Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce. Nafciarze zdobyli Puchar Polski! Deklasacja kielczan!

Orlen Wisła Płock w finałowym spotkaniu PGNiG Puchar Polski zagrała z Łomżą Vive Kielce. Nafciarze wygrali 34:27 (17:13) i zdobyli Puchar po trzynastu latach!

Orlen Wisła Płock 34:27 Łomża Vive Kielce

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 3, Tin Lučin 2, Jan Jurecić 1, Uroš Mitrović, David Fernández, Abel Serdio 6, Leon Šušnja, Zoltán Szita 4, Przemysław Krajewski 1, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 6, Mikołaj Czapliński 2, Dmitrij Żytnikow 3, Sergei Kosorotov 6.

Skład Vive: Mateusz Kornecki, Andreas Wolf - Branko Vujović, Miguel Sánchez-Migallón, Michał Olejniczak, Szymon Sićko 4, Alex Dujshebaev 3, Nicolas Tournat 4, Igor Karačić 4, Arkadiusz Moryto 7, Daniel Dujshebaev, Haukur Þrastarson, Paweł Paczkowski 1, Tomasz Gębala, Arciom Karalek 1, Dylan Nahi 1.

Kary: Lučin 17', Mihić 21', 39', Šušnja 28', Szita 40', Serdio 47', Krajewski 55' - D. Dujshebaev 15', 20', Paczkowski 30', A.Dujshebaev 37', Karacić 56'.
Czerwona kartka: Karalek (za uderzenie w twarz) 30'.
Sędziowie: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki (Katowice).

Relacja:

• KONIEC! PUCHAR JEST NASZ! 34:27!!!
  • 60' - Czapla po kontrze! - 34:26
  • 60' - Daszek obok, ale to nic! To nieważne!
  • 59 - Krajek zatrzymany, ale mamy piłkę - 33:26
  • 59' - Krajek zatrzmyny ale Kielce nie trafiają! - 33:26
  • 58' - Tournat z koła - 33:26
  • 58' - Wcześniej trafił Szita, ale teraz za to Serdio! - 33:25
  • 57' - SERDIO TRAFIA I BRONI WITKOWSKI! MAMY PUCHAR?!?!?!! - 32:25
  • 57' - WITKOWSKI!!!!! JESTEŚMY TAK BLISKO! - 31:25
  • 57' - SZIIIITA - 31:25
  • 56' - Kara dla Karcicia! Zła zmiana! - 30:25
  • 56' - Karacić szybko. Spieszą się kielczanie - 30:25
  • 56' - SERDIO Z KOŁA ! 5 minut! - 30:24
  • 55' - Gol z koła - 29:24
  • 55' - Daszek zatrzymany i kara dla Krajka... - 29:23
  • 55' - Wysoko bronią kielczanie...
  • 55' - Czas dla Wisły. Sześć minut do końca. Jesteśmy blisko jak jeszcze nigdy!
  • 54' - Faul w ataku, ale Leon przejmuje piłkę w powrocie! Mądre zachowanie doświadczonego Wąsacza! - 29:23
  • 54' - Jednak bez kary. Mamy jedno podanie - 29:23
  • 54' - Kosorotov faulowany! Będzie kara!
  • 53' - Mamy sygnalizację gry pasywnej
  • 53' - Alex szybki gol - 29:23
  • 53' - Błąd przejścia pola karnego. Trudno, gramy! - 29:22
  • 52' - Wyrzucają piłkę kielczanie! - 29:22
  • 52' - Szita obok. Aj szkoda... - 29:22
  • 51' - Witkowski! ZŁOTY CHŁOPAK zatrzymuje Paczkowskiego - 29:22
  • 51' - Szita sam! DOSKONALE! - 29:22
  • 50' - Karacić bomba - celnie - 28:22
  • 50' - Dobrze w obronie Nafciarze. Atakują Kielce - 28:21
  • 49' - SZITA!!! - 28:21
  • 49' - Witkowski po raz kolejny!!!!!
  • 48' - Lucin trafia! - 27:21
  • 48' - Dima trafił, ale sędziowie wskazują na rzut karny. Szkoda - 26:21
  • 48' - Również faul popełniają Nafciarze. Krótkie zamieszanie w naszej stronie i gol dla kielc - 26:21
  • 47' - Błąd kroków kielczan! - 26:20
  • 47' - Kara dla Serdio - 26:20
  • 47' - Daszek wrzutka do Dimy, ale niestety Wolf skutecznie, ajjjj... - 26:20
  • 46' - Tym razem Moryto skutecznie - 26:20
  • 46' - WITKOWSKI PONOWNIE! Ale będzie rzut karny.
  • 46' - KOSA SIĘ POPRAWIA! SAM ZDOBYWA BRAMKĘ! - 26:19
  • 45' - Kosorotov tylko w słupek, niestety. Bramka z kontry - 25:19
  • 44' - WITKOWSKI!!! NIESAMOWITY JEST DZIŚ TEN CHŁOPAK! Daniel Dujshaaev zatrzymany ! - 25:18
  • 44' - Krystian Witkowski ponownie skuteczny! Nie udało nam się jednak zebrać piłki. Atakować będą kiellzcanie - 25:18
  • 43' - Abel Serdio trafia z koła!!!! - 25:18
  • 43' - Gol z koła Łomży - 24:18
  • 42' - Kosa nad poprzeczką. To była trudna sytuacja, ale to nic! - 24:17
  • 42' - Tym razem faulowany Kosa. Mamy sygnalizowaną grę pasywną cały czas - 24:17
  • 42' - Jeszcze jedna pauza spowodowana naprawą parkietu...
  • 42' - Dima nad poprzeczką, ale po faulu. Bronią się dobrze kielczanie - 24:17
  • 41' - WITKOWSKIIIIIII! ZATRZYMUJE KARACICIA! - 24:17
  • 40' - Czapla tarfia w podwójnym osłąbieniu! Bajka! - 24:17
  • 40' - Przez 43 sekundy gramy w podwójnym osłabieniu.
  • 40' - Bramka Alexa i kara dla Szity - 23:17
  • 39' - Fantastyczna wrzutka do Daszka! GOL! - 23:16
  • 39' - Poprzeczka Karacicia!!! - 22:16
  • 39' - Paczkowski w słupek, ale był faulowany. Kara dla Mihica i karny - 22:16
  • 38' - Jurecic! Dobrze rozegraliśmy akcję, ale Janek trafił w poprzeczkę, szkoda! - 22:16
  • 38' - Żółta kartka dla Lijewskiego za dyskutowanie z ławki sędziowskiej.
  • 38' - Karacić trafił, a przy powrocie karę otrzymał Alex Dujshebaev! - 22:16
  • 37' - Mihić przejmuje i trafia! Przed rzutem jeszcze pobudza publicznością! - 22:15
  • 37' - Kielczanie znów atakują w siódemkę.
  • 36' - Krajewski przejmuje piłę i trafia do pustej! - 21:15
  • 36' - ABEL Z KOŁA! - 20:15
  • 35' - Paczkowski ze skrzydła - 19:15
  • 35' - WIKTOWSKI! Zatrzymuje kołowego. Rywale w ataku cały czas - 19:14
  • 34' - Pechowy faul w ataku Daszka. Nie zdążył wyhamować przed obrońcą - 19:14
  • 33' - Sićko, niestety - 19:14
  • 33' - Gra pasywna. Kielczanie muszą rzucać
  • 32' - Jurecić lobem! BRAWO! - 19:13
  • 31' - Witkowski zatrzymuje rzut z drugiej linii! Atakujemy! - 18:13
  • 31' - Mihić! - 18:13
  • 31' - Gramy!
  • Zaraz gramy dalej!
  • Wisła od początku próbowała różnych rozwiązań w ataku - na koło wchodził Mihić, wbiegał też do ataku Terzić, ale w końcówce było już trochę gorzej i decydowaliśmy się na grę pod rzut z drugiej linii. Wychodzi różnie, ale 17 bramek to dobry wynik. Wyjątkowo kielzcanom nie pomaga dziś Wolf. Witkowski za to wszedł z dwiema dobrymi obronami, w tym powstrzymał próbę z rzutu karnego. Symboliczna zmiana warty w bramce? W końcu to ostatni mecz Loczka w Wiśle.
  • Bardzo dobra połowa w wykonaniu Nafciarzy. Dużo ciekawych rozwiązań w ataku i bardzo dobra gra w defensywie. Nie zepsujmy tego po przerwie a 4 czerwca może być bardzo pięknym dniem!
  • PRZERWA! Prowadzimy 17:13
  • 30' - Jeszcze czerwona kartka dla Karaleka! Uderzył w twarz Kosę przy rzucie.
  • 30' - KOSOROTOOOOOOVV - 17:13
  • 30' - Kara dla Paczkowskiego. Mamy chwilkę, ale bardzo małą - 16:13
  • 30' - Czas dla Wisły - 14 sekund - 16:13
  • 30' - Witkowski zatrzymuje rzut z koła! Mamy pół minuty! - 16:13
  • 30' - KOSOROTOV! NIESAMOWITE !!!! - 16:13
  • 29' - Dima faulowany. Mamy presję czasu - 15:13
  • 28' - Nahi ze skrzydła - 15:13
  • 28' - MORYTO ZATRZYMANY PRZEZ WITKOWSKIEGO!!! Kielczanie pozostają w ataku - 15:12
  • 28' - Nahi zatrzymany przez Witkowskiego, ale będzie karny i kara dla Leona...
  • 28' - Czas dla Vive - 15:12
  • 27' - Dima ze środka! - 15:12
  • 26' - Alex z biodra - 14:12
  • 26' - Serdio z koła! Wspaniały lob! - 14:11
  • 25' - Moryto pokonuje również Witkowskiego - 13:11
  • 25' - Karny za obronę w kole dla Kielc - 13:10
  • 24' - Rzut z biodra Dimy broni Kornecki - 13:10
  • 24' - Oj słabo organizatorzy przygotowali parkiet. Kolejna pauza.
  • 23' - Piękny gol Daszka i błyskawiczna odpowiedź Moryto - 13:10
  • 23' - Moryto - 12:9
  • 23' - Rzut karny dla Kielc - 12:8
  • 22' - Daszek! Zaskakujące trafienie zza obrony! - 12:8
  • 21' - Moryto trafia i na ławkę wędruje Mihić - 11:8
  • 20' - Strata kielczan i gol do pustej Mihić! - 11:7
  • 20' - Kosorotov! I druga kara dla Daniela - 10:7
  • 20' - Szita zatrzymany przez bramkarza, ale mamy piłkę - 9:7
  • 19' - Kolejna przerwa techniczna. Parkiet się odkleja.
  • 19' - Dima niecelnei do Szity i Moryto wykorzystuje kontrę do pustej bramki - 9:7
  • 18' - Dasze w słupek, Abel zatrzymany przy dobitce, ale na szczęście Nahi w kontrze przekroczyl linię. Mamy piłkę. - 9:6
  • 17' - Loczek był blisko! Ale ostatecznie trafia Moryto - 9:6
  • 17' -Jeszcze rzut karny dla Kielc.
  • 17' - Lucin dwie minuty - 9:5
  • 17' - Terzic niecelnie, szkoda. - 9:5
  • 16' - Karalek z koła - 9:5
  • 16' - Męczyliśmy się, ale ostatecznie trafił Serdio! - 9:4
  • 15' - Kara dla Daniela Dujshebaeva - 8:4
  • 15' - Gramy!
  • 15' - Krótka przerwa techniczna. Parkiet nie wytrzymał emocji. - 8:4
  • 14' - Atakujemy pozycyjnie. Zmiana w bramce Vive.
  • 14' - Strata kielczan!
  • 14' - Kosorotov sam i potężnie obok głowy Wolfa ! - 8:4
  • 14' - Daszek faulowany w powietrzu. Wciąż atakujemy - 7:4
  • 13' - Sićko wysoko nad poprzeczką! - 7:4
  • 12' - Przejęliśmy piłkę. Pusta bramka i .... Krajewski rzuca ze środka prosto w słupek, ech... - 7:4
  • 11' - Sićko w poprzeczkę, lecz udało im się zgarnąć piłkę. - 7:4
  • 11' - LOCZEK! Wreszcie! Ale wciąż atakuje Łomża - 7:4
  • 11' - Dima sam! W pierwszą linię i gol! - 7:4
  • 10' - Gębala nie łapie piłki. Ajajaja :) Atakujemy! - 6:4
  • 9' - Niecelny rzut kielczan i Dima podwyższa prowadzenie ! - 6:4
  • 9' - Kosorotov! BOMBA! - 5:4
  • 8' - Gra pasywna i nasza piłka, ale powinna być kara dla kielczan za odrzucenie piłki!
  • 7' - Aj! Było blisko przejęcia, ale ostatecznie rywale wznowią z boku - 4:4
  • 7' - Mihić z koła! Cudowna akcja! - 4:4
  • 6' - Ponownie Sićko, ale Loczek mógł wyjąć ten rzut... - 3:4
  • 6' - Kielczanie grają w siedmiu w ataku od początku meczu. Na razie na tym korzystamy
  • 5' - Sićko trafia ze środka, ale Mihić wrzuca piłkę do pustej po wznowieniu gry! - 3:3
  • 5' - Strata piłki i Lovro do pustej! - 2:2
  • 4' - Zablokowany rzut Vujovicia. Rywale przy piłce.
  • 3' - Lucin trafia! - 1:2
  • 3' - Dima sam przez środek i mamy karny. Jak ułożoną się one dzisiaj?
  • 2' - Dogranie do koła i bramka - 0:2
  • 2' - Nafciarze dobrze w obronie, ale wciąż atakują rywale. - 0:1
  • 1' - Daszek zatrzymany przez Wolfa. - 0:1
  • 1' - Szybka bramka kielczan - 0:1
  • 1' - Gramy!
  • 18:32 - Wisła rozpocznie mecz w obronie.
  • 18:30 - Jeszcze chwilka i ruszamy!
  • 18:28 - Czas na hymn Polski!
  • 18:25 - Nafciarze pojawiają się na boisku!
  • 18:24 - Łomża pierwsza na parkiecie.
  • 18:22 - Światła gasną - zaczynamy!
  • 18:18 - Zawodnicy zniknęli w szatniach. Niedługo rozpocznie się ceremonia.
  • 18:15 - Kluczem do zwycięstwa może okazać się uniknięcie czerwonych kartek, czyli to, czego nie udało się ostatnio. No i ważne jest, byśmy nie gubili prosto piłki w ataku, ale wiadomo - łatwo powiedzieć.
  • 18:12 - Po tak dobrym sezonie w wykonaniu naszych zawodników, żal byłoby skończyć bez żadnego krajowego trofeum. Puchar na osłodę naprawdę byłby fantastycznym osiągnięciem, ale będzie o niego bardzo trudno, zwłąszcza przy braku Niko.
  • 18:08 - W dzisiejszym spotkaniu na ławce trenerskiej nie może zasiąść trener kielczan, ponieważ w tamtym roku otrzymał karę i dyskwalifikację na sześć meczów. Póki co jednak spokojnie zajmuje miejsce na krzesełkach obok Krzysztofa Lijewskiego. Mamy wątpliwości, czy to zgodne z regulaminem.
  • 18:05 - Iskra śpiewa "Zawsze drudzy". Pragniemy się nie zgodzić. W Lizbonie zajęliśmy trzecie miejsce.
  • 18:02 - Dla Łomży to pierwszy mecz od spotkania o mistrzostwo Polski w poprzedni wtorek w Orlen Arenie. Nafciarze natomiast w weekend stoczyli ciężkie boje w Lidze Europejskiej, zdobywając brązowy medal.
  • 17:57 - Kielczanie dziś bez Kulesza. U nas nieobecny z powodu kontuzji jest oczywiście Niko Mindegia.
  • 17:54 - Na meczu pierwsza próba wymiany uprzejmości pomiędzy kibicami. Będzie gorąco, chociaż dziś przewaga gardeł należy do kielczan, którzy do Tarnowa mieli jednak znacznie bliżej.
  • 17:47 - Już niecałe 45 minut dzieli nas od ostatniego meczu w sezonie Nafciarzy, a stawką będzie PGNiG Puchar Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani