Płockie cheerleaderki zdobyły medale mistrzostw Polski

Daniel Świerżewski
archiwum Stowarzyszenia IMPRESJA
Z XV mistrzostw Polski cheerleaderek, które odbyły się w dniach 24-25 marca w podłsupskich Jezierzycach, reprezentantki Płocka wróciły z całą masą medali.

W zawodach wzięło udział ponad 50 zespołów. Występy podzielono na trzy kategorie: Cheerleaders Dance - taniec z elementami obowiązkowymi, Cheerleaders Pom Dance - czyli taneczny show oraz Cheer- nowy styl znany z amerykańskich filmów stanowiący połączenie tańca z elementami akrobatycznymi.

Dziewczęta z zespołu Impuls (14-15 lat) wywalczyły złoto jako zespół, natomiast dwa duety złoto i srebro. Zawodniczki z formacji Impreska (10-12 lat) jako zespół i duet sięgnęły po brązowe medale. Najstarsze płocczanki z zespołu Impact zdobyły srebro, a duet stanął na najwyższym stopniu podium.

Medale, puchary i dyplomy to nie wszystko. Dziewczęta wywalczyły kwalifikację do mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoszech w czerwcu.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!