Pomimo wygranej Wisła odpada z PZP

Tomasz Miecznik, dk
Pomimo wygranej z rumuńskim zespołem UCM Sport Resita 26:23 (16:11) Orlen Wisła nie zagra w kolejnej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów. Awans uzyskali goście, którzy u siebie zwyciężyli 34:30.

Więcej zdjęć znajdziesz na Portalu Płock.

Bardzo krótko trwała przygoda Orlen Wisły Płock w europejskich pucharach. Ich rywale w Pucharze Zdobywców Pucharów, okazali się od nich lepsi o jedną bramkę. Nafciarze jeszcze w 45 minucie prowadzili z UCM Sport Resita 23:15 i wydawało się, że to oni awansują do dalszych gier. Niestety ostatnie 10 minut w ich wykonaniu było bardzo słabe i Rumuni zdołali zniwelować przewagę. Mecz zakończył się co prawda wygraną Orlen Wisły 26:23, ale do awansu zabrakło tylko jednej bramki.

Orlen Wisła Płock - UCM Sport Resita 26:23 (16:11)

Orlen Wisła: Seier, Wichary - Miszka 7, Wiśniewski 1, Kwiatkowski 2, Kuzelev 6, Chrapkowski 4, Samdahl 1, Dobelsek. Zołoteńko 3, Madsen, Twardo 2.

Resita: Szabp, Antonaru - Ghionea 5, Fenici 1, Georgescu 4, Paraianu 2, Irimescu 1, Tucanu 1, Petrea 2, Djordević 2, Stamate 3, Vujadinović 2.