próba ze skrzydła - 3:1
  • 6' Dima! I kara dla gości - 3:0
  • 5' Przejście linii pola karnego i znów mamy piłkę. Zaatakujemy pozycyjnie - 2:0
  • 4' Strata i kontra! Gonzalo! - 2:0
  • 4' Bardzo dobrze stoimy w obronie. Porto na razie bezradne. - 1:0
  • 3' Goście zgubili piłkę i Krajek rozpoczął strzelanie po kontrataku! - 1:0
  • 2' Faul w ataku, ale wyrzucamy piłkę w trybuny w kontrze... - 0:0
  • 2' Goście w ataku pozycyjnym - 0:0
  • 1' Mihić! Zatrzymany... - 0:0
  • 1' Dima obok bramki, ale był faulowany. Mamy piłkę.
  • 1' Zaczynamy! Wróciła Liga Mistrzów!
  • 20:43 - Spotkanie w ataku rozpoczną Nafciarze.
  • 20:42 - Apel fair play. Jeszcze momencik...
  • 20:41 - Hymn Ligi Mistrzów.
  • 20:40 - Zaraz zaczynamy. Na trybunach jest jednak sporo wolnych miejsc, ale głównie na górnych sektorach.
  • 20:37 - Czas na Nafciarzy!
  • 20:36 - Goście dzisiaj na żółto. Pół żartem, pół serio - ciekawe, jak podziała to na naszych zawodników.
  • 20:36 - Porto pojawia się na parkiecie!
  • 20:35 - Zaczynamy oficjalną prezentację.
  • 20:33 - Na telebimach właśnie oglądamy film promujący nasz powrót do elity.
  • 20:31 - Na parkiecie właśnie pojawiły się młode tancerki.
  • 20:30 - Zawodnicy udają się do szatni. Jeszcze trochę i rozpocznie się przedmeczowa prezentacja.
  • 20:27 - Ostatnie, i jedyne, nasze starcia z Porto miały miejsce w sezonie 2013/14. Wówczas wygraliśmy oba grupowe spotkania. Mamy nadzieję, że ta seria będzie trwać!
  • 20:26 - Magdeburg natomiast wygrał na wyjeździe 30:28.
  • 20:24 - Veszprem ostatecznie wygrało 36:34. Oby i w naszym meczu triumfowali gospodarze.
  • 20:20 - Mieliśmy już pierwsze rozstrzygnięcia w naszej grupie. GOG pokonał w Chorwacji Zagreb 31:27. Trwają natomiast mecze Dinama Bukareszt z Magdeburgiem i Veszprem z PSG.
  • 20:15 - Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców. Zapewne nie będziemy mieli pełnej hali, ale zapowiada się niezła frekwencja.
  • 20:10 - Witamy z Orlen Areny! Za nieco ponad pół godziny rozpoczniemy zmagania z FC Porto! Liga Mistrzów wraca do Płocka!