Pogoń - Wisła: Nie tak to miało wyglądać

Nie udało się wygrać piłkarzom Wisły Płock w Siedlcach. „Nafciarze” zremisowali 2:2 i pozycja lidera jest zagrożona. Goście mieli nieco zastrzeżeń do pracy sędziów.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Już w 15. minucie Adam Czerkas wykorzystał dobre dośrodkowanie i głową pokonał Daniela Szczepankiewicza. Niemal kwadrans później Łukasz Nadolski sfaulował Rafała Kośca. Ku zdziwieniu „nafciarzy” sędzia wskazał jednak na 11. metr. Karnego na gola zamienił Czerkas i Pogoń prowadziła już 2:0. Chwilę później siedlczanie stracili jednego zawodnika. Czerwoną kartkę za faul na Filipie Burkhardzie zobaczył kapitan Robert Kwiatkowski.

Na drugą połowę zawodnicy Marcina Kaczmarka wyszli bardzo zdeterminowani. Najpierw Łukasz Sekulski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale zrehabilitował się już w 52. minucie kiedy strzałem z 11 metrów pokonał Jacka Kozaczyńskiego. 60 sekund później „Bury” zagrał w pole karne, piłkę musnął Tomasz Grudzień i zrobiło się 2:2. Niestety trzeciego gola nie udało się zdobyć i Wisła musi zadowolić się jednym punktem.

Pogoń Siedlce - Wisła Płock 2:2 (2:0)
1:0 Adam Czerkas (15.)
2:0 Adam Czerkas (28. karny)
2:1 Łukasz Sekulski (52.)
2:2 Tomasz Grudzień (53.)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński - 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 15. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek (80. 4, Chinonso Agu) - 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromeck (57. 11. Adrian Dołubizna)i, 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik - 7. Rafał Kosiec, 9. Adam Czerkas (46. 6. Paschal Ekwueme).
Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz - 24. Łukasz Nadolski (56. 16. Fabian Hiszpański), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona - 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (72. 5. Bartłomiej Sielewski) – 7. Krzysztof Janus, 9. Łukasz Sekulski, 20. Tomasz Grudzień - 6. Marcin Krzywicki (66. 10. Janusz Dziedzic).
Żółte kartki: Nadolski, Magdoń - Kwiatkowski