Orlen Wisła Płock - Kadetten Schaffhausen. Awans jest nasz! Nafciarze w Final Four Ligi Europejskiej!

Damian Kelman
W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europejskiej Orlen Wisła Płock wygrała 35:22 (17:11) z Kadetten Schaffhausen i awansowała do Final Four rozgrywek. Pierwszy mecz również wygrali Nafciarze 33:31.

Orlen Wisła Płock 35:22 Kadetten Schaffhausen

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 5, Marek Daćko, Tin Lučin, Jan Jurecić, David Fernández, Abel Serdio 2, Leon Šušnja 1, Zoltán Szita 2, Przemysław Krajewski 6, Mirsad Terzić 1, Lovro Mihić 8, Niko Mindegía 1, Dmitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 6.

Skład Kadetten: Kristian Pilipović, Ignacio Biosca - Samuel Zehnder 3, Torben Matzken 3, Dimitrij Küttel, Joan Cañellas 5, Erik Schmidt, Jonas Schopper 1, Donát Bartók 1, Michael Kusio 3, Philip Novak 1, Marvin Lier 1, Maximilian Gerbl, Luka Maros, Jonas Schelker 2, Nik Tominec 2.

Kary: Serdio 24', Mihić 32', Terzić 37', Šušnja 41' - Cañellas 5', 19', Novak 29', Maros 30', Kusio 34', Bartók 40'.
Sędziowie: Miljan Vešović i Novica Mitrović (Czarnogóra).

Wisła Płock od początku spotkania pokazała, że jest lepszym zespołem i w pełni zasługuje na awans do Final Four, czyli tam, gdzie jej miejsce. Chociaż w pierwszych minutach przewaga wynosiła tylko 1-2 bramki, to już po 14 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11:5. Nafciarze grali doskonale w obronie, zmuszając rywali do prób z drugiej linii, a w dodatku w ataku popełniali bardzo mało błędów. Ta sytuacja utrzymywała się do końca pierwszej połowy i do szatni schodziliśmy już z bezpiecznym zapasem 17:11. Po przerwie obraz gry w zasadzie się nie zmienił. Kadeci byli tylko tłem dla naszej drużyny, która doskonale reprezentowała się tego dnia i wręcz gromiła rywali. Nafciarze dorzucali kolejne bramki i ostatecznie wygrali 35:22, czym zapewnili sobie awans do Final Four Ligi Europejskiej. W turnieju zobaczymy również niemiecki SC Magdeburg, chorwacki RK Nexe i portugalski S.L. Benfica. Turniej zostanie rozegrany 28-29 maja. Jeszcze nie jest znane miejsce Final Four, a naszego półfinałowego rywala poznamy w drodze losowania.

Relacja

• 35:22 - KONIEC! AWANS JEST NAAAAASZ!
  • 60' 35:22 - MICHAAAAŁ DAAASZEK!
  • 59' 34:22 - Bramka gości z prawego rozegrania.
  • 59' 34:21 - Kosorotov potężnym rzutem z podłoża!
  • 58' 33:21 - Matzken gol.
  • 57' 33:20 - ABEL!
  • 56' 32:20 - Potężny rzut Kadetów obok bramki!
  • 56' 32:20 - Kosorotov po podaniu Dimy. Czas dla gości.
  • 55' 31:20 - Biosca udanie w bramce, ale tym samym odpowiada Morawski!
  • 54' 31:20 - Canellas zablokowany, ale ze skrzydła trafił Lier.
  • 53' 31:19 - Najpierw Kosa, a później Krajek na potwierdzenie awansu!
  • 52' 29:19 - Awans jest nasz niesie się po trybunach! Wszystko zdaje się być przesądzone!
  • 52' 29:19 - Ponownie Loczek w akcji!
  • 51' 29:19 - Dima obok bramki.
  • 50' 29:19 - Tracimy piłkę, a goście szybko trafiają do siatki.
  • 50' 29:18 - Canellas trafia z siódmego metra.
  • 50' 29:17 - Karny dla gości.
  • 49' 29:17 - Szita przez blok do bramki!
  • 48' 28:17 - Kadeci tracą piłkę!
  • 48' 28:17 - LOOOOCZEEEEEEK!
  • 47' 28:17 - Dima!!! Czas dla gości!
  • 46' 27:17 - Daszek z lobem! Goście faulują w ataku!
  • 45' 26:17 - Loczek! Kołowy ponownie przegrywa z naszym bramkarzem!
  • 44' 26:17 - Faul w ataku Serdio.
  • 44' 26:17 - Ładna akcja gości.
  • 43' 26:16 - Szita z drugiej linii! Awans tuż tuż!!!
  • 43' 25:16 - Loczek zatrzymuje rzut z koła!
  • 42' 25:16 - Daszek!
  • 42' 24:16 - Wiara jest w nas - mistrza Polski nadejdzie czas - śpiewają kibice. Czy tak się stanie? Dowiemy się dopiero za kilka tygodni.
  • 41' 24:16 - Gol z prawego skrzydła.
  • 41' 24:15 - Kara dla Susnji.
  • 40' 24:15 - Canellas z drugiej linii, a do pustej bramki ze środka odpowiada Mihić!
  • 40' 23:14 - Jurecić z koła, a karą ukarany został Bartok.
  • 39' 22:14 - Tominec z prawego skrzydła.
  • 38' 22:13 - Daszek indywidualnie po wejściu w pierwszą linię!
  • 38' 21:13 - Matzken z koła.
  • 38' 21:12 - Susnja dobrze w bloku, ale Loczek nie zdążył do piłki. Atakują goście.
  • 37' 21:12 - Kara dla Terzicia.
  • 37' 21:12 - Ponownie faul gości, a z kontry do siatki trafia Mihić!
  • 36' 20:12 - Daszek zatrzymany przez Pilipovicia.
  • 36' 20:12 - Faul w ataku przyjezdnych. Wisła atakuje!
  • 35' 20:12 - Przejęcie w obronie. Ponownie trafia Krajek do pustej!
  • 35' 19:12 - Krajek z lewego skrzydła!
  • 34 18:12 - Kara dla Kusio za faul na Abelu.
  • 34' 18:12 - Tym razem rzucał Canellas. Skutecznie.
  • 33' 18:11 - Karny dla gości po indywidualnej akcji prawego rozgrywającego.
  • 33' 18:11 - Indywidualna akcja Niko zakończona rzutem w poprzeczkę.
  • 32' 18:11 - Zehnder nad bramką!
  • 32' 18:11 - Karny dla gości i kara dla Mihicia.
  • 32' 18:11 - Przejęcie w obronie, a z kontry trafia Lovro!
  • 31' 17:11 - Szybko rozegrana akcja jeszcze w podwójnej przewadze, ale Jurecić trafił w słupek.
  • 31' 17:11 - Wiślacy zaczynają drugą połowę!
  • Zawodnicy wracają na parkiet. Za niecałe dwie minuty gramy!
  • Przypomnijmy, że Final Four odbędzie się w weekend 28-29 maja. Miejsce turnieju nie jest jeszcze znane.
  • W drugim z ćwierćfinałów, które zaczęły się o 20:45, SC Magdeburg wygrywa do przerwy 16:12, a zatem Niemcy również mają przed sobą już autostradę do Final Four.
  • Bardzo dobra połowa w wykonaniu Nafciarzy. Stoimy twardo w obronie, nie pozwalając rywalom na grę z pierwszej linii. Kilka interwencji dołożył też Loczek, a w ataku systematycznie wykorzystujemy większość okazji. Awans jest bliżej niż na wyciągnięcie ręki, ale zagrajmy tak do końca!
  • 30' 17:11 - PRZERWA. Loczek zatrzymał rywali.
  • 30' 17:11 - Dwuosobową przewagę wykorzystuje Terzić!
  • 30' 16:11 - Kara dla Marosa za uderzenie w twarz Daszka.
  • 29' 16:11 - Adam Morawski zatrzymuje rzut z drugiej linii!
  • 29' 16:11 - Szybka odpowiedź Dimy. Ukarany dwiema minutami Novak.
  • 29' 15:11 - Rzut z biodra Matzkena.
  • 28' 15:10 - Pilipović zatrzymuje próbę Daszka.
  • 27' 15:10 - Dima wyrzuca piłkę w aut i szybka bramka gości.
  • 26' 15:9 - Szita rzucał pod presją czasu. Najpierw zablokowany, a później zatrzymany przez bramkarza. Goście zgubili jednak piłkę i ponownie Nafciarze są w natarciu.
  • 26' 15:9 - Canellas gubi piłkę. Atakujemy!
  • 25' 15:9 - Leon Susnja z koła!
  • 24' 14:9 - Loczek powstrzymuje rzut z lewego skrzydła!
  • 24' 14:9 - Kara dla Serdio.
  • 24' 14:9 - Abel po podaniu Kosorotova.
  • 23' 13:9 - Przejęliśmy piłkę!
  • 22' 13:9 - Rosjanin tylko w poprzeczkę.
  • 22' 13:9 - Karny dla Wisły po faulu na Mihiciu.
  • 21' 13:9 - Długo męczyli się goście, ale ostatecznie trafili z drugiej linii.
  • 20' 13:8 - Daszek wchodzi w pierwszą linię, ale zatrzymuje go Pilipović.
  • 19' 13:8 - Ponownie karą dwóch minut ukarany Canellas.
  • 19' 13:8 - Canellas potężnie w okienko bramki.
  • 18' 13:7 - Szwajcarzy nad poprzeczką, a dla Wisły trafia Niko!
  • 17' 12:7 - Szybko odpowiada Mihić!
  • 17' 11:7 - Gol z koła.
  • 16' 11:6 - Kosorotov w poprzeczkę.
  • 15' 11:6 - Zenhder ponownie skuteczny.
  • 15' 11:5 - Karny dla gości. Będzie bronił Witkowski.
  • 14' 11:5 - Broni Loczek, a z kontry trafia Krajewski! Jest dobrze!
  • 14' 10:5 - ALEŻ GOOOL! Piękna wrzutka do Daszka!
  • 14' 9:5 - Niecelna próba Kadetten z drugiej linii.
  • 13' 9:5 - Znów przejmuje Mihić, a bramkę zdobywa Krajek! Czas dla gości!
  • 13' 8:5 - Żółta kartka dla Terzicia.
  • 13' 8:5 - Mihić czujnie w obronie. Przejmuje piłkę i sam wykańcza kontrę!
  • 12' 7:5 - Znów Kosa!
  • 11' 6:5 - Zehnder ponownie lepszy od Loczka.
  • 11' 6:4 - Karny dla gości.
  • 10' 6:4 - Kosorotov wchodzi w pierwszą linię i trafia!
  • 10' 5:4 - Kosa zablokowany. Mamy piłkę.
  • 9' 5:4 - Zehnder trafia do siatki.
  • 9' 5:3 - Karny dla gości.
  • 8' 5:3 - Szybka akcja Nafciarzy. Trafia Mihić!
  • 8' 4:3 - Faul w ataku Canellasa.
  • 7' 4:3 - Ponownie Mihić!
  • 7' 3:3 - Bartok z prawego rozegrania.
  • 6' 3:2 - Strata Kadetów i Mihić rzuca do pustej bramki!
  • 5' 2:2 - Żółta kartka dla Leona. Atakują goście.
  • 5' 2:2 - Kosa między nogami bramkarza!
  • 5' 1:2 - Krajewski faulowany przy rzucie. Karny i kara dla Canellasa.
  • 4' 1:2 - Canellas zaczyna strzelanie.
  • 3' 1:1 - Przejęcie piłki i bramka Krajewskiego po kontrataku!
  • 3' 0:1 - Mihić zatrzymany przez bramkarza.
  • 3' 0:1 - Przejęliśmy piłkę!
  • 2' 0:1 - Nieudana próba Nafciarzy.
  • 2' 0:1 - Gol dla gości
  • 1' - Zaczynamy!
  • 20:43 - Mecz w ataku rozpoczną goście.
  • 20:41 - Czas na hymn Ligi Europejskiej.
  • 20:39 - Nafciarze zaczynają prezentacje!
  • 20:36 - Zaczyna się prezentacja. Na boisko wychodzą goście.
  • 20:32 - W Orlen Arenie zgasło światło. Niebawem rozpocznie się prezentacja!
  • 20:30 - Zawodnicy skończyli rozgrzewkę. Za kwadrans zaczynamy!
  • 20:26 - Kibice powoli zapełniają Orlen Arenę. Kibice w sektorze G przygotowują również flagi. Będziemy mogli dziś podziwiać element kibicowskiej choreografii.
  • 20:24 - Chorwacki RK Nexe drugim półfinalistą! Po zwycięstwie na swoim parkiecie, Chorwatom udało się obronić zaliczkę na wyjeździe, gdzie zremisowali 37:37.
  • 20:20 - Przepraszamy za poprzednią pomyłkę. Drabinka w spotkaniach półfinałowych nie obowiązuje. Oznacza to, że przed tą fazą odbędzie się losowanie.
  • 20:15 - Pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji jest natomiast S.L. Benfica, która właśnie zakończyła swój mecz i zagwarantowała sobie udział w Final Four.
  • 20:09 - Od ostatniego spotkania Wisły z Kadetami oba kluby rywalizowały w ramach krajowych rozgrywek. Nafciarze wygrali u siebie z Energą MKS Kalisz 39:28, a Szwajcarzy w ćwierćfinale dwukrotnie pokonali BSV Bern - 40:28 i 31:30 - dzięki czemu awansowali do półfinałów play-off.
  • 20:05 - W ostatnim spotkaniu Nafciarze wygrali 33:31 i są bliżej awansu do Final Four.
  • 20:03 - Dzisiejsze spotkanie posędziują Miljan Vešović i Novica Mitrović z Czarnogóry.
  • 20:00 - Na dzisiejszym meczu premierę ma czwarta część "Miesięcznika Nafciarza", w którym przeczytamy, między innymi, wspomnienia Arkadiusza Miszki z mistrzowskiego sezonu.
  • 19:58 - Wiślacy wyszli właśnie na parkiet, by rozpocząć rozgrzewkę. Goście pojawili się na boisku kilka minut wcześniej.
  • 19:56 - Za nieco ponad 45 minut rozpocznie się kluczowe spotkanie w ramach awansu do Final Four Ligi Europejskiej. Nafciarze zagrają rewanż z Kadetten Schaffhausen.