Orlen Wisła Płock przegrała po rzutach karnych. Mistrzostwo Polski ponownie w rękach Łomży Vive Kielce

W ostatnim spotkaniu sezonu PGNiG Superligi byliśmy świadkami ogromnych emocji, a mecz decydował o zdobyciu mistrzostwa Polski. Mecz stał na niesamowicie wysokim poziomie i ostatecznie zakończył się remisem 20:20, chociaż do przerwy prowadzili Nafciarze 12:10. Wisła potrzebowała wygranej dwiema bramkami do zdobycia mistrzostwa, dlatego już było jasne, że to kielczanie po raz kolejny obronią tytuł. W rzutach karnych potwierdzili jednak swoją wyższość i ostatecznie wygrali 5:3. W meczu sędziowie pokazali aż pięć bezpośrednich czerwonych kartek.

Orlen Wisła Płock 20:20 k. 3:5 Łomża Vive Kielce

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 4, Tin Lučin, Jan Jurecić, David Fernández 1, Abel Serdio 5, Leon Šušnja, Zoltán Szita 2, Przemysław Krajewski, Mirsad Terzić, Lovro Mihić, Mikołaj Czapliński, Niko Mindegía, Dmitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 6.

Skład Vive: Mateusz Kornecki, Andreas Wolf - Branko Vujović 1, Miguel Sánchez-Migallón, Michał Olejniczak, Szymon Sićko 1, Alex Dujshebaev 3, Nicolas Tournat 1, Igor Karačić 1, Uładzisłau Kulesz 3, Arkadiusz Moryto 7, Daniel Dujshebaev, Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala 1, Arciom Karalek 2, Dylan Nahi.

Kary: Lučin 59' - D.Dujshebaev 24', 32', Gębala 30', Paweł Paczkowski 47'.
Czerwone kartki: Terzić (za uderzenie w twarz) 1', Krajewski (za rzut w głowę) 15', Šušnja (za uderzenie w twarz) 23' - Sánchez-Migallón (za uderzenie w twarz) 22', Gębala (za uderzenie w twarz) 38'.
Sędziowie: Matija Gubica i Boris Milosević (Chorwacja).

• Moryto trafia - 0:1
  • Będą rzuty karne. Do bramki idzie Witkowski.
  • Mamy jakieś zamieszanie na parkiecie.
  • Koniec. Będą karne, ale to bez znaczenia. Kielce mistrzem Polski.
  • 60' - Czapliński w poprzeczkę.
  • 60' - Faul w ataku.
  • 60' - Czas dla Kielc. Pół minuty. Dwie bramki są nam potrzebne do mistrzostwa.
  • 60' - Kosa zatrzymany. Abel dobija w słupek. To chyba koniec... - 20:20
  • 59' - Czas dla Wisły. Mamy półtotrej minuty i potrzebujemy dwóch goli.
  • 59' - Trafia Moryto - 20:20
  • 59' - Karny dla Kielc i kara dla Lucina.
  • 58' - Fernandez! Wreszcie! Wcześniej uderzony był Dima, ale sędziowie to zignrowoali! - 20:19
  • 58' - Loczek trzyma nas w grze!
  • 57' - Słupek - znów. Brak słów... - 19:19
  • 57' - Karny!
  • 56' - SŁUPEK! ATAKUJEMY!
  • 55' - SZITA BOMBA Z DRUGIEJ LINII! WALCZYMY! - 19:19
  • 55' - Kulesz obok! Jest jeszcze szansa!
  • 54' - Tym razem w atakuje fauluje Kosa. Głupio dał się nabrać kieleckiemu obrońcy.
  • 53' - Kulesz...potężny rzut z drugiej linii - 18:19
  • 53' - Faul w ataku Dimy.
  • 52' - Mamy piłkę!
  • 52' - Dima wysoko nad poprzeczką...
  • 51' - Gol z koła... - 18:18
  • 51' - Czas dla Vive.
  • 50' - Lucin zatrzymany... - 18:17
  • 50' - Karny po faulu na Dimie.
  • 50' - Czas dla Wisły. Trochę się zagubiliśmy w tym ataku.
  • 49' - Fernandez...tragiczny Fernandez... Moryto po kontrataku - 18:17
  • 48' - Kulesz nie trafia!
  • 48' - Sygnalizacja gry pasywnej od dłuższego czasu, ale Kielce atakują
  • 47' - Kosa w słupek... - 18:16
  • 47' - Karny i kara dla Paczkowskiego!
  • 47' - Loczek broni próbę gości, ale zaspaliśmy w obornie - dobija Moryto - 18:16
  • 46' - Dima z kozłem! - 18:15
  • 45' - Sićko z drugiej linii - 17:15
  • 45' - Aj...prosta strata Wisły...
  • 44' - Gol z prawego skrzydła - 17:14
  • 43' - Kosorotov ze spokojem pod nogą! - 17:13
  • 43' - Karny dla Nafciarzy!
  • 42' - Kosorotov zablokowany, lecz ofiarny powrót Daszka pozwala wyszarpać piłkę! Brawo za walkę! - 16:13
  • 42' - Błąd kroków kielczan! Atakujemy!
  • 41' - Prosta strata Dimy - 16:13
  • 40' - Fernandez w słupek. Fatalna skuteczność Hiszpana...ale mamy piłkę po błędzie!
  • 40' - Koledzy znoszą Niko z parkietu. Wcześniej ucierpiał Kosa. Źle to wygląda...
  • 40' - Kolejny uraz...tym razem Niko
  • 40' - Znów Dujshebaev - 16:13
  • 39' - Wolf zatrzymuje Daszka.
  • 39' - Alex ze środka - 16:12
  • 38' - SERDIO! JUŻPIĘĆ GOLI! - 16:11
  • 38' - Wciąż atakujemy
  • 38' - Czerwona kartka dla Gębali!
  • 37' - Przekroczona linia pola karnego! Atakujemy!
  • 36' - Dima zatrzymany. Jurecić też nie trafia. - 15:11
  • 35' - LOOOOOOCZEEEEEK!
  • 35' - Loczek zatrzymuje Sićko! Goście w ataku
  • 34' - Skuteczny blok Nafciarzy kontra Mihicia i .... nonszalancka próba lobu. Broni Wolf - 15:11
  • 34' - SZITA ZE ŚRODKA! - 15:11
  • 33' - Gol z koła - 14:11
  • 32' - KOOOOSAAAA! - 14:10
  • 32' - Karny i kara dla kielczan
  • 32' - LOCZEK!
  • Kibice wyrazili swoje zdanie na temat komisarza ligi
  • 31' - Daszek! - 13:10
  • 31' - Gramy! Wisła w ataku! - 12:10
  • Zawodnicy wrócili na parkiet. Zaraz będziemy emocjonować się dalej.
  • W przerwie mamy kilka uroczystości. Obecnie trwa wręczanie pucharu za drugą edycję SMS Cup, która odbyła się wczoraj i dziś w Orlen Arenie. Puchar pozostaje w rękach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.
  • Ależ to była nerwowa połówka. Wiele dziwnych decyzji sędziów. Czerwonych kartek, naszym zdaniem, można było uniknąć, ale najważniejsze, że nas to nie złamało. Zostajemy w grze, a póki co jest bardzo dobrze!
  • 30' - PRZERWA! 12:10
  • 30' - Wolf zatrzymuje Fernandeza... Czas dla Vive. Dwie sekundy do końca - 12:10
  • 30' - Kara dla Gębali za faul na Dimie
  • 30' - Czas dla Wisły. 33 sekundy do końca.
  • 29' - NAHI NIE TRAFIA! ALEŻ ZŁOŚĆ LOCZKA ! ATAKUJEMY! - 12:10
  • 28' - LOCZEK ZATRZYMUJE GĘBALE! Goście przy piłce!
  • 28' - Fernandez zatrzymany, błąd gości i trafia Dima! - 12:10
  • 26' - Prawie.... ale piłka w siatce - 11:10
  • 26' - I karny dla Kielc.
  • 25' - Kosorotov zatrzymany przez Wolfa, ale trafia z dobitki! - 11:9
  • 25' - Karny za obronę w polu.
  • 24' - Ponownie Moryto - 10:9
  • 24' - Karny dla Kielc.
  • 24' - Abel! I kara dla Alexa - 10:8
  • 24' - Moryto z karnego - 9:8
  • 23' - CZERWONA KARTKA DLA SUSNJI....
  • 23' - Nieprawdopodobna wrzutka Mihicia do Daszka! W takim momencie ! - 9:7
  • 22' - Czerwona kartka Sánchez-Migallón. Wreszcie!
  • 22' - Kosa uderzony i leży na murawie... Czekamy na decyzję
  • 22' - Gol ze środka - 8:7
  • 21' - ABEL SERDIO! - 8:6
  • 21' - Strata! Wisła w ataku!
  • 20' - Kosorotov tym razem się nie myli! - 7:6
  • 19' - Karny po faulu na Kosie - 6:6
  • 19' - Błąd kielczan - atakujemy!
  • 18' - Abel przełamuje niemoc! - 6:6
  • 17' - Wolf zatrzymuje Fernandeza i dobitkę Serdio, ale skutecznei broni też Loczek - uff... - 5:6
  • 17' - Moryto - 5:6
  • 17' - Karny dla Kielc.
  • 16' - Zoltan zatrzymany przez bramkarza... - 5:5
  • 15' - Karacic - 5:5
  • 15' - Czerwona kartka dla Krajka za rzut w głowę - FARSA !!!!
  • 15' - Krajek też przegrał pojedynek z bramkarzem.
  • 14' - Karny po akcji Kosy - 5:4
  • 14' - Faul w ataku. Akcja Wisły - 5:4
  • 13' - Wolf zatrzymuje Kosorotova... - 5:4
  • 13' - Karny dla Nafciarzy!
  • 12' - LOOOOOCZEK ZATRZYMUJE GĘBALE! - 5:4
  • 11' - Abel po podaniu Niko! - 5:4
  • 11' - Kulesz z drugiej linii - 4:4
  • 10' - Strata Wisły - 4:3
  • 9' - Kosa zatrzymany przez bramkarza, ale mamy piłkę.
  • 8' - Błąd przejścia! Mamy piłkę!
  • 7' - Kosorotov! Bomba! - 4:3
  • 7' - Kulesz z drugiej linii - 3:3
  • 6' - Broni Wolf - 3:2
  • 6' - Gębala - 3:2
  • 5' - KOSA! - 3:1
  • 5' - Karny dla Wisły!
  • 4' - Alex obok bramki! - 2:1
  • 3' - Daszek po wejściu w środkową strefę! - 2:1
  • 3' - Rzut obok! Mamy piłkę! - 1:1
  • 2' - Daszek! - 1:1
  • 1' - Gol z koła - 0:1
  • 1' - CZERWONA KARTKA DLA TERZICIA...
  • 1' - Pierwsza akcja i już będzie kara dla Nafciarzy. Uderzenie w twarz.
  • 1' - Goście zaczęli mecz - 0:0
  • 19:15 - Kibice zaczęli
  • 19:13 - Jeszcze chwilka, jeszcze momencik...
  • 19:11 - CZAS NA NAFCIARZY!
  • 19:08 - Porcja gwizdów dla Pana Należytego i zaczynamy prezentację. Najpierw goście.
  • 19:04 - Jeszcze troszkę. Mamy przygotowany materiał wideo.
  • 19:03 - Jeszcze podziękowania dla Mariusza Jaroszewskiego. Dziękujemy!
  • 19:00 - Zawodnicy w szatniach. Zaczynamy prezentację. Najpierw pokaz taneczny.
  • 18:55 - Główna grupa gości właśnie wchodzi na swoje sektory. Znów mamy kocioł na hali.
  • 18:50 - Dolne sektory już prawie w całości wypełnione. Na hali jest coraz głośniej, a do meczu prawie pół godziny!
  • 18:47 - Mieliśmy właśnie pierwszą wymianę zdań pomiędzy kibicami.
  • 18:45 - Kibice Iskry pojawili się już pod halą.
  • 18:35 - Ponownie kibice "pozdrawiają" Tomka Gębale.
  • 18:33 - Kibice gości, póki co, nie pojawili się pod halą. Na doping dla przyjezdnych będzie nam zatem dane poczekać do ostatniej chwili.
  • 18:30 - WIARA JEST W NAS - niesie się po trybunach!
  • 18:27 - Nafciarze wyszli na parkiet!
  • 18:26 - Najbardziej obrywa się Tomkowi Gębale.
  • 18:23 - Tak jak myśleliśmy - wychodzących gości powitał głośny gwizd.
  • 18:15 - Kielczanie schowali się do szatni. Zaraz wyjdą na oficjalną rozgrzewkę. Zobaczymy, jak powita ich płocka publiczność.
  • 18:11 - Serce się raduje, widząc szybko zapełniające się trybuny Orlen Areny. Święto szczypiorniaka w Płocku!
  • 18:09 - Poznaliśmy składy na ten mecz. Wisła w garniturowym zestawieniu!
  • 18:03 - Ponad godzina do meczu, a już czuć niesamowite ciśnienie wśród płockiej publiczności. Nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka!
  • 18:02 - Kibice uchylili pierwszy rąbek tajemnicy na dziś. Czego możemy się spodziewać dalej?
  • 18:00 - Pierwszy po płockiej stronie na parkiecie pojawił się Adam Morawski. Loczek otrzymał owację od wypełnionego już młyna.
  • 17:59 - Władze ligi długo trzymały nas w niepewności, ale wreszcie poznaliśmy sędziów spotkania. Arbitrami będzie chorwacka para Matija Gubica i Boris Milosević.
  • 17:58 - Kielczanie jako pierwsi pojawili się na rozruchu przed rozgrzewką. Wiślacy jeszcze w szatni.
  • 17:57 - Witamy z Orlen Areny! Za godzinę i nieco ponad kwadrans Nafciarze rozpoczną najważniejszy mecz tego sezonu! Już teraz zapraszamy do śledzenia naszej relacji!