Pewne zwycięstwo piłkarzy w sparingu z "miejskimi" z Kutna

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze Wisły Płock. Podopieczni Marcina Kaczmarka podejmowali na bocznym boisku MKS Kutno. „Nafciarze” pewnie wygrali 3:0 i zaprezentowali się z dobrej strony.

Wyjściowy skład był najmocniejszym, jakim obecnie dysponuje szkoleniowiec Wisły. Na uwagę zasługuje debiut Mirosława Kalisty, który zastąpił przeziębionego Łukasza Sekulskiego. Gospodarze objęli prowadzenie już w 1. minucie. Gola z rzutu wolnego zdobył Janusz Dziedzic. W 49. i 70. minucie prowadzenie Wisły podwyższył Grzegorz Wawrzyński. 17-letni piłkarz obie bramki zdobył po strzałach głową.

W drugiej części meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Między zawodnikami doszło do szarpaniny, po której sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Marcin Kaczmarek zareagował bardzo żywiołowo. Zaczął tłumaczyć sędziemu, że… nie ma więcej piłkarzy. Arbiter dał się przekonać i zamienił czerwone kartoniki na trzyminutowe kary.

Wisła Płock - MKS Kutno 3:0 (1:0)
1:0 Janusz Dziedzic 1.
2:0 Grzegorz Wawrzyński 49.
3:0 Grzegorz Wawrzyński 70.

Wisła: Kiełpin (46. Struski) - Nadolski (46. Śnieć), Magdoń (46. Zembrowski), Radić (46. Wawrzyński), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski (75. Góralski), Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Pomorski), Hiszpański (46. Kalista) - Dziedzic (46. Krzywicki).

MKS: Skrzypiec - Kowalczyk, Wnyk, Kaczor, Lipiński, Kubiak, Jakubowski, Muszyński, Dopierała, Pałczyński, Klepczyński.

Po przerwie weszli: Sokołowicz, Błaszczyk, Rogala, Machoń, Lipczyński, Michalski, Dzięgielewski i testowany przez klub z Kutna Adrian Bieńkowski.

Kolejnym rywalem Wisły będzie Zawisza. Mecz odbędzie się 9 lutego o 12:00 w Bydgoszczy.