Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Program pracownie językowe w płockich szkołach. Podstawówki i szkoły ponadpodstawowe otrzymały nowoczesny sprzęt do pracy

Damian Kelman
Damian Kelman
We wtorek, w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku, odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowała została jedna z nowocześnie doposażonych sali językowych. Program współfinansowany był przez miasto i Fundację ORLEN.

Doposażenie pracowni językowych

Projekt pracowni językowych w płockich szkołach to przedsięwzięcie współfinansowane przez miasto Płock i Fundację ORLEN. W ramach projektu 20 szkół podstawowych i ponadpodstawowych w naszym mieście zostało doposażone nowoczesnym sprzętem, który znacząco ułatwia naukę języków obcych. Koszt programu to 490 tysięcy złotych. 400 tys. zostało przekazane przez Fundację, a 90 tys. pochodziło z budżetu miasta Płocka. Szkoła Podstawowa nr 12, w której odbyła się oficjalna konferencja, i która też była jednym z uczestników programu, otrzymała nieco ponad 26 tys. złotych. Z tego funduszu został zakupiony komputer, odpowiednie stoliki z krzesełkami, umożliwiające komfortową naukę, 25 par słuchawek z mikrofonami, a także chociażby szkolenie dla nauczycieli prowadzących zajęcia czy dostawa i montaż sprzętu.

Program pracownie językowe w płockich szkołach. Podstawówki ...

Jak wyglądają lekcje z nowym sprzętem?

Lekcje prowadzone przy użyciu nowoczesnego zakupionego sprzętu różnią się nieco od zwyczajnych lekcji i dają nauczycielom więcej możliwości, a przede wszystkim ułatwiają naukę języka uczniom. Dzięki właściwemu wykorzystaniu technicznych możliwości, sprzęt umożliwia pracę w różnych wariantach - indywidualnie, w parach czy też w grupach. Dzieci mogą, na przykład, indywidualnie słuchać lektora, a następnie powtarzać za nim słowa. Co ciekawe, w takiej formule mają możliwość odsłuchu swojej wymowy w słuchawkach, co wpływa pozytywnie na naukę wymowy. W parach są w stanie współpracować z kolegami z ławki, nie przeszkadzając innym osobom. Podobnie sprawa wygląda w grupach, a wszystkie mikrofony i słuchawki są sterowane z punktu nauczyciela, który nadzoruje to, by nie doszło do zamieszania w nauce. Nauczyciel ma także możliwość w dowolnej chwili dołączyć do wybranych grup czy par i przysłuchać się im lub wtrącić. Uczniowie bardzo chwalą sobie ten sposób nauki. Nawet, gdy wszyscy mówią na raz, a w sali panuje ogromny gwar, oni skupiają się tylko na swoich grupach i nic więcej do nich nie dociera.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto