Paris Saint-Germain Handball - Orlen Wisła Płock. Nafciarze przegrywają w Paryżu. Syprzak katem Wisły

PSG Handball / Twitter
W meczu 2. kolejki EHF Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock przegrała w Paryżu 33:37 (16:18) z Paris Saint-Germain Handball. Katem Nafciarzy okazał się nasz wychowanek - Kamil Syprzak - który zdobył dziewięć bramek. W drużynie niebiesko-biało-niebieskich najlepszy zawodnikiem był natomiast Kosorotov z ośmioma trafieniami.

Paris Saint-Germain Handball 37:33 Orlen Wisła Płock

Skład PSG: Andreas Palicka, Jannick Green, Leo Villain - Luc Steins 6, Sadou N'Tanzi 1, Adama Keita, Dainis Kristopans 2, Ferran Sole Sala 2, Henrik Toft Hansen, David Balaguer Romeu 2, Mathieu Grebille, Kamil Syprzak 9, Luka Karabatić 2, Yoann Gibelin, Nikola Karabatić 7, Elohim Prandi 6.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Krystian Witkowski - Michał Daszek 3, Tin Lučin 3, Tomás Piroch 1, Kosuke Yasuhira 1, Abel Serdio 2, Leon Šušnja, Daniel Sarmiento, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Perez Arce 5, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 2, Lovro Mihić 4, Dimitrij Żytnikow 3, Sergei Kosorotov 8.

Kary: Prandi 20', Kristopans 20', 26', Grebille 46' - Serdio 41', Šušnja 43'.
Sędziowie: Mads Hansen i Jesper Madesn (Dania).

Spotkanie w Paryżu od początku stało na bardzo wysokim tempie. Akcja przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie, a obie strony nie ustrzegały się błędów. W początkowej fazie mniej popełniali ich jednak Nafciarze, którzy byli w stanie wyjść nawet na trzybramkowe prowadzenie - 4:7. Niestety, im dłużej trwała gra w pierwszej części, tym coraz lepiej radzili sobie paryżanie. Ich ataki były coraz szybsze, tak samo jak wznowienia ze środka. Wiślacy nie nadążali w defensywie i tracili bramki, a prawdziwym katem okazał się Syprzak, który zanotował siedem trafień w pierwszej części gry. Do szatni schodziliśmy zatem, przegrywając 16:18.

W drugą połowę, w przeciwieństwie do pierwszej, lepiej weszli miejscowi, czym utrudnili nam gonienie wyniku. Pierwsze minuty wygrali 10:6 i ostatecznie wygrywali 28:22, więc przed płocczanami stało naprawdę trudne zadanie, by gonić wynik. Doskonale współpracował duet braci Karabatic, a swoje bramki dorzucał niezwykle zwinny Steins. Po stronie Wisły natomiast najwięcej zamieszania robił Kosorotov, który trzymał nas w grze, rzucając bramki i asystując. W końcówce udało nam się trochę poprawić wynik, ale ostatecznie PSG było poza zasięgiem i przegraliśmy 33:37.

Relacja

• Koniec. Niestety bramka Pereza nie została zaliczona. Przegrywamy 33:37.
  • 60' Gol PSG i szybka bramka Pereza - 37:34
  • 60' Yasuhira! - 36:33
  • 59' Prandi bomba w okno... - 36:32
  • 58' Blok i kontra Krajewskiego! - 35:32
  • 58' Sypa nie złapał piłki. Mihić z kontry - 35:31
  • 57' Dawydzik po asyście Yasuhiry - 35:30
  • 57' Potężny rzut Prandiego - 35:29
  • 56' Dima do koła - nieskutecznie - strata - 34:29
  • 56' Kosorotov trafił do siatki, ale wcześniej mieliśmy gwizdek. Akcja Wisły - 34:29
  • 56' Syprzak znów powstrzymany! - 34:29
  • 55' Perez powstrzymany - 34:29
  • 54' Kosa znów indwidualnie. Wywalczył karnego. Trzyma nas w grze Rosjanin - 34:29
  • 54' Syprzak nie złapał piłki - Nafciarze w posiadaniu! - 34:29
  • 53' Dawydzik po asyście Kosy - 34:29
  • 53' Tym razem do piłki podszedł Sole i trafił - 34:28
  • 52' Syprzak zatrzymany, ale będzie karny - 33:28
  • 52' Kosorotov! Sam, potężnie, skutecznie! - 33:28
  • 51' Bramka Steinsa - 33:27
  • 50' Kosa pięknie odnalazł Serdio! - 32:27
  • 50' Pilipovic zatrzymuje Steinsa! - 32:26
  • 50' Perez Arce ze skrzydła! - 32:26
  • 49' Kosorotov wysoko nad bramką, ale i Sole myli się w kontrze - 32:25
  • 49' Kosorotv zatrzymany, ale złapaliśmy piłkę. Kolejna akcja Wisły - 32:25
  • 48' Nie możemy zatrzymać rywali. Kolejna bramka - 32:25
  • 48' Piroch przejmuje piłkę i sam wykańcza kontrę! - 31:25
  • 47' Perez szybko odpowiada - 31:24
  • 47' Steins ze środka - 31:23
  • 46' Perez dobija rzut Pirocha - 30:23
  • 46' Sarmiento w przewadze prossto w ręce obrońcow. Gol z kontry - 30:22
  • 46' Kara dla Grebille za faul na Kosorotovie - 29:22
  • 45' Szybka odpowiedź PSG - 29:22
  • 45' Kosa sam dynamicznie - 28:22
  • 45' Syprzak trafia z koła - 28:21
  • 44' Kosa zatrzymany. Jest źle - 27:21
  • 43' Sarmiento na pograniczu faulu w ataku. Utrzymujemy się jednak przy piłce - 27:21
  • 43' Nikola Karabatic rzuca bramkę i wyrzuca Sunsję - 27:21
  • 42' Faul w ataku Lucina. Czas dla Paryża - 26:21
  • 41' Lucin zatrzymany - PSG trafia do pustej bramki - 26:21
  • 41' Karabatić bomba z drugiej linii - 25:21
  • 41' Kara dla Serdio - 24:21
  • 41' Kosorotov pod presją czasu doskonale wszedł w linię i rzucił po krótkim! - 24:21
  • 40' Dima niedokładnie na skrzydło, ale na szczęście PSG popełniło błąd i zostajemy w posiadaniu - 24:20
  • 39' Syprzak! Wreszcie zatrzymany! - 24:20
  • 39' Rzut karny dla PSG... - 24:20
  • 39' Faul w ataku... - 24:20
  • 38' Luka Karabatić zza pleców i czas dla Wisły - 24:20
  • 38' Ależ zmieścił piłkę Dima! Niemal z prawego skrzydla - 23:20
  • 37' Strata Wisły - Daszek niecelnie do Dimy i odpowiedź gospodarzy - 23:19
  • 36' Sypa... - 22:19
  • 36' Pilipovic zatrzymuje Kristopansa, lecz sędziowie gwiżdżą karnego - 21:19
  • 35' Poprzeczka Prandiego, ale Krajewski nie był w stanie opanować piłki i znów PSG atakuje - 21:19
  • 35' Serdio! - 21:19
  • 35' Powinna być trzecia kara Kristopansa, ale sędziowie go oszczędzili - 21:18
  • 34' Szybcy są paryżanie...gubiym się w obronie - 21:18
  • 34' Kosa z drugiej linii! - 20:18
  • 33' Ostatecznie skuteczna akcja duetu Karabaticów - 20:17
  • 32' Długa akcja PSG. Faul na Karabaticiu - gospodarze w ataku - 19:17
  • 32' Dima trafia! - 19:17
  • 31' Karabatić, ale byliśmy blisko obrony - 19:16
  • 31' PSG w ataku - 18:16
  • Wracamy do hali. Zaraz zaczynamy drugą część! Walczyć Nafciarze!
  • Bardzo dobry i szybki mecz w Paryżu. Nie popełniamy dużo błędów, ale gospodarze prezentują się jeszcze lepiej. Bardzo często zaskakują nas szybkością ze wznowienia i w akcjach ofensywnych. Dawno już nie straciliśmy osiemnastu bramek do przerwy. Na razie przegrywamy, ale jeszcze nie wszystko stracone!
  • Przerwa. Przegrywamy 16:18
  • 30' Kosorotov w ostatnich sekundach! - 18:16
  • 30' Sypa znów skutecznie...Czas dla Wisły - 18:15
  • 30' Karny po faulu na Sypie - 17:15
  • 30' Blok Nafciarzy, PSG w ataku - 17:15
  • 29' Kosa do Mihicia i trafia Chorwat - 17:15
  • 29' Sypa z koła - 17:14
  • 28' Próba wrzutki do Daszka, ale rozczytali obrońcy. Piłkę chciał dobić Dawydzik, lecz wpadł w pole karne - 16:14
  • 27' Karabatic pokonuje Witkowskiego - 16:14
  • 27' Dobrze się bronimy. Zaraz będzie gra pasywna - 15:14
  • 26' Lovroooo! - 15:14
  • 26' Kara dla Kristopansa, już druga - 15:13
  • 25' Steins...ależ szybkość tego zawodnika - 15:13
  • 25' Kosa ze środka! - 14:13
  • 24' I znów szybka odpowiedź - Prandi - 14:12
  • 24' Daszek ponownie skuteczny! - 13:12
  • 23' Daszek rzuca, a Stein znów momentalnie podbiega pod naszą bramkę. Tym razem broni Witkowski! - 13:11
  • 23' Lucin cudownie rzuca bramkę, ale Steins prędko odpowiada - 13:10
  • 22' Bramka z prawego rozegrania, chociaż naszym zdaniem był faul ataku - 12:9
  • 22' Koniec naszej przewagi. Fragment na remis, trochę szkoda - 11:9
  • 21' Palicka zatrzymuje Pereza... - 11:9
  • 21' Sypa na razie bezbłędny - 11:9
  • 21' Rzut karny dla PSG. Trochę z niczego - 10:9
  • 20' Szybko wykorzystujemy przewagę - Perez ze skrzydła - 10:9
  • 20' Kolejna kara dla gospodarzy - Kristopans - 10:8
  • 20' Męczmy się w ataku. Na szczęście sędziowie pokazali dwuminutowe wykluczenie dla Prandiego - 10:8
  • 19' Sarmiento do Serdio - strata i gol z kontry - 10:8
  • 18' Znów trafia Sypa - 9:8
  • 18' Mihić przekracza pole bramkowe, aj... - 8:8
  • 17' Kristopans do Sypy i bramka byłego Wiślaka - 8:8
  • 17' Faul w ataku Daszka - 7:8
  • 16' Szczęśliwa bramka Karabatica - 7:8
  • 16' Daszek! Ależ gol! - 6:8
  • 15' Daszek indywidualnie, ale faulowany - 6:7
  • 15' Ładna akcja PSG i bramka Sypy - 6:7
  • 14' Piłka w siatce, ale rzut był podparty. Wcześniej miał meijsce faul, dlatego PSG wciąż atakuje, ale nie mamy gola - 5:7
  • 14' Strata Nafciarzy - 5:7
  • 13' Kristopans wyrzuca piłkę w aut! - 5:7
  • 13' Gra pasywna skasowana. Lucin zablokowany - szkoda - 5:7
  • 12' PSG blisko przejęcia. Sygnalizacja gry pasywnej. Mamy jeszcze wznowienie z rogu - 5:7
  • 12' Bardzo dużo dzieje się w pierwszych minutach. Nie nadążamy was o wszystkim informować - 5:7
  • 11' Syprzak trafia - 5:7
  • 11' Karny dla PSG - 4:7
  • 10' Słupek Dimy, ale Pilipović zatrzymuje kontrę. Szybka akcja Nafciarzy i trafia Lucin! - 4:7
  • 10' Bramka Karabaticia - 4:6
  • 9' Lucin! Piłka od słupka trafia do siatki! - 3:6
  • 9' Strata gospodarzy! Możemy odskoczyć na trzy trafienia! - 3:5
  • 8' Ładna akcja Nafciarzy - piłka jak po sznurku i kończy Mihić! - 3:5
  • 8' Bramka z drugiej linii PSG - 3:4
  • 7' Kontra Wisły i rzut karny. Gonzalo trafia! - 2:4
  • 6' KOSOROTOV! - 2:3
  • 6' Kristopans nad poprzeczką! - 2:2
  • 6' Gonzalo zatrzymany, ale sytuacja nie była łatwa - 2:2
  • 5' Faul w ataku paryżan! - 2:2
  • 5' Dima sam i skutecznie! - 2:2
  • 5' Dłuższa akcja Wisły. Faulowany Serdio. Kontynuujemy akcję - 2:1
  • 4' Pilipović zatrzymuje rzut z drugiej linii - 2:1
  • 3' Przejęliśmy piłkę, ale w drugie tempo popełniamy faul w ataku. PSG ma piłkę - 2:1
  • 3' Szybko wznawiany, ale nieskutecznie - Mihić zatrzymany prze bramkarza - 2:1
  • 3' Dima zgubił piłkę. Kontra i gol - 2:1
  • 2' Odpowiedź gospodarzy - 1:1
  • 1' Szczęśliwy rzut z biodra Kosy, ale piłka ląduje w siatce! - 0:1
  • 1' Gramy!
  • 20:43 - Nafciarze rozpoczną mecz w ataku.
  • 20:42 - Zawodnicy już po oficjalnym powitaniu. Jeszcze chwilka.
  • 20:40 - Na boisku już są Nafciarze. Paryż teraz wita gospodarzy. Zaraz gramy.
  • 20:39 - Lada moment rozpocznie się prezentacja zespołów przed dzisiejszym meczem.
  • 20:35 - W drugim dzisiejszym spotkaniu naszej grupy zmierzą się nasi rywale i iprzeciwnicy PSG z pierwszej kolejki, czyli Porto z Veszprem. Jeśli dobrze ułożą się oba spotkania, mamy szansę wskoczyć na pozycję lidera!
  • 20:30 - Pół żartem - pół serio można zatem powiedzieć, że PSG znajduje się w dołku, chociaż ligowym oponentów dotychczas pokonują ze sporym zapasem bramek. Nafciarze to jednak poziom bardziej zbliżony do Nantes, więc nie powinno być tak łatwo, a my liczymy nawet na małą niespodziankę!
  • 20:27 - Chociaż paryźanie są niewątpliwym faworytem tego spotkania, to jednak Wisła jest wciąż niepokonana w tym sezonie, a PSG odniosło już dwie porażki - z Veszprem w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów i z Nantes w Superpucharze Francji.
  • 20:23 - Już tylko nieco ponad 20 minut dzieli nas od początku tego niezwykle interesującego spotkania. Trener Xavi Sabate postanowił postawić na taki sam skład jak w meczu z FC Porto.
  • 19:30 - Dziś Nafciarze będą walczyć o zdobycie Paryża! Początek meczu o 20:45. My naszą relację zaczniemy pół godziny wcześniej!